Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Taste & See: samen eten, van elkaar houden en het werk van de vijand vernietigen
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
PREMIUM

Taste & See: samen eten, van elkaar houden en het werk van de vijand vernietigen

Revive
9 januari 2023
Delen
9 min leestijd
Arjan Hulsbergen
Delen

Mijn vrouw en ik zijn lid van een eetkluppie. We noemen het “Taste & See”, een van de mooiste dingen die ons is overkomen. Voor ons echt een “heilige plaats”, waar we onze “vrienden in Christus” ontmoeten; de mensen die echt bij ons passen. Gewoon omdat ze ons begrijpen, van ons houden en ons aanvullen. 

Tekst: Arjan Hulsbergen

Als we bij elkaar komen hebben we geen enkel programma. Alleen maar een gedekte tafel waar we samen eten en drinken en Jezus beleven. Ieder van ons is verschillend, maar met elkaar vormen we een sterke eenheid: het Lichaam van Christus. Hij zit aan het Hoofd, waar Hij met ons mee-tafelt terwijl we Zijn overwinning vieren met brood en wijn. We zien Hem als we elkaar diep in de ogen kijken en vol verwondering beseffen dat Hij woont in ieder van ons; in iedere cel van ons lichaam. 

“Kerk” zonder religieus gedoe

Daar aan die tafel komt Jezus tot leven. Gewoon terwijl we samen het glas heffen, met elkaar praten, voor doorbraken bidden en elkaar bedienen met de gaven van de Heilige Geest. Gods liefde is er tastbaar en proefbaar aanwezig. En we weten dat dat onweerstaanbaar is; ook voor de gasten die met ons mee-eten en het allemaal ondergaan.

“Taste & See” is ons geheime wapen, de “kerk” zonder religieus gedoe waar we samen “Jezus-dingen” beleven. We hebben Jezus en elkaar en weten dat wij samen tot alles in staat zijn, gewoon door de oneindige kracht van de Heilige Geest die in ons woont. 

Hoe Gods aanwezigheid de huizen binnenkomt

Je begrijpt het al: “Taste & See” gaat niet over eten en drinken alleen. Omdat we elkaar kennen en vertrouwen en Gods Geest in ons midden werkt, kunnen we samen best een deuk slaan in een pakje boter. Daarom komen we vaak samen in actie om mensen in aanraking te brengen met de aanwezigheid van God. Om ons heen is een wereld in nood en die is meestal heel dichtbij: gewoon in onze eigen buurt of een dorpje verderop. 

Wat is er mooier als je ziek, eenzaam, verward of angstig bent, dan het Lichaam van Christus dat bij je thuiskomt om je persoonlijk te bedienen met liefde, wijsheid en kracht uit de hemel? En geloof je nog niet in Jezus? Geen probleem! Jezus gelooft al wel in jou en als Hij bij je thuis op bezoek komt, ga je merken dat Hij leeft en voor je in actie wil komen. Omdat we weten dat onze God zo in de wedstrijd zit, durven we gewoon bij mensen op bezoek te gaan om Zijn vrede in hun huizen te brengen. Dit hebben we van de Meester Zelf geleerd. Zijn instructies staan in Lukas 10: 

  • Ga (minimaal) met zijn tweeën.
  • Bezoek de mensen thuis.
  • Laat zijn vrede komen over het huis (en iedereen die daar is). 
  • Blijf daar een tijdje en eet en drink met ze. (Gewoon een bakkie koffie doen werkt ook hoor!)
  • Dring jezelf niet op. Als ze duidelijk niet willen ontvangen wat (of Wie) je bij je draagt, ga je gewoon weer weg.  
  • Laat de genezende en bevrijdende kracht van God stromen. 
  • Leg uit dat het Koninkrijk van God nu op deze plaats gekomen is. 

Ik kan je hier veel mooie verhalen over vertellen (en dat ga ik de komende tijd ook doen). Hier is er alvast één.

Een mooi voorbeeld uit de praktijk

Een alleenstaande buurvrouw en haar inwonende zoon hadden last van poltergeist-verschijnselen in hun huis. Soms ging midden in de nacht het licht spontaan knipperen, bewogen de kopjes in de keukenkast of zweefden er gedaantes door het huis. 

Men drie Taste & See-vrienden gingen we op bezoek, waar we twee eenzame en angstige bewoners aantroffen: de buurvrouw en haar zoon. Ze wisten al dat we een lijntje met Jezus hadden. Daarom kwamen we binnen met een duidelijk statement: “Goedenavond. Wij komen hier namens Jezus. Het Koninkrijk van God is hier. En wij zijn niet bang!” Bij het handen schudden stroomde er al zoveel kracht naar de zoon, dat Gods heerlijke Vrede direct over hem kwam. Zijn eerste verbaasde reactie was: “O, mag ik nóg een keer je hand vasthouden? Want ik word daar zo rustig van!”

