Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Amsterdamse Tessely schoot te hulp na ‘anti-Aziatisch’ geweld: “God vraagt van me om moedig te zijn”
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Dagelijks leven

Amsterdamse Tessely schoot te hulp na ‘anti-Aziatisch’ geweld: “God vraagt van me om moedig te zijn”

Dick van den Bos
9 april 2021
Delen
3 min leestijd
Delen

Tessely (26) was afgelopen zondag op weg naar haar kerk River Church in Amsterdam en toen ze bij metrostation Van der Madeweg was, zag ze hoe twee jongens een Aziatisch meisje, Kelly (24), belaagden. Ze schreeuwden naar haar en gooiden met stenen. Tessely: “Ik werd verontwaardigd, en nam het voor Kelly op. Toen richtten de jongens zich tegen mij.”

Toen Tessely het incident zag gebeuren, was ze verbaasd. “Ik dacht: ‘Huh, zie ik het nou goed?’ Ik zag twee jongens naar haar schreeuwen en haar achtervolgen. Ze riepen woorden als ‘China’, ‘corona’ en heftige scheldwoorden. Tessely, die zelf een donkere huidskleur heeft, werd door de jongens een racist genoemd, omdat ze opkwam voor een Aziatisch meisje.”

“Ik riep boos: ‘Waarom doen jullie dit? Dit kan echt niet.’ Ik ben opgevoed met het belang dat je moet opkomen voor de zwakkeren. Dat is ook wat God mij leert.”

“De jongens legden tegen mij uit dat ze Kelly de weg vroegen, maar dat ze niet wilde antwoorden. Maar ik zag aan alles dat dit niet het probleem was. Ik denk dat Kelly vooral een makkelijk slachtoffer voor hen was.”

Telefoon
Kelly pakte haar telefoon om een foto te maken en aan te tonen wat er gebeurde. Toen ze de telefoon zagen, raakten ze in paniek, en verborgen ze hun gezicht. Ze stormden woedend op haar af om Kelly’s telefoon af te pakken en de foto te verwijderen. Ze probeerden haar tas te jatten. Tessely deed haar best om te voorkomen dat ze Kelly aanraakten. Haar telefoon viel op de grond, maar ze kregen hem niet te pakken.”

“Het feit dat ze mij racist noemden, vond ik ook heel raar. Ik heb namelijk zelf ook te maken met racistische bejegeningen, vanwege mijn donkere huidskleur. Dat zei ik ook tegen de jongens, dus het is bizar.”

Kelly (24) is aanstaande zaterdag een van de sprekers op een demonstratie tegen anti-Aziatisch racisme en geweld, meldt het magazine Vice. Vorig jaar is het aantal meldingen van dit specifieke soort discriminatie enorm gegroeid. Tot voor kort had Kelly zelf nog nooit zo’n ervaring gehad, ze kende alleen de talloze verhalen van haar Aziatische vrienden.

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Justin Bieber legt zijn ziel bloot in recent gelanceerd christelijk album ‘Freedom’
Volgend artikel Vanavond om 19.30: livestream ‘Gebed & Aanbidding’ in de Bijlmer

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Dagelijks leven

Alix had schulden waar hij nooit meer vanaf dacht te komen: ”Ik vertrouw God meer dan ooit”

18 november 2024
de ware
Dagelijks leven

Waarom het wachten op ‘de ware’ vaak niet gezond is

27 augustus 2020
Dagelijks leven

Elon Musk neemt twitter over? Aanbiddingsleider Gerald Troost is er blij mee!

28 april 2022
Anne-Wil met kleurige achtergrond
Dagelijks leven

De kunst van Anne-Wil veranderde van duister naar ”stukjes van momenten met God”

24 augustus 2023
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?