Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Nederlands geld naar Palestijnse terroristen?
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Nederlands geld naar Palestijnse terroristen?

Dick van den Bos
14 mei 2021
Delen
2 min leestijd
hamas
Delen

SGP en ChristenUnie willen dat minister Kaag van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking openheid van zaken biedt over de Nederlandse en de Europese donorgelden aan de Palestijnen. Er zijn al lang geruchten dat die gelden (of een deel ervan) direct dan wel indirect bij Palestijnse militanten terechtkomen.

Aanleiding voor de vragen van SGP en CU zijn berichten van de Israëlische veiligheidsdienst Shin Bet en het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken dat donorgelden uit zowel Nederland als Europa in verkeerde handen vallen. Daarbij wordt o.a. het Volksfront voor de Bevrijding van Palestina genoemd, een terroristische organisatie. “Zeker nu Israël weer dagelijks door een spervuur van raketten bestookt wordt door de Palestijnen, moet er snel duidelijkheid komen”, zegt SGP-kamerlid Chris Stoffer. 

Al in september kondigde minister Kaag na vragen vanuit o.a. de SGP en CU aan dat er een onderzoek komt naar de banden tussen een Palestijnse NGO en militante Palestijnen. Sindsdien is daar niks meer over gehoord. Stoffer vindt het hoog tijd dat minister Kaag duidelijkheid verschaft. “Ik wil een compleet overzicht van alle donorgelden die zowel vanuit Nederland als Brussel naar de Palestijnen vloeien. En ik wil ook weten hoe gecontroleerd wordt waar al die euro’s aan besteed worden.”

Een aparte vraag stellen SGP en CU over studiemateriaal van de VN-organisatie voor de hulp aan Palestijnen (UNRWA). In dat materiaal wordt opgeroepen tot geweld, wordt vrede afgewezen en wordt het bestaansrecht van Israël ontkend. Ook dáárover heeft de Tweede Kamer al eerder vragen gesteld. Stoffer en Ceder willen van Kaag weten wat intern onderzoek naar de “kwalijke lesinhoud” van het UNRWA-studiemateriaal heeft opgeleverd.

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel EU-interimwetgeving zorgt dat internetbedrijven online kindermisbruik weer kunnen opsporen
Volgend artikel Friesland Krachtige beelden: Honderden Friezen aanbidden Jezus op Hemelvaartsdag

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

“Genieten, groeien, leren en ontmoeten” bij Global Leadership Summit in Zwijndrecht

28 november 2022
Nieuws

Nicki Minaj spreekt openlijk over haar geloof: “Jezus is mijn Heer en Redder”

18 juni 2026
Nieuws

Migrantenkerken veel moeite bankrekening te openen: ‘’idee dat hier sprake is van etnisch profileren”

17 juni 2022
Nieuws

Twitter-censuur richt zich nu op het gezin en beschuldigt organisaties van ‘hatelijk gedrag’

2 februari 2021
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?