Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Sharon ontdekt dat haar beeld van God niet klopte: “Toen ik mijn hart voor Hem openzette, viel er een deken van liefde over mij heen”
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Sharon ontdekt dat haar beeld van God niet klopte: “Toen ik mijn hart voor Hem openzette, viel er een deken van liefde over mij heen”

Anneke Houtman
31 mei 2024
Delen
7 min leestijd
Delen

Sharon van Asselt (26) groeide op in een traditionele kerk. Haar beeld van het christelijk geloof was dat je van alles moet en weinig mag. In haar tienertijd liet ze het geloof los en probeerde haar leven met andere dingen te vullen. Toen een vriendin tot geloof kwam, zag ze de verandering. Dat maakte haar nieuwsgierig en ze besloot een Alphacursus te doen. Dat veranderde haar leven.

“Ik was dertien toen mijn ouders gingen scheiden. Tot die tijd gingen we als gezin naar de kerk. Ik kreeg vooral mee dat ik naar catechisatie en naar de zondagsschool moest. We lazen wel uit de Bijbel, maar een persoonlijke relatie met God had ik niet. Vanaf de scheiding hebben mijn ouders het geloof meer en meer losgelaten. Als tiener vulde ik het gat in mijn hart met andere dingen. Voor mij waren dat kleding kopen en Instagrammen. Ik zocht er bevestiging in. Als ik er leuk uitzag, dan was ik geliefd en zagen mensen mij staan.

Ook keek ik erg uit naar de weekenden: lekker stappen, alcohol drinken, feesten. Maandag ging ik naar school, maar ik was blij als het weer zaterdag was. Als tiener zocht ik ook bevestiging in jongens. Maar in elke relatie die ik had, kwam ik er op een gegeven moment achter dat er sprake was van ontrouw en vreemdgaan.”

Opvallend

Een vriendin van Sharon veranderde erg en dat viel haar op. “Ze had een gebroken leven, maar was tot geloof gekomen. Vanaf dat moment zag ik een bepaalde rust en vrede die ze uitstraalde. Dat vond ik heel opvallend. Het trok me heel erg aan en ik ging met haar in gesprek over het geloof. Ik voelde ook weerstand en twijfel, maar het boeide me ook.”

De vriendin vraagt of Sharon niet eens de Alphacursus wilde doen. “In eerste instantie wilde ik dat niet. Dan moet je met allemaal nieuwe mensen gaan praten over een onderwerp dat gevoelig is. Maar later dacht ik: als ik wil weten of God bestaat en kijken of hetgeen ik in de kerk leerde, klopt, dan moet ik gaan.”

Twijfel

Tijdens de hele Alphacursus blijft Sharon twijfelen. “Aan de ene kant zag ik wel wat het andere mensen bracht, maar aan de andere kant kende ik het christelijk geloof vooral als: je moet van alles en mag heel veel niet. Voor mij was dat niet uitnodigend en ook wel een beetje saai. Daar heb ik mee geworsteld. Ook vroeg ik me af wat het leven met God voor voordelen heeft. Het kon me meer kosten dan opleveren. Ik dacht vroeger altijd: als je dit doen, dan wordt God boos. Hij voelde heel ver weg.  Bij Alpha leerde ik: God is dichtbij, Hij wil een relatie met je. Dat vond ik ingewikkeld.”

Het was laagdrempelig om vragen te stellen en de zoektocht aan te gaan. Aan het eind van de cursus kregen we de uitnodiging om ons hart open te zetten voor God. Ik dacht: ‘waarom niet?  Als ik meer wil, zal ik mijn hart toch een beetje meer moeten openzetten. Op dat moment bad ik, ik deelde mijn verdriet en vragen met God. Toen voelde ik een soort deken van liefde over me heen vallen. Ik kan het niet beschrijven, maar wist meteen: dit is God. Het is heel mooi, God geeft je in je proces precies wat je nodig hebt om op die manier te laten zien: ‘Lieverd, Ik ben er’.

