Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: 13-jarige Elijah mocht geen bijbelclub oprichten in openbare school New York, maar krijgt nu toch toestemming
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
God in de wereldNieuws

13-jarige Elijah mocht geen bijbelclub oprichten in openbare school New York, maar krijgt nu toch toestemming

Revive
13 december 2024
Delen
3 min leestijd
Delen

Een openbare school in New York heeft de afwijzing voor de oprichting van een bijbelclub ingetrokken. Elijah Nelson (13), een zoon van een voorganger, vroeg twee jaar lang toestemming voor de bijbelclub, maar die werd steeds geweigerd door de school. Nu mag de bijbelclub toch worden opgericht.

Op de school, de Waterville Central School District, zijn meer dan twintig buitenschoolse clubs actief. Twee jaar lang vroeg Elijah om toestemming voor het oprichten van een bijbelclub, maar de school weigerde dit steeds. Het zou in strijd zijn met de de Equal Access Act van 1984 die het district verbood om religieuze clubs toe te staan.Als alternatief gaf de school Nelson de optie om tijdens de lunchpauze onder toezicht van schoolpersoneel samen te komen of om de schoolfaciliteiten na sluitingstijd te gebruiken.

Nelson, die graag in contact wilde komen met andere christenen, geloofde dat een onofficiële status de club zou beperken. “Ik voelde me niet zo blij met het voorstel, want zonder een officiële status zal de school de clubbijeenkomsten niet kunnen aankondigen,” zei Nelson, ”en dat zal het moeilijker maken om meer mensen te bereiken en samen met anderen de Bijbel te lezen.”

Formeel opgericht

Op 2 december stuurden C. Kevin Marshall en Michael Bradley van het advocatenkantoor Jones Day, samen met het First Liberty Institute, namens Nelson een brief naar Waterville Central School District. In de brief stond dat Nelson voldeed aan de wettelijke eisen om een club op te richten, omdat hij “de missie en doelen van de voorgestelde club, de geplande activiteiten, hoe vaak de club bijeenkomt en eventuele fondsenwerving heeft beschreven”. Hij voldeed ook aan de eisen om “handtekeningen op te nemen van leerlingen die geïnteresseerd zijn in het bijwonen van de clubbijeenkomsten” en om “een ontmoeting te hebben met de directeur om het voorstel te beoordelen”.

Op 5 december kondigde Jennifer Spring, hoofd van het Waterville Central School District, aan dat de Bijbelclub in de komende week formeel zou worden opgericht. “We streven ernaar om alle leerlingen mogelijkheden te bieden om te leren, te groeien en contact te maken door middel van verschillende activiteiten, waaronder door leerlingen gerunde clubs. In januari 2024 werd onjuiste informatie gedeeld met een student over de mogelijkheid om officieel een bijbelstudieclub op te richten en werden alternatieve opties voorgesteld aan de groep. In overeenstemming met het districtsbeleid zal de Onderwijsraad de Bijbelstudieclub formeel oprichten tijdens de vergadering van 10 december.”

Bron: harbingersdaily.com/CBN News

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

TAGGED:BijbelclubNew YorkSchoolStudent

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Mary, een Netflix-film over Maria
Volgend artikel Baptistengemeente Katwijk start met dubbele diensten
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

SGP kritisch: Kabinet Jetten bezuinigt te drastisch en heeft weinig oog voor kwetsbaar leven

25 februari 2026
Nieuws

Maandag 25 mei: landelijke Pinksterconferentie in Den Haag

20 mei 2026
Jeruzalem
God in de wereld

Jennifer Guetta over slotbijeenkomst wereldwijd gebed voor Israël in Jeruzalem: “God stortte Zijn Geest over ons uit, we werden doordrenkt met Zijn liefde”

1 juni 2023
Nieuws

Innerlijke genezing door ervaren van liefdevolle vriendelijkheid

24 mei 2022
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?