Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Satanisten en protestgroepen in Zwolle kunnen evangelisten niet stoppen: genezingen en bekeringen in winkelstraat
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Satanisten en protestgroepen in Zwolle kunnen evangelisten niet stoppen: genezingen en bekeringen in winkelstraat

Dick van den Bos
22 augustus 2025
Delen
3 min leestijd
Delen

Zwolle – Donderdagavond trok een groep van twintig evangelisten de straten van Zwolle in om het evangelie te verkondigen. Onder hen was Jelthe Kloens, die voor de tweede keer aansloot bij de wekelijkse evangelisatieactie. De groep staat sinds september 2024 iedere donderdagavond op straat met als doel mensen met Jezus in contact te brengen.

Kloens herinnert zich dat er twee weken geleden tijdens een actie met Frontrunners nog opvallende spanningen ontstonden. Daar berichtte Revive toen ook over. Terwijl er op de Grote Markt een vredige sfeer hing en terraszitters luisterden naar de prediking en aanbidding, zette een café-eigenaar plots harde muziek aan om de evangelisatie te verstoren. Zijn terras liep leeg en handhavers moesten ingrijpen, omdat er geen vergunning was aangevraagd. Volgens Kloens keerden de rust én de openheid onder de aanwezigen terug zodra de muziek stopte. “Op dat moment kwamen mensen weer tot Jezus. Een vrouw werd zelfs genezen van slechthorendheid, midden op een terras,” vertelt hij.

Geen veroordeling
Vorige week kreeg de evangelisatiegroep te maken met een ander soort tegenstand: een demonstratieve aanwezigheid van een groep uit de LHBTI-gemeenschap, die een stil protest hield tegen vermeende haatdragende uitspraken. “In de video’s die toen zijn gemaakt, hoor je echter gewoon een boodschap van liefde en geen veroordeling,” aldus Kloens.

Ook gisteravond verliep niet zonder weerstand. Nog voordat de groep begon, meldden zich satanisten op de Grote Markt. Zij liepen om de evangelisten heen, draaiden harde muziek en spraken vervloekingen uit. “Ik heb toen bewust gezegd dat we onze speaker zouden uitzetten. Niet prediken op het plein, maar in tweetallen de stad in. Daarin zouden we meer vrucht zien dan in een confrontatie met satanisten,” zegt Kloens. Tussen de satanisten liep ook een fotograaf van 1Zwolle. Die was onderdeel van het spektakel.

Gezegend
Volgens Kloens bleek het besluit gezegend. Vier mensen gaven hun leven aan Jezus, er vonden meerdere genezingen plaats, iemand ervoer bevrijding en een ander liet weten zich binnenkort te willen laten dopen. “Ondanks de tegenstand van buitenaf, zagen we dat Gods kracht juist zichtbaar werd in persoonlijke gesprekken op straat,” zegt Kloens.

Opvallend was dat dezelfde journalist die eerder verslag deed van de spanning met café Maxims ook gisteravond aanwezig was. Nadat hij foto’s had gemaakt van zowel evangelisten als satanisten, nam hij plaats op het terras van hetzelfde café. Kloens merkt op dat dit vragen oproept over de mogelijke verbondenheid tussen de journalist en de caféhouder, die eerder met muziek de prediking probeerde te verstoren.

Dit bericht op Instagram bekijken

Een bericht gedeeld door Anita van Deel (@anitavandeel)

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Honger, Hamas, een Palestijnse Staat en smeekgebeden
Volgend artikel Revival-tour Werner en Shantel trekt door Nederland: genezingen, bevrijding en groeiende honger naar God
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Mexx had nooit van Jezus gehoord, tot haar pas bekeerde broer voor haar bad: ‘’Ik voelde iets gebeuren en wist dat Hij het was’’
10 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026
Jordik ging op Bali voor het eerst naar een kerk: “Niemand had ooit ‘God houdt van je’ tegen mij gezegd”
10 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Don Ceder
Nieuws

Don Ceder op uitspraak Raad van State over uitstel gezinshereniging: “Goede zaak”

9 februari 2023
Nieuws

Sela brengt nieuw Paaslied uit met prachtige videobeelden: ‘Opgestaan’

22 maart 2022
Nieuws

Revive.nl zoekt naar vrijwilligers

12 september 2023
Polish church
Nieuws

Londense politie biedt excuses aan voor beeïndigen kerkdienst

14 april 2021
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?