Ware identiteit

Vanaf dat moment ben ik meer gaan zien van God. Uiteindelijk heb ik Zijn ware identiteit leren kennen. Nu kan ik echt wel zeggen dat mijn beeld van God niet overeen kwam met hoe het werkelijk is. De dingen die Hij zegt zijn super liefdevol adviezen. “Lieverd, dit is mijn advies, want Ik heb een goed leven voor je voor ogen. Jij mag kiezen wat je ermee wilt doen.”

Na de Alphacursus groeit Sharon in haar persoonlijke geloof. Ze moet dingen uit het verleden opruimen. “Ik ben toen ik vier jaar was, seksueel misbruikt. Ik had al jaren last van de gevolgen daarvan in de vorm van flashbacks en herbelevingen. God liet me ook daarin zien wat ik moest doen. Het ging om vergeving. Eerst dacht ik: ja, hallo, moet ik vergeven wat hij me heeft aangedaan? Daar zat ik mee. Maar ik heb geleerd wat vergeven is en wat het brengt in je eigen herstel. En God heeft daarin ook mijn hart veranderd. Ik heb mogen ervaren dat vergeving niet alleen iets is voor de ander, maar dat het heel helend was voor mezelf.

Ik merkte dat ik vrijkwam van wat er was gebeurd. Het hielp dat ik dingen bij God kon brengen en mijn hart bij Hem kon luchten. En doordat ik de dader kon vergeven, merkte ik dat ik loskwam van wrok en verdriet. Ik heb er al anderhalf jaar geen last meer van.

Spannend

Driekwart jaar geleden ben ik getrouwd, met Jordie, die ik op de Alphacusus leerde kennen. In onze relatie vond ik het thema seksualiteit vanwege het misbruik wel spannend, zou er iets getriggerd worden? Dat is een paar keer het geval geweest, maar ik heb er in het dagelijks leven geen last meer van. Misschien twee keer per jaar, maar dan bidden we ervoor en dan is het weg. Daar ben ik superdankbaar voor.” In haar huwelijk staat God centraal. “Dat is heel mooi en waardevol.”

Sharons moeder deed  een jaar geleden ook de Alphacursus en kwam ook tot geloof. De rest van haar gezin doet er weinig mee, maar ze waren wel allemaal bij Sharons doop aanwezig. “Ze hebben liefdevol op mijn keuze gereageerd.”


Op haar beurt geeft Sharon de Alphacursus aan anderen. “Het is zo mooi om mensen over de liefde van God te vertellen en hen te zien veranderen. Ik zou nu nooit meer zonder God willen leven.”

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

TAGGED:Getuigenis

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Dorien Keurentjes schreef boek over het verstaan van Gods stem: “Hij wil contact van hart tot hart”
Volgend artikel Ruben en Lara delen bemoediging over tongentaal: “De duivel kan het niet verstaan”
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

LIVEBLOG CELEBRATE NUNSPEET: aanvurende preek van Dite Coumou en grote stroom aan dopelingen in Nunspeet
1 juni 2026
Van de week onrust, nu aanbidding op het strand in Scheveningen
29 mei 2026
Opwekking nodigde Christian Tan uit voor seminars over eeuwig oordeel: ‘Mensen besloten te breken om onreine patronen’
29 mei 2026
Moderne Daniël: Schotse jongen weigert om tijdens scoutingexcursie naar moskee te knielen
29 mei 2026

Vergelijkbare artikelen

doopdienst
Dagelijks leven

Doopdienst in Middelharnis: “Ik geloofde wel in God, maar ik kon er niet bij dat Hij van mij zou houden”

9 oktober 2023
Nieuws

Video: verbod op straatprediking in deel van Engeland, politie grijpt vaker in

14 april 2025
Jade Griffioen
PREMIUM

Jade zette een sociaal bedrijf op met de hulp van God: “Hij gaf me de ideeën”

21 januari 2022

Bijzondere getuigenissen van evangelist in Utrecht: “Diverse mensen werden genezen in de Naam van Jezus!”

7 januari 2022
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?