Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Zulema en haar dochter Amiyah genezen van scoliose: “Ik begrijp het niet, de pijn is gewoon weg!”
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Getuigenissen

Zulema en haar dochter Amiyah genezen van scoliose: “Ik begrijp het niet, de pijn is gewoon weg!”

Chiara Melissant
16 juli 2026
Delen
9 min leestijd
Delen

Zulema en haar zesjarige dochter Amiyah hebben enkele weken geleden een levensveranderende ervaring gehad. Tijdens een genezingsdienst ontvingen zij bovennatuurlijke genezing van scoliose, een aandoening die hen jarenlang heeft belemmerd. Nu getuigen moeder en dochter van het wonder dat God in hun leven heeft gedaan.

Jarenlange strijd

“Toen ik jong was had ik regelmatig last van mijn rug en schouders. Als tiener werden we regelmatig gecontroleerd door de schoolarts, maar mijn scoliose werd toen over het hoofd gezien. Zelf nam ik de klachten ook niet echt serieus. Op een gegeven moment werden ze steeds erger. Rond diezelfde tijd ging ik naar de fysiotherapeut en daar ontdekten ze dat ik scoliose had.”

Zulema kreeg de diagnose nog voordat ze tot geloof kwam en legde zich aanvankelijk neer bij de situatie. Dat veranderde toen ze haar leven aan Jezus gaf.”Ik kwam tot bekering en volgde daarna een Bijbelschool. Tijdens die opleiding kreeg ik onderwijs over genezing. Uiteindelijk heeft dat het verschil gemaakt.”

Voordat Zulema haar doorbraak beleefde, namen de klachten alleen maar toe. “De pijn werd ondraaglijk. Ik kon niet lang staan, waardoor zelfs de simpelste dingen, zoals afwassen, niet meer gingen. Ik kon mijn handtas nauwelijks dragen en moest steeds van schouder wisselen om het vol te houden. Toch legde ik me erbij neer. Ik accepteerde dat ik scoliose had, want dat was wat de artsen hadden vastgesteld.”

Dezelfde kenmerken 

Toen Zulema moeder werd, begon ze bij haar dochter Amiyah dezelfde kenmerken te herkennen die ze ook bij zichzelf had gezien. “Mijn dochter Amiyah zag regelmatig dat ik last had van mijn rug en dat ik die vaak kraakte. Toen ze op een dag naar mij toe kwam en zei: ‘Mama, ik heb rugpijn,’ dacht ik eerst dat ze mij nadeed. Maar toen het steeds vaker gebeurde, zag ik aan haar manier van bewegen dezelfde kenmerken die ik bij mezelf herkende.”

Uit bezorgdheid besloten moeder en dochter naar een specialist te gaan. Daar werd ook bij Amiyah scoliose vastgesteld. Zulema zag hoe de aandoening haar dochter steeds meer begon te beperken. “Haar haren wassen en vlechten deed pijn. Zelfs de meest eenvoudige dingen begonnen haar te belemmeren.”

“Dat was voor mij de grens. Ik kon leven met scoliose, maar dat mijn dochter het ook had, ging me te ver. Daar ging ik niet mee akkoord.”

Genoeg is genoeg

Vanaf dat moment besloot Zulema bewust stappen te zetten om verandering te zien. “Ik wist dat Jezus de Geneesheer is en dat Hij nog steeds geneest. Eerder had ik al genezing ontvangen van heftige migraine. Toch leek scoliose voor mijn gevoel anders. Ik verlangde weer naar hetzelfde niveau van geloof, maar er zat een blokkade.”

Samen bezochten Zulema en Amiyah de tentcampagne Celebrate Nunspeet. Die avond sprak Tom de Wal tijdens een genezingsdienst. “Tijdens de preek merkte ik dat er iets in mij begon te veranderen. Tom de Wal deelde verschillende getuigenissen en sprak vanuit het Woord van God. Dat bouwde geloof op. Op een gegeven moment besefte ik waarom ik nog geen genezing had ontvangen: de diagnose die Amiyah en ik hadden gekregen, woog onbewust zwaarder dan ik dacht. Ik vond het moeilijk om iets anders aan te nemen dan wat de artsen hadden gezegd.”

Oproep voor scoliose

Die twijfel verdween toen er tijdens de dienst een specifieke oproep werd gedaan voor mensen met scoliose. “Doordat scoliose specifiek werd genoemd en er een getuigenis werd gedeeld van iemand die van scoliose was genezen, werd ik enthousiast. Er werden zelfs medische foto’s getoond waarop de genezing duidelijk zichtbaar was. Die persoon had een veel ernstigere vorm van scoliose dan ik. Op dat moment wist ik: ‘Wij gaan vanavond ook genezen.'”

Zulema rende direct de tent uit om Amiyah, die buiten aan het spelen was, te halen. “Ik zei: ‘Amiyah, vanavond gaan we genezen!’ Daarna legde ik haar uit waarom, zodat ook haar geloof werd opgebouwd. Vervolgens gingen we samen terug de tent in.”

