In Florida was ik aan het wandelen toen ik een mevrouw tegenkwam en haar het evangelie vertelde. Ze begon te lachen en vertelde hoe ze al jarenlang op dezelfde manier massa’s mensen tot de Heer had geleid. Tot mijn verbazing bleek ze precies dezelfde methode te gebruiken als ik. Ze was bijna tachtig jaar oud, en we deelden samen prachtige getuigenissen over wat de Heer deed in mensenlevens. Wat een feest om zo onverwacht samen te mogen delen in Zijn werk. Een ontmoeting als deze voelde echt als een goddelijke afspraak.
Door Annelies van Walsem
Een andere bijzondere ontmoeting had ik laatst in ons dorp. De hele dag was ik druk geweest en daardoor had ik nog niemand over Jezus kunnen vertellen, ook niet in de ochtend, wat ik normaal gesproken wel doe. Ik reed naar huis en zag ineens een jongen aan de overkant van de weg lopen. Ik stuurde snel naar de overkant, zette de auto stil naast hem, opende mijn raam en vroeg: “Hé, jongen. Heeft iemand je al verteld dat God van je houdt en een goed plan voor je leven heeft?”
De jongen keek me perplex aan en zei: “Ik weet dat eigenlijk wel. Ik heb ooit mijn leven aan Jezus gegeven, maar ben afgegleden. En daar baal ik echt van, maar ik weet niet goed hoe ik terug moet gaan.”
Ik vertelde hem wat de Bijbel in 1 Johannes 1:9 zegt: “Als wij onze zonden belijden: Hij is getrouw en rechtvaardig om ons de zonden te vergeven en ons te reinigen van alle ongerechtigheid.”
Hij knikte.
“Zullen we dat doen?” vroeg ik hem.
“Ja graag,” was zijn antwoord.
Midden op straat vouwde hij zijn handen en sloot zijn ogen.
En hij beleed dat hij terug wilde keren naar de Vader.
Halleluja!
Hij lachte opgelucht en blij. Toen we uitgepraat waren, vroeg ik hem waar hij vandaan kwam. “Amsterdam,” was zijn antwoord. Wauw! Ik woon in Opheusden en we gaan vaak naar Amsterdam om het evangelie te vertellen. Nu zond God als het ware deze jongen vanuit Amsterdam naar Opheusden en liet mij hem tegenkomen, om hem terug te brengen naar Hemzelf.
“Broeders, als iemand onder u van de waarheid is afgedwaald en een ander doet hem terugkeren, weet dan dat hij die een zondaar van zijn dwaalweg doet terugkeren, een ziel zal redden van de dood en een menigte van zonden zal bedekken.” – Jakobus 5:19-20 (HSV)
Dank U, Jezus.





