Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: HSP & Profetisch?
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

HSP & Profetisch?

Revive
12 maart 2024
Delen
4 min leestijd
Delen

In de jaren negentig was er een dokter die woorden gaf aan iets waar vele mensen mee rondlopen, namelijk; hoog gevoeligheid. Voor veel mensen niet te begrijpen, maar voor zo’n 15-20% van de bevolking iets waar men dagelijks mee te maken heeft. 

Tekst: Jarno van Dijk

Ik heb zelf jarenlang het hoog gevoelige als een last ervaren. De constante stroom van prikkels door middel van geluiden, geuren, optische dingen en informatie die tot me kwam drukte op me. Als voorganger, toen we jaren geleden in Zwolle een kerk leiden, was ik na elke samenkomst volledig uitgeteld. Niet vanwege het leiden van de dienst, maar vooral ook omdat elke kabel recht moest liggen, elk stofje op een podium me kon afleiden en soms elke kuch als een donderslag binnenkwam. Ik ben opgegroeid met het gedachtengoed dat je nou eenmaal zo bent. Dit is hoe God je heeft gemaakt en daar moet je mee leren leven.

Totdat ik ermee naar God ben gegaan. Dat was in een periode waarin de pieken en de dalen echt niet grappig meer waren en het werk voor Gods Koninkrijk toe nam. Toch had ik ook gezien dat de scherpte in mijn zintuigen zo z’n zegen had gebracht. Wanneer ik mensen profetisch ging bedienen zag ik en voelde ik aan wat er met hen aan de hand was. Dingen vallen je gewoon veel meer op wanneer je hoog gevoelig bent. Geuren, teksten op kleding, details in de ruimte waardoor God begint te spreken, maar ook bepaalde emotionele lasten waar mensen mee rondlopen. Toen ik ermee naar God ging was dat met de intentie om de hoge pieken en de diepe dalen weg te bidden, maar niet dat ik alles kwijt zou raken. 

Gevoeligheid
Ik heb gezien dat God dit heeft gedaan. Nog steeds ervaar ik een hoge mate van gevoeligheid in mijn zintuigen, maar dit is geen last meer! Het is nu een middel geworden dat God gebruikt om tot zegen te zijn. Hoog gevoeligheid is een profetische tool die God je heeft gegeven, niet een handicap waarmee je maar moet leren leven.

Inmiddels hebben we een aantal events gedaan over dit thema. God gaf me de instructie om naast een stuk onderwijs, iedereen te zalven met olie. De getuigenissen die we achteraf hebben gekregen variëren van ‘meer rust’ tot ‘bevrijdt uit burn-out’. Geweldige doorbraken in de levens van mensen! 

Op vrijdag 15 maart om 19.30u in Nijkerk hebben we opnieuw een speciaal seminar hierover en gaan we iedereen die dat wil, zalven met olie. Wanneer je zelf worstel met dit thema, maar ook als je gewoon nieuwsgierig bent, ben je van harte welkom! Geloof God voor een wonder op dit gebied en laat God dit gebruiken voor Zijn glorie. 


Locatie: Kingdom Culture Ministries, Ohmstraat 18, Nijkerk
Tijden: 19.00u inloop – 19.30u start
Tickets: bit.ly/HSP15maart

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Genezingscampagne Frontrunners in beeld bij Vandaag Inside: ‘leg handen op zieken en ze zullen genezen’
Volgend artikel Indonesische man komt tot geloof nadat Robbie het evangelie predikt in Amsterdamse metro
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

LIVEBLOG CELEBRATE NUNSPEET: aanvurende preek van Dite Coumou en grote stroom aan dopelingen in Nunspeet
1 juni 2026
Van de week onrust, nu aanbidding op het strand in Scheveningen
29 mei 2026
Opwekking nodigde Christian Tan uit voor seminars over eeuwig oordeel: ‘Mensen besloten te breken om onreine patronen’
29 mei 2026
Moderne Daniël: Schotse jongen weigert om tijdens scoutingexcursie naar moskee te knielen
29 mei 2026

Vergelijkbare artikelen

Getuigenissen

Joy: “God heeft mij van alle gebrokenheid bevrijd”

15 april 2020
Nieuws

Man koopt kerken in Drenthe op als voorbereiding op mogelijke opwekking

23 januari 2023
Nieuws

‘Alle eer aan mijn Heer en Redder Jezus Christus’: Chase Johnston getuigt vrijmoedig na gewonnen wedstrijd

24 maart 2026

Met wie deel jij het leven?

1 oktober 2021
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?