Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Open Doors: Actie voor slachtoffers religieus geweld meer nodig dan ooit 
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Open Doors: Actie voor slachtoffers religieus geweld meer nodig dan ooit 

Dick van den Bos
24 augustus 2022
Delen
3 min leestijd
Ondergrondse kerk
Ondergrondse kerk
Delen

De internationale VN-dag ter herdenking van slachtoffers van geweld vanwege religie of geloofsovertuiging (22 augustus), is urgenter dan ooit, signaleert Open Doors.  Ondanks dat deze dag in 2019 in het leven werd geroepen om “als een springplank voor acties om dit geweld tegen te gaan”, is het aantal christenen dat lijdt onder onderdrukking en vervolging alleen maar toegenomen.  

Uit de Ranglijst Christenvervolging van 2019 bleek dat er ruim 245 miljoen christenen worden vervolgd om hun geloof. In 2022 is dit aantal gestegen naar 360 miljoen. Open Doors-directeur Maarten Dees: “Het aantal christenen dat onder ‘zware, zeer zware of extreme vervolging’ lijdt, is afgelopen jaar opnieuw toegenomen. En dat is na de lancering van onze ranglijst in januari niet afgenomen. Ook vandaag krijgen we weer berichten binnen uit Nigeria, Iran en Colombia.”  

Slachtoffers 

De herdenkingsdag is in het leven geroepen om stil te staan bij het toenemende geweld tegen mensen vanwege hun geloofsovertuiging. Overheden doen veel te weinig om slachtoffers te beschermen en wakkeren het geweld zelfs aan. De trends die Open Doors opmerkt in haar onderzoek is dat extremistisch gedachtegoed de regel wordt en andere bevolkingsgroepen buitensluit. Dees: “Steeds meer regio’s in Nigeria voeren de sharia (islamitische wetgeving, red.) in. In India stellen deelstaten anti-bekeringswetten op. Het discrimineert, zet bevolkingsgroepen apart en creëert tweederangsburgers. Zulke wetgeving is in strijd met het fundamentele recht van elke man, vrouw en kind zijn of haar religie of geloofsovertuiging vrij te mogen beleven. Daarnaast voelen mensen zich meer en meer aangemoedigd het recht in eigen handen te nemen als andersgelovigen afwijken van wat door de regerende meerderheid wordt opgelegd.” 

Jonge generatie 

Zij zijn niet alleen de dupe van geweld. Mensen raken ontheemd en gaan op de vlucht. Je ziet dat religieuze minderheden op termijn verdwijnen. Waren er voor de tijd van Saddam Hoessein nog ruim een miljoen christenen in Irak, vandaag de dag zijn er nog maar een kleine 170.000.  

Naar aanleiding van de international jongerendag (International Youth Day) van 12 augustus merkte Open Doors op dat geloofsvervolging steeds meer druk legt op de volgende generatie. Met als groot gevaar dat het gevoel van saamhorigheid en verbondenheid van kinderen en jongeren met de kerk, christelijke gemeenschappen en gezinnen, kan verzwakken of zelfs afbreken. Volgende maand maakt Open Doors een rapport hierover openbaar.  

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Gert-Jan Segers in stikstofdebat: “We dreigen ons van elkaar te vervreemden”
Volgend artikel WEA en EEA roepen christenen op te bidden voor einde oorlog op Oekraïense Onafhankelijkheidsdag
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

ViaJacobi wint 150.000 euro

9 februari 2022
Nieuws

Premier Rutte na tragische aanslag op Peter R de Vries: “We bidden dat hij het overleeft”

7 juli 2021
God in Nederland

Presence op de boerderij: ”God zoekt naar mensen die op de bres gaan staan voor ons land”

2 september 2022
Nieuws

Uniek aanbiddingsconcert in Dordrecht verbindt culturen

9 april 2025
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?