Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn bladwijzers
© 2022 Revive.nl
Lezen: Jarno van Dijk stoort zich aan ‘ophitsende media’ rondom kerkbezoek
Log in
Aa
ReviveRevive
Aa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn bladwijzers
    • Voeg nieuw evenement toe
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Jarno van Dijk stoort zich aan ‘ophitsende media’ rondom kerkbezoek

Dick van den Bos 21 december 2020
Delen
2 min leestijd
kerk staphorst
Delen

Terwijl veel Nederlandse kerken van hun grondwettelijke vrijheid gebruik maken om samen te komen, stoken diverse media het vuurtje op door dit herhaaldelijk onder een vergrootglas te leggen. Voorganger Jarno van Dijk spreekt van een aanval. “NOS was in Opheusden, De Stentor in Apeldoorn, De Telegraaf in Barneveld en Hart van Nederland nam Staphorst op de korrel.”

Hij vervolgt. “De reacties van mensen laten zien dat de ophitsing werkt. Vreselijk om die verwensingen te lezen.”

“De kerk is essentieel! Dat is ze al eeuwen en dat zal ze altijd blijven. De geestelijke impact en de maatschappelijke ondersteuning is immens. Niet via livestream, hoewel God het ten goede keert en er vruchten uit komen, maar als Ekklesia (publieke samenkomst).”

“Het maakt me boos en verdrietig te zien hoe ‘tolerante’ Nederlanders over elkaar praten. De overheid en de media zijn hier mijns inziens verantwoordelijk voor in het natuurlijke. Maar in het geestelijke is het een geest van verwarring in de communicatie.”

Veiliger
Een van de media die naar het dorp Opheusden ging, was Omroep Gelderland. Ouderling Klaas Ruitenberg van de Opheusdense Gereformeerde Gemeente in Nederland reageert. Hij acht de kerk kerk veiliger dan de supermarkt, zegt hij. “Want daar zit je gewoon bovenop elkaar. Ik was zaterdag nog bij de plaatselijke bakker en daar was het vele malen onveiliger dan hier. In dit gebouw wordt ook de lucht verticaal afgezogen, dus van onder aangevoerd en naar boven weggezogen. Dus ja, ik voel me in dit gebouw veel veiliger dan in een supermarkt of bij de bakker.”

In het kerkgebouw in Opheusden kunnen 3500 mensen, maar nu zitten er op een zondag 350.

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Dick van den Bos 21 december 2020 21 december 2020
Vorig artikel Duizenden Amerikanen komen samen voor Jesus ’20
Volgend artikel Indrukwekkend: Presence organiseert krachtige aanbiddingsdienst in Amsterdamse seksclub

Revive Business Platform

Populaire artikelen

Rianne ontdekte het werk van de Heilige Geest en deelt dat in haar ‘traditionele’ kerk: “Ik kom om te halen, maar nog meer om te brengen”
30 november 2023
Bovennatuurlijke beweging van God in Gaza: honderden getuigen ervan Jezus in dromen te ontmoeten
29 november 2023
De vijf grootste blokkades in het verstaan van Gods stem
30 november 2023
ManArise Karim Landoulsi
Bulderende mannen geraakt door Gods Geest in Ambt Delden – Karim Landoulsi: “Blijf in overwinning”
29 november 2023

Vergelijkbare artikelen

Presencce
Evangelisatie

Presence in aanbidding op de Dam: “We bidden specifiek voor de situatie in de wereld en in ons land”

4 december 2023
NEXT030
Evenementen

130 jongeren feestten voor God tijdens eerste dienst voor en door jongeren in thema van New Wine conferentie

4 december 2023
Anouk Altorf
Geloof

Jeugdleider Redemption Church ziet radicalisering bij jeugd: “Ik wil jou respecteren, maar dan zul jij ook mij moeten respecteren, en ik geloof in God”

4 december 2023
PREMIUM

Sinds de start van haar bedrijf wandelt Tainá Monteiro meer dan ooit in haar bestemming: “Ik dacht altijd dat geloof en ondernemen niet samen ging”

1 december 2023
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2023 Revive.nl
  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Inschrijven!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en mis nooit ons laatste nieuws, video's, podcasts etc..

Afmelden op elk gewenst moment.
Welkom terug!

Log in op uw account

Wachtwoord vergeten?