Bij een bakkie koffie met een koekje, legden we uit dat dit de Heiige Geest was, die voelbaar met Zijn vrede was gekomen. Ze hadden wel van Jezus gehoord, maar de Heilige Geest kenden ze eigenlijk nog niet. Dus legden we het uit, zodat ze het konden begrijpen. “De Heilige Geest is Jezus in geest-vorm. Jezus is ergens in de hemel, maar Zijn Geest is hier. Hij is in ons en werkt door ons heen.”

Klopgeesten
Op onze vraag of ze de Heilige Geest zelf ook wilden ontvangen, zeiden ze allebei meteen `’ja”! En toen we ze de handen oplegden, kwam de Heilige Geest over hen en in hen. Andere geesten die hen geterroriseerd hadden verlieten hen met licht gesputter, waarna de heerlijke vrede van God kwam. Ze waren nu in directe verbinding met Hem.

Toen was het tijd voor de volgende stap: die klopgeesten het huis uit jagen. We vertelden de buurvrouw en haar zoon over hun nieuwe positie “in Christus”: “Nu je bij Jezus hoort en de Heilige Geest hebt ontvangen, heb je macht gekregen om al die spoken zelf je huis uit te jagen.” Vervolgens zijn ze zelf langs alle enge plekken in het huis gegaan en hebben het hele huis gezuiverd van demonische terreur. Vanaf die avond was het vredig in huis.

Bij het afscheid aan de deur nodigden we de buurvrouw uit voor een Taste & See-etentje, een paar dagen later. Ze ging graag op de uitnodiging in en bracht die avond niet alleen zichzelf mee, maar ook heerlijke zelfgemaakte saté voor de hele groep. Ze voelde zich meteen thuis in het Lichaam van Christus (ook al wist ze nog bijna niets over het leven met Jezus.) Toen viel op dat zij haar bord niet kon vasthouden. Ze bleek al 20 jaar zeer pijnlijke reuma te hebben. Twee vrienden namen haar mee naar de keuken, waar de buurvrouw haar pijnlijke handen in hun liefdevolle handen legde. Iemand zei heel lief en rustig “Kom maar Jezus!` En Jezus kwam en raakte haar aan. De reuma verdween meteen als sneeuw voor de zon. Voor onze ogen verdwenen de paarse en dik geworden ontstekingsplekken en werden haar gewrichten perfect soepel en pijnloos. De reumaklachten  zijn nooit meer teruggeweest. 

Zo begonnen de buurvrouw en haar zoon hun eigen weg met Jezus. Niet lang daarna werden ze gedoopt. Heerlijk in een lekker warm bubbelbad, omringd door hun nieuwe vrienden “in Christus”. 

Zelf aan de slag met Taste & See

Smaakt dit naar meer? Ga dan zelf met Jezus aan tafel. Gewoon samen met je vrienden. Als je dit ook wilt heb ik een speciaal boek voor je met  tips en de belangrijkste do’s en dont’s. Het komt binnenkort gratis als e-book beschikbaar via www.extreemnormaal.nl. Ook leg ik het alvast uit in een speciale podcast:

Arjan Hulsbergen is auteur en spreker, business-advocaat en trainer/consultant. Samen met Richard Zijlstra schreef hij “EXTREEMNORMAAL, Handboek voor Helden” en nog veel meer. Bedoeld voor iedereen die de impact van Jezus wil ervaren in het leven vanalledag. www.extreemnormaal.nl

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Bijzondere beelden van jonge vrouw wiens been zichtbaar aangroeit bij Revolutionize The Nations in Amsterdam
Volgend artikel a poem for those who have been left out | spoken word poem | jon jorgenson Indrukwekkend spoken word: Wat verlangt God van mij?
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

PREMIUM

Wim de Wild keek faillissement in de ogen en moest zijn business overgeven aan God: “Zijn instructies waren intens, maar brachten enorme doorbraak”

4 november 2024
PREMIUM

Gebedssamenkomsten door heel Nederland tijdens ‘Week van gebed’: “Het leeft hier wel in Enschede”

23 januari 2025
PREMIUM

Voorganger Bert de Haan raakte zeven jaar geleden zijn bediening kwijt. “Ik zie hoe God herstelt en alle dingen nieuw maakt”

30 januari 2023
PREMIUM

Waarom zijn apostolische leiders nodig?

18 augustus 2021
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?