Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Christenvervolging neemt vooral in Afrika sterk toe
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Christenvervolging neemt vooral in Afrika sterk toe

14 januari 2021
Delen
3 min leestijd
Delen

Actief je geloof beleven als christen is een keuze van leven of dood in Nigeria, zo meldt het Nederlands Dagblad. Volgens Illia Djadi, Afrikaspecialist bij Open Doors, krijgt moslimextremisme meer voet aan de grond in de Sub-Sahara. Hij geeft aan dat veel christenen gedwongen worden een keuze te maken, Christus ontkennen en moslim worden om zo in leven te blijven, of niet.

Extremistische ideologie
Islamitische groeperingen met een extremistische ideologie lijken zich steeds meer uit te breiden in grote delen van Afrika. Een van die groeperingen is Boko Haram, zij hebben nu naast Nigeria ook landen als Kameroen, Tsjaad en Niger in hun greep, vertelt Djadi. Daarbij zijn niet alleen christenen slachtoffers, maar bijvoorbeeld ook moslims die volgens de terroristische groeperingen zich nog conformeren aan hun ideologie. Djadi legt uit dat deze groeperingen gebruik maken van de economische instabiliteit die in veel van de ‘’veroverde’’ gebieden aanwezig is. Daarnaast worden christenen in sommige gebieden niet geregistreerd, wat hun het recht op voedsel ontneemt.

Op de vlucht
Naast deze uitdagingen, zo zegt Djadi, is het zo dat de overheid over onvoldoende middelen en mankracht beschikt om weerstand te bieden aan de extremistische groeperingen. Er worden dagelijks niet alleen militaire posten aangevallen, maar ook bijvoorbeeld overheidsorganisaties, burgenmeesters en kerkelijke leiders. Ten gevolge hiervan slaan mensen massaal op de vlucht en de kerken die overblijven om mensen op te vangen, die kunnen het niet meer aan. Opvallend daarbij is dat Westerse landen volgens Djadi wegkijken.

Hij heeft gewerkt voor de BBC en hij heeft met eigen ogen gezien hoe de macht van de media werkt. Volgens Djadi denken veel mensen dat wat in Afrika gebeurt westerlingen niets aangaat, terwijl de situatie daar ook Europa raakt. Hij stelt dat Westerse landen vooral geïnteresseerd zijn in het uitbuiten van de natuurlijke bronnen van Afrika, maar dat ze weinig voor de gemeenschap terugdoen. Daarom moedigt hij aan om vluchtelingen perspectief te bieden, om vragen te stellen aan betrokken beleidsmakers en om onderzoek te doen naar waar overheden zich in deze Afrikaanse landen in mengen.

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Kerkleiders Schotland willen dat kerken weer opengaan
Volgend artikel Hollywood-actrice verlaat superheldenserie ‘Black Lightning’- om God te volgen

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

Wat vieren christenen met Pasen?

3 april 2026
Nieuws

Gert-Jan Segers vertrekt uit Tweede Kamer: “Na tien jaar is het mooi geweest”

13 januari 2023
Nieuws

Salt & Light viert jubileum met optreden van Michael Bethany en Sherwin Gardner

15 november 2024
Nieuws

Evangelische basisschool De Morgenster opent haar deuren: onderwijs geworteld in de Bijbel

10 april 2026
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?