Zang- en aanbiddingsleiders hebben binnen de kerk vaak een zichtbare rol, maar weinig plekken waar zij zelf geestelijk kunnen opladen. Vanuit die overtuiging organiseert ZERA worship opnieuw een conferentie gericht op aanbidding, ontmoeting, toerusting en geestelijke verdieping. Initiatiefnemer Jafeth Bekx ziet een groeiende behoefte: “Voor voorgangers bestaan netwerken en retraites, maar waar kunnen aanbiddingsleiders naartoe om zelf opgebouwd te worden?” Jafeth en zijn vrouw Sifra dromen ervan dat Gods aanwezigheid centraal komt te staan in elke kerk in Nederland.
Na het eerste ZERA worship Festival vorig jaar en een eerdere conferentie in februari 2025, zet ZERA dit weekend opnieuw in op verbinding en eenheid onder aanbidders. “De Bijbel is daar heel duidelijk over,” zegt Bekx. “Waar eenheid is, gebiedt de Heer zijn zegen.” Volgens hem draait de conferentie niet om presteren, maar om ontvangen. “Een dag waarin je niet zelf hoeft te dienen, maar bediend mag worden.”
Die ruimte bleek vorig jaar essentieel. Tijdens de openingsdienst stroomde aanbidding, prediking, gebed en bediening naadloos in elkaar over. “Veel aanbiddingsleiders staan normaal gesproken altijd op een podium. De drempel om zelf naar voren te gaan voor gebed is hoger. Je wordt gezien, soms op een voetstuk gezet. Wat gaan mensen van je denken als ze zien dat je gebed nodig hebt? Juist daarom is het krachtig om met zoveel gelijkgestemden samen te bidden en te aanbidden.”

Er zijn seminars en bijdragen van onder anderen Jan Pool, Jeroen Dorstijn, Sifra Bekx, Christiaan Verwoerd, John Angoh en vertegenwoordigers van Opwekking en Mozaïek Worship. Ook worden nieuwe liederen opgenomen tijdens gezamenlijke worship- en gebedsmomenten. “We werken bewust samen. De tijd van ‘welke kerk ben jij?’ is voorbij. We bouwen samen.”
Bekx benadrukt dat ZERA geen vaste stijl wil opleggen. “We zeggen niet: dit is de ZERA-way. Sela en John Angoh zijn muzikaal verschillend in hun uitingen, maar beiden zijn gezegend en hebben een roeping. Ze bereiken doelgroepen die de ander niet bereikt. Vorm is belangrijk, maar niet zaligmakend. Laat de vorm nooit de inhoud overschaduwen.”
Herstel van roeping
Volgens Bekx gaat het ten diepste om herstel van roeping. Hij verwijst naar het Bijbelse beeld van de Levieten en het‘herstel van de hut van David’. “Aanbidders mogen weer hun plek innemen en verantwoordelijkheid dragen. We zien concrete vruchten: aanbiddingsleiders uit verschillende kerken die samen Paas-events organiseren, mensen die een profetisch woord ontvangen en vervolgens hun plek vinden in jeugdwerk of leiderschap.”
Tijdens de conferentie wordt ook een nieuw dagboek gelanceerd van Jafeth & Sifra Bekx: Aanbidder in elk seizoen. Het dagboek beslaat