Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Online bijeenkomsten over de relatie kerk en dorp
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Online bijeenkomsten over de relatie kerk en dorp

Dick van den Bos
4 april 2022
Delen
3 min leestijd
Delen

De Dorpskerkenbeweging organiseert de komende maanden online netwerkbijeenkomsten, met thema’s rond de relatie kerk en dorp. “Kerken hebben weer ruimte om na te denken over kerk naar buiten, de luiken gaan weer open”, merkt dorpskerkenambassadeur Jacobine Gelderloos tegenover de website van de Protestantse Kerk Nederland.

Online bijeenkomsten

In coronatijd deed de Dorpskerkenbeweging ervaring op met online bijeenkomsten. Nu fysiek bijeenkomen weer kan en kerken weer meer ruimte ervaren om invulling te geven aan hun rol in het dorp, blijven de online bijeenkomsten overeind, meldt de kerk. Jacobine Gelderloos: “Op deze manier brengen we mensen uit alle hoeken van het land bij elkaar. We merken dat deelnemers na afloop van zo’n bijeenkomst makkelijk contact met elkaar onderhouden, het werkt dus door. We houden het aantal deelnemers wel enigszins beperkt om goed ervaringen uit te kunnen wisselen. Die interactie is belangrijk.”

Begaanbare wegen

De thema’s van de komende bijeenkomsten zijn deels door de actualiteit ingegeven, zoals ‘Open kerk’ op 19 en 21 april. “Het zomerseizoen komt eraan, tijd om na te gaan denken over openstelling van het kerkgebouw.” Voor een ander deel zijn het regelmatig terugkerende thema’s op de agenda van de Dorpskerkenbeweging, zoals ‘Samenwerking met andere dorpskerken’ op 17 en 19 mei en ‘Dorpskerk onder de rook van …’ op 14 en 16 juni. “We proberen bij elke bijeenkomst een ’ervaringsdeskundige’ in te zetten, die kan vertellen wat in haar of zijn situatie begaanbare wegen waren.”

Ook de strubbelingen

Daarbij gaat het in de bijeenkomsten niet alleen om het delen van wat lukte, maar juist ook om de obstakels die mensen tegenkomen. “Ook de strubbelingen mogen verteld worden, daar kun je van leren. Hoewel niet alles een-op-een is over te nemen, helpen alle ervaringen deelnemers vooruit. Op zijn minst roept het herkenning op en bevraagt het de eigen vanzelfsprekendheden.” Jacobine benadrukt dat de netwerkbijeenkomsten bij uitstek daarvoor bedoeld zijn: uitwisselen van ervaringen. “Ze bieden een platform, ze zijn geen college.” 
 
Opgeven voor de online bijeenkomsten van de Dorpskerkenbeweging

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Mensen komen tot geloof bij deze wonderlijke voedselbank in de Bijlmer
Volgend artikel Amnesty International roept Egypte op om koptische christenen vrij te laten
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

Gebedsbijeenkomst rond meer dan 1 miljoen afgebroken ongeboren levens

12 december 2024
Nieuws

One in Him Foundation viert tienjarig jubileum in Ede: “Zowel prediken als waterputten slaan”

2 juni 2026
Nieuws

Annelies evangeliseert: Iedere keer dook de man weer op…

1 maart 2024
Geloof

Jelmer Visscher vertelt: “‘Kom naar voren voor profetie’ heeft vaak averechts effect”

27 november 2023
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?