Bovennatuurlijke genezing 

Moeder en dochter werden naar voren geroepen om hun verhaal te delen. Daarna werd er voor hen gebeden. “Toen er voor mij werd gebeden, voelde ik een warme gloed vanuit mijn schouders naar mijn vingers stromen. Het voelde letterlijk alsof er een last van mij afviel. De druk was verdwenen,” vertelt Zulema.

Ook Amiyah ontving gebed en vertelde dat haar pijn daarna volledig verdwenen was. “Mijn dochter bleef maar zeggen: ‘Ik begrijp het niet, de pijn is gewoon weg!'”

De dagen erna 

De dagen na de genezingsdienst brachten de bevestiging van wat er was gebeurd: de pijn bleef weg.

“De dag na de tentcampagne kraakte ik uit automatisme mijn rug. Amiyah zag dat en vroeg: ‘Mama, heb je weer last van je rug?’ Toen besefte ik ineens dat ik helemaal geen pijn meer had. Ik deed het puur uit gewoonte. Ik antwoordde: ‘Nee, eigenlijk helemaal niet.’ Waarop Amiyah lachend zei: ‘Nee, ik dus ook niet!'”

In de dagen die volgden bleven moeder en dochter zich verwonderen over hun genezing.

“Steeds weer ontdekten we iets nieuws. Dan had ik bijvoorbeeld de hele dag mijn handtas gedragen zonder erbij stil te staan. Pas later wees Amiyah me daarop. We stonden telkens versteld van alle dingen die nu ineens weer pijnloos gingen.”

Groot getuigenis

Voor Zulema en Amiyah is hun genezing een getuigenis dat ze het liefst met iedereen delen.

“Amiyah had altijd al een enorme passie voor Jezus, maar sinds haar genezing is dat echt naar een nieuw niveau gegaan. Als iemand ons getuigenis vaak deelt, is zij het wel. Ze vertelt het aan iedereen die ze tegenkomt.”

Ook Zulema vertelde haar verhaal in de kerk.

“Er kwamen mensen naar me toe die het geweldig vonden om te horen. Anderen vertelden dat ze verbaasd waren, omdat ik nooit klaagde over mijn rugpijn en altijd bleef dienen. Ze zeiden dat mijn getuigenis hen inspireerde en nieuwe moed gaf om zelf te blijven geloven voor genezing. Dit is namelijk niet alleen mijn verhaal, maar ook een verhaal voor iemand anders.”

Ongelooflijk?

Ook vrienden en familie reageerden vol verbazing.” Ik heb vriendinnen die mij alleen kennen mét scoliose. Zij zijn compleet verbaasd. Soms gaan we een dagje winkelen en dan merken ze ineens op dat ik helemaal niet meer hoef te zitten of uit te rusten.”

Toch blijft het voor Zulema soms nog onwerkelijk.” Zelf vind ik het soms ook nog onwerkelijk. Het is zo bijzonder om niet meer wakker te worden met fysieke pijn. Dat was jarenlang mijn dagelijkse werkelijkheid. Voor mij is dit echt bovennatuurlijk.”

De genezingsdienst staat ook op YouTube. Zoals vaker gebeurt bij getuigenissen over genezing, zijn er ook sceptische reacties. “Over het algemeen heb ik weinig kritiek gekregen. Er is wel iemand geweest die een undercoverrapport maakte en op internet plaatste waarin werd beweerd dat onze genezing nep zou zijn. Ik dacht alleen: wat is dit nu weer? Gelukkig is dat eigenlijk de enige negatieve reactie geweest.”

Het Woord is de waarheid 

Tot slot wil Zulema anderen die worstelen met scoliose bemoedigen. “Houd vast aan Gods Woord en laat het niet los. Zijn beloften gelden ook voor jou. Het belangrijkste advies dat ik kan geven, is: blijf vasthouden aan wat God zegt. Als Hij spreekt, is dat de waarheid. En als de Bijbel zegt dat je door Zijn striemen genezen bent, dan is dat ook zo.”

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel HelloBible: voor het eerst een ‘Bible companion’ die echt met je meeloopt
Volgend artikel Evangelie wordt gepredikt in trein naar Utrecht: “God is maar één gebed bij je vandaan” 
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Mexx had nooit van Jezus gehoord, tot haar pas bekeerde broer voor haar bad: ‘’Ik voelde iets gebeuren en wist dat Hij het was’’
10 juli 2026
Vrijgelaten Chinese voorganger dankbaar voor steun en gebeden: “We danken God voor dit geweldige wonder”
10 juli 2026
Jordik ging op Bali voor het eerst naar een kerk: “Niemand had ooit ‘God houdt van je’ tegen mij gezegd”
10 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Getuigenissen

Marc schreef zijn scriptie over getuigenissen van DTS’ers: ‘de tijd die ik besteedde aan mijn scriptie, voelde als tijd met God’

14 december 2021
Getuigenissen

Op het dieptepunt van Gerbens leven ontmoette hij Jezus en draaide zijn leven 180 graden om: “Alleen God kan zo’n verandering tot stand brengen”

15 januari 2025
Eline
Getuigenissen

Eline gooit krukken aan de kant na profetische training: “God heeft mij weer op mijn benen gezet”

22 januari 2024
Getuigenissen

Loïs worstelde met depressies, maar ontdekte dat ze met God niet hoefde te struikelen

29 januari 2025
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?