Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Gert-Jan Segers: “Ik had minder scherp willen zijn over Staphorst”
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Gert-Jan Segers: “Ik had minder scherp willen zijn over Staphorst”

Dick van den Bos
9 oktober 2020
Delen
5 min leestijd
Delen

“Voor wie niet beter weet, leek Staphorst de afgelopen dagen het epicentrum van de verspreiding van het coronavirus. Zo’n beetje heel Twitter, Facebook en ook veel gewone media oordeelden hard over een kerk in Staphorst”, vertelt CU-leider Gert-Jan Segers.

Hij vertelt. “Berichtgeving daarover was niet eens altijd zorgvuldig, maar leidde vervolgens wel tot een nieuw besluit om het maximaal aantal bezoekers terug te brengen naar 30. Een ingrijpend, pijnlijk en ook verbazingwekkend besluit. Zeker omdat het epicentrum van de Coronocrisis helemaal niet in de kerken ligt. Integendeel. Dankzij grote zorgvuldigheid vindt maar 0,1% van de besmettingen in een religieuze bijeenkomst plaats.”

Kritische kanttekening
“Ik heb naar aanleiding van de berichtgeving in de media zelf ook een kritische kanttekening geplaatst bij grootschalige kerkdiensten waarin gezongen wordt. En ook al ben ik onverminderd van mening dat kerken zorgvuldig en verantwoord met hun vrijheid moeten omgaan, de manier waarop gans Nederland leek te oordelen over deze kerk, vond ik niet fair. En terugblikkend heeft mijn inhoudelijke kritiek op het besluit van deze kerk misschien wel bijgedragen aan dat oordeel. Achteraf had ik genuanceerder willen zijn en daarvoor was het goed geweest als ik eerst tot tien had geteld voor ik reageerde.”

“Achteraf had ik genuanceerder willen zijn en daarvoor was het goed geweest als ik eerst tot tien had geteld voor ik reageerde.”

Maar toen vervolgens op maandagmorgen het besluit om het maximaal aantal kerkgangers terug te brengen naar 30 naar buiten kwam, heb ik heel wat keren tot tien geteld. Dit is zo’n pijnlijke inperking van de wekelijkse ontmoeting rond de Bijbel waar zoveel gelovigen zoveel behoefte aan hebben. De kerk staat of valt met de persoonlijke ontmoeting. Met God én met elkaar.

Kerken hebben op basis van de grondwet en met een beroep op de vrijheid van godsdienst een grotere vrijheid dan bijvoorbeeld theaters, wijkcentra en andere gebouwen. Die grondwettelijke vrijheid bepaalt – terecht – dat de overheid alleen in heel uitzonderlijke gevallen grenzen mag stellen aan de eredienst. Om die reden verdedig ik altijd en overal de vrijheid van kerken, ook in discussies over Coronamaatregelen.

Extra verantwoordelijkheid
Tegelijkertijd geldt voor ons allemaal in deze moeilijke tijd dat we – buiten de wettelijke verplichtingen – een extra verantwoordelijkheid hebben om ook nu onze naaste lief te hebben. In deze crisis doen we dat – tijdelijk! – door voldoende afstand van elkaar te houden, niet in te grote groepen bij elkaar te komen, onze handen te wassen en andere voorzorgsmaatregelen in acht te nemen. Met vrijheid komt verantwoordelijkheid en dus willen we niet de grenzen opzoeken van wat mág, maar moeten we in wijsheid besluiten wat verantwoord is. Ik merk dat kerken met die intentie handelen in deze crisis. Ook de Hersteld Hervormde Kerk in Staphorst. Des te belangrijker dat alle kerken zich daar steeds rekenschap van geven.

“Naast digitale diensten werden er bij fysieke samenkomsten vergaande maatregelen genomen. Afstand. Handen wassen. Het overhoop halen van de kerkinrichting.”

De afspraken die minister Grapperhaus met kerkelijke vertegenwoordigers maakten, gaan weer naar het andere uiterste. Het advies om het aantal kerkgangers te maximeren tot 30 is wat mij betreft te rigoureus. Ik ken alleen maar kerken die de afgelopen tijd geprobeerd naar beste kunnen invulling hebben gegeven aan de verantwoordelijkheid om verspreiding van het coronavirus zoveel mogelijk te voorkomen. Naast digitale diensten werden er bij fysieke samenkomsten vergaande maatregelen genomen. Afstand. Handen wassen. Het overhoop halen van de kerkinrichting. Afhankelijk van het kerkgebouw leidde dat tot diensten met soms 30, 45 of 100 mensen. Volledig verantwoord.

Het is niet uit te leggen dat een cultureel evenement in de Sint Jan in Gouda op zaterdagavond 250 mensen mag verwelkomen, terwijl er de volgende ochtend bij een kerkdienst maar 30 mensen naar binnen mogen.

Bij elkaar
Vrijdag komen minister Grapperhaus en de kerkelijke vertegenwoordigers weer bij elkaar. Het zou mooi zijn als zij opnieuw in overleg gaan en meer lokaal maatwerk mogelijk maken. Kerken nemen hun verantwoordelijkheid en moeten dat blijven doen. Maar de overheid, ook de lokale overheid, moet kerken daarvoor de ruimte blijven geven. Ik wens hen daar heel veel wijsheid bij!

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Carin van Essen Carin van Essen ziet dat met de komst van corona een nieuwe tijd is aangebroken: “God baant nieuwe wegen”
Volgend artikel Grapperhaus Grapperhaus: “Communicatie met kerken had beter gemoeten”

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

SGP-jongeren lanceert billboardcampagne tijdens EK tegen gokken: “Geef gokken een rode kaart”

27 juni 2024
Nieuws

Trap het jaar goed af met het One Event in Ede! 

11 december 2024
Nieuws

Vanaf zondag 168 uur onafgebroken gebed in Prayer room Mozaïek 0318

17 januari 2025
Good News Truck
Evenementen

Tientallen bekeringen in Rotterdam: “We zijn de tel kwijtgeraakt”

27 november 2023
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?