Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn bladwijzers
© 2022 Revive.nl
Lezen: (UPDATE) Kerk van John MacArthur mag na ‘coronaverzet’ blijven samenkomen, bepaalt de rechter
Log in
Aa
ReviveRevive
Aa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn bladwijzers
    • Voeg nieuw evenement toe
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

(UPDATE) Kerk van John MacArthur mag na ‘coronaverzet’ blijven samenkomen, bepaalt de rechter

Dick van den Bos 17 augustus 2020
Delen
3 min leestijd
John MacArthur
Delen

De Grace Community Church van voorganger John MacArthur mag blijven samenkomen en blijven aanbidden – ondanks de zeer strenge regels van de staat Californië. Eerder verbood Californië de samenkomsten. De rechter heeft nu bepaald dat de staat moet kunnen aantonen waarom het nodig is om inbreuk te doen op de godsdienstvrijheid.

De staat Californië in de Verenigde Staten voert een streng corona-beleid. Elke vorm van ‘binnendiensten’ werden verboden, verklaarde gouverneur Gavin Newsom. Wie toch open bleef gaan, hing een boete van 1000 euro per dag of een gevangenisstraf boven het hoofd.

Hoewel het gros van de kerken direct dichtging, bleef de kerk van John MacArthur in Los Angeles gewoon doorgaan.

De strijd escaleerde toen MacArthur een rechtszaak aanspande tegen de staat Californië. Vorige week trachtte de staat daarop om de diensten direct stil te laten leggen.

Ongelijke behandeling
In de rechtszaak kaartte Grace Community Church de in hun ogen ongelijke behandeling in de staat aan. De Black Lives Matter beweging kregen veel ruimte om buiten de regels om ‘vreedzaam’ te demonstreren – terwijl de kerken het moeilijk gemaakt wordt, vindt men.

“Californië richtte zich op de verkeerde groepen.”

“Californië richtte zich op de verkeerde groepen. Californië hief eerst de beperkingen op voor bijeenkomsten die buiten plaatsvonden – en zegende achteraf het illegale gedrag van de ‘George Floyd’-demonstranten. Californië verbood toen het zingen in erediensten en sloot ze vervolgens allemaal – tenzij ze hun diensten aanpasten zodat het identiek is aan de demonstraties.”

Religieuze vrijheid
Rechter James Chalfant, van het hooggerechtshof in Los Angeles, koos vrijdag de kant van de predikant door te stellen dat de last bij de staat lag om aan te tonen waarom het toegestaan ​​zou moeten zijn om inbreuk te maken op het grondwettelijk beschermde recht van kerken om hun religieuze vrijheid uit te oefenen.

“Dit geeft ons ook de gelegenheid om te laten zien dat we niet proberen opstandig of onredelijk te zijn”

Een volledige hoorzitting is gepland voor 4 september, maar de rechter heeft de kerk toegestaan ​​om binnenshuis te blijven samenkomen, op voorwaarde dat gelovigen maskers dragen en de sociale afstand tussen verschillende huishoudens in acht genomen wordt.

Tijdelijk bevel
MacArthur zei over het tijdelijke bevel van de rechter: “Dit rechtvaardigt ons verlangen om open te blijven en onze mensen te dienen.”

“Dit geeft ons ook de gelegenheid om te laten zien dat we niet proberen opstandig of onredelijk te zijn, maar dat we standvastig zullen zijn om onze kerk te beschermen tegen onredelijke, ongrondwettelijke beperkingen.”

Voor meer informatie, bekijk dit bericht van Christian Post.

UPDATE:
De toestemming is door een hogere rechter inmiddels ingetrokken. Desondanks besluit MacArthur om ‘gewoon’ door te gaan.

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Dick van den Bos 17 augustus 2020
Vorig artikel Richard Grevelink ziet lokale opwekking in regio Twente na visie voor tentbijeenkomsten: “Mensen uit hele omgeving komen samen”
Volgend artikel Justin Bieber Justin Bieber samen met zijn vrouw gedoopt: “Een van de speciaalste momenten in mijn leven”

Populaire artikelen

Torben Sondergaard
Kwetsbare excuses Torben Søndergaard: “Ik leefde geïsoleerd van de kerk”
15 september 2023
Gerhard Nel fotografie
Presence in nieuwe vorm bracht uitbundige aanbidding én doopsessie op Neude. Ann Michelle: “Iemand zei: ‘Huh, jullie hebben plezier zonder alcohol’”
15 september 2023
Hoe houd je rust als er straks grote chaos uitbreekt in de wereld?
15 september 2023
Martin Koornstra
Martin Koornstra droomt van kerkherleving: “Ondernemers zijn vaak creatiever dan kerkleiders, maar dat mag écht veranderen”
15 september 2023

Vergelijkbare artikelen

PREMIUM

Boodschap Prinsjesdag ‘slecht’ voor de middeninkomens, hoe gaat familie De Groot om met hun geld?

21 september 2023
Afbeelding van de single van Rob Favier over dementie van zijn vader
Nieuws

Zanger Rob Favier brengt liedje uit over demente vader

21 september 2023
Delight Worship
PREMIUM

Delight Worship brengt album uit. “We hebben hier zoveel liefde in gestoken en we hadden echt het idee dat God het van ons vroeg”

20 september 2023
Nieuws

SGP reageert op troonrede: “Geef middeninkomens en eenverdieners meer koopkracht”

20 september 2023
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2023 Revive.nl
  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Inschrijven!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en mis nooit ons laatste nieuws, video's, podcasts etc..

Afmelden op elk gewenst moment.
Welkom terug!

Log in op uw account

Wachtwoord vergeten?