Presence verzamelde zich gisteravond voor worship op de Dam in Amsterdam, dichtbij het paleis van de koning. In het Koninklijk Paleis Amsterdam zaten op dat moment de koning en koningin met ambassadeurs uit allerlei landen. “Alle volken zijn daar vertegenwoordigd, maar ook hier, onder ons.” Binnen werd gegeten, buiten gebeden.
“Zo zegt de Heer: in de tijd van genade heb Ik je geantwoord.” De woorden uit Jesaja 49 werden hardop uitgesproken. “Vandaag is de dag van redding.” Het was geen verre belofte, maar een uitnodiging in het nu. “Wie de naam van de Heer aanroept, zal gered worden.” De naam werd genoemd: Yeshua – redding. Niet als theorie, maar als realiteit.
“Ik zal je bewaren en je geven als een verbond voor het volk.” Wim Hoddenbagh van Presence noemt vier oproepen die daarin klinken: “De eerste is: herstel de natie.” Niet alleen door politiek, maar door gebed. “Deze natie wordt geregeerd door degenen die bidden.”
“De tweede is: herstel de erfenis.” Er wordt gewezen naar de stad om hen heen. “Te veel is in handen van de wereld gekomen.” Toch klonk er hoop: “God heeft een doel.” Voor het paleis. Voor kantoren. Zelfs voor de rosse buurt. Geen plek uitgezonderd. “Hij heeft een doel voor Amsterdam, voor de kerken, voor de naties – voor Israël, voor Iran.”
“De derde roeping: maak gevangenen vrij.” Niet alleen fysiek, maar ook geestelijk. “Zoals God bevrijdt, zo wil Hij ook ons vrijmaken.” En toen kwam de kern: “Daarom gaf God zijn meest kostbare – zoals Abraham zijn zoon Isaak gaf.” Maar God ging verder: Hij gaf Yeshua. “Hij stierf in onze plaats.”
“De vierde: roep het verborgene naar voren.” Daarom stonden ze niet binnen, maar buiten. “Daarom zijn we hier, op de Dam.” Midden in de stad die vaak als verloren wordt gezien. Maar de woorden waren krachtig: “Amsterdam is niet verloren.” En opnieuw werd de naam uitgesproken, hardop, midden op straat: Jezus.
“We heiligen deze grond voor Uw glorie.” Er werd gesproken over het verleden. Dat er Bijbelteksten onder de eeuwenoude stenen liggen, gelegd door gelovigen, onder andere van Youth With A Mission. “Het Woord van God ligt hier begraven.” Het is geen zichtbare realiteit, maar wel een geestelijke. “En vandaag spreken we het opnieuw uit.”
Er werden ook getuigenissen gedeeld. Bekijk de beelden:

