Door heel Nederland trokken afgelopen zaterdag duizenden christenen de straat op om te evangeliseren. Zowel Soulwinners mobiliseerde meer dan duizend evangelisten, als ook de Life School als ook Mars voor Jezus. Er waren zeker 3500 mensen actief. “We hadden letterlijk file voor de conferentielocatie, zoveel auto’s kwamen tegelijk aan,” zegt Willem Fiege. “Uiteindelijk waren we hier met ruim 1100 evangelisten, afkomstig uit zeker 30 kerken. Maar dat is nog maar een deel van wat er in het land gebeurde.”
Door heel Nederland, van Groningen tot Brabant, werden diezelfde dag teams uitgezonden om te bidden, zingen, getuigen en mensen uit te nodigen voor Jezus. Willem Feige: “We schatten dat tussen de 3000 en 5000 evangelisten tegelijk op pad waren.”
Een kind dat bidt met een voorbijganger
Elise Wirth, voorganger van gemeente Gods Waarheid, was ook aanwezig. Ze vertelt: “Ze spraken mensen aan op straat, vroegen of ze wisten dat God van hen houdt. Eén jongen bad zelfs met een Engelse man. Hij was geraakt en open om Jezus te leren kennen.”
Die laagdrempeligheid bleek een sleutel. “We zagen hoe makkelijk mensen openstonden,” zegt Wirth. “Als een kind komt met liefde en oprechtheid, dan breekt dat door muren heen. Een jongere doopte daar iemand die op straat tot geloof kwam. Dat was rauw, echt en puur. Het evangelie in actie.”
Een doop in de gracht van Utrecht
Ook in Utrecht klonk de roep om bekering. Jonathan Kroeske van GODcentre Utrecht zag hoe worshipteams en evangelisten samenkwamen in de stad. “Normaal gaan wij als kerk met een paar tiental mensen de straat op. Maar nu waren we met zoveel dat we de hele stad konden bereiken,” zegt hij. “Er veranderde iets in de atmosfeer. Je voelde het letterlijk in de lucht.”
De oogst is groot
Aan het eind van de dag bleken 1082 mensen op straat gebeden te hebben om Jezus te volgen, zegt Fiege. “We hebben het per locatie geregistreerd. Mensen kwamen tot geloof, tientallen lieten zich dopen – sommigen ter plekke.”
De beweging noemt zichzelf ‘een evangelisatieleger’. Fiege: “Wij zijn zielenwinners. Niet alleen als groep, maar als opdracht voor iedere gelovige.”
Bekijk hier de video:

