Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Kerkdiensten van honderd man per 1 juli nog allerminst zeker
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Kerkdiensten van honderd man per 1 juli nog allerminst zeker

Dick van den Bos
16 juni 2020
Delen
2 min leestijd
Delen

Minister Grapperhaus laat in een brief aan de Kamer weten dat hij kijkt naar de mogelijkheid om kerken samen te laten komen met honderd man. Maar hij geeft zeker nog geen uitsluitsel. De beslissing zal genomen worden op basis van monitoring en advies van het OMT. Vooralsnog gaat Grapperhaus in zijn protocollen uit van dertig mensen.

Grapperhaus spreekt van een ‘intelligent opstarten’ van de erediensten, ‘zodra het kabinet aangeeft dat daar weer ruimte voor is’. Dit intelligente opstarten zou kunnen betekenen dat de kerk nog langere tijd in de situatie zit als waar ze zich nu bevindt. Afgelopen maand bezocht Grapperhaus een kerk in Barneveld, om te kijken hoe het er daar aan toeging.

SGP-leider Kees van der Staaij is niet blij met het kabinetsbesluit en vindt dat de brief onvoldoende perspectief geeft aan de kerken. Donderdag debatteert de Kamer opnieuw over het coronavirus en de versoepeling van de maatregelen, daar zal hij zich sterk maken voor meer vrijheid voor kerken.

Onvrede
Sowieso neemt de onvrede onder kerken toe. In Argentinië besloot een kerk om als protest tegen de lockdownregels, open te gaan als bar. Je mag daar namelijk als horecabedrijf wel open gaan, maar als kerk niet. Om deze ongelijke behandeling aan te tonen, gingen de voorgangers verkleed als bedienden, met Bijbels in hun handen. Op die manier kon de kerkdienst wel doorgaan.

Gisteren meldden we ook al hoe de boerderij ‘Jezus Redt’ wel kerkdiensten van 250 man mochten houden, toen ze het onder ‘familie-event’ schaarden. De komende weken zullen uitwijzen hoe drastisch de maatregelen zullen blijven.

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Ontroerende video: Meisje (5) met leukemie zingt Psalm 42
Volgend artikel Minister De Jonge betrekt Humanistisch Verbond bij gedragscode tegen ‘homotherapie’
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

300.000 christenen in 5 Braziliaanse steden samen voor The Send met ‘radicale toewijding’ aan wereldevangelisatie

2 februari 2026
Dagelijks leven

Telefoonhoesjes als stille getuigen: ‘Hoe vet als je door je hoesje Gods liefde kunt verspreiden’

3 juli 2026
Geloof

God moet in alles onze belangrijkste prioriteit zijn

18 maart 2021
Nieuws

Bijbelstudie op school en samenkomsten in de woonkamer: Trinity (15) is on fire voor God en dat slaat over op medescholieren in Hoorn

10 februari 2026
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?