Frontrunners Ministries start dit weekend een nieuwe kerk in Eindhoven. Net als de kerk in Goes, waar zowel media als de overheid het werk met grote ijver tegenwerken, is er ook bij de komst van Goed Nieuws Eindhoven veel verzet. De NOS, SBS en veel andere media zitten er bovenop en zetten zelfs locaties waar ze willen samenkomen onder druk. Dit weekend is er een Revival Week in Van der Valk voorafgaand aan de start van de Einhovense kerk. De woordvoeder van Van der Valk moest zich met hand en tand verdedigen waarom deze genezingsdiensten werden toegelaten. Frontrunners ziet de tegenstand niet als incident, maar als onderdeel van een bredere ontwikkeling in Nederland.
“Waar Nederland ooit nationaal opriep tot gebed en vasten, wordt gebed nu verdacht gemaakt,” stelt Frontrunners Ministries. “We beginnen een kerk, bidden voor zieken, en zien dat media en overheid dat framen als iets wat bestreden moet worden.”
De organisatie verwijst daarbij naar de Nederlandse geschiedenis. “In 1582 riep Nederland officieel op tot gebed voor de genezing van onze prins. De overheid vroeg kerken om te bidden voor het land. Tijdens de Tachtigjarige Oorlog werd gezegd dat kerken en gebed onze krachtigste wapens waren,” aldus Frontrunners. “Nederland heeft haar ontstaan te danken aan kerken, christenen en gebed.”

Volgens de beweging staat die historische realiteit in scherp contrast met de huidige situatie. “In 2026 starten we een kerk in Eindhoven en worden we gelasterd, geboycot en tegengewerkt. Dat is de realiteit van het zogenoemde vrije Westen,” zegt Frontrunners. “Kerken worden tegengewerkt, geloof moet stoppen, en bidden wordt gezien als iets gevaarlijks.”
Vertrouwen beschadigd
Frontrunners spreekt expliciet van een geestelijke verschuiving in het land. “Vandaag de dag bidden mensen in Nederland niet meer vóór hun overheid, maar om bescherming tegen hun overheid,” stelt de organisatie. “Dat laat zien hoe diep het vertrouwen is beschadigd.”
In hun verklaring verwijst Frontrunners ook naar de Bijbel, onder meer naar Lukas 19:41–42, waarin Jezus huilt over Jeruzalem omdat de stad niet herkent wat tot haar vrede dient. “Dat raakt ons,” zegt de organisatie. “Nederland, Nederland: je bad voor vrede, maar verwierp de Vredevorst. Je kende vrijheid, maar verwierp de waarheid. Wat tot jouw redding diende, heb je tegengewerkt.”
Ondanks de tegenstand blijft Frontrunners vasthouden aan de kerkplanting in Eindhoven. “We bidden en geloven God voor een ommekeer in dit land,” aldus de organisatie. “Dwars tegen de tijdsgeest, oppositie en tegenstand in geloven wij dat Gods Koninkrijk baan zal breken, dat Nederland gered zal worden en dat de Kerk zal bloeien als nooit tevoren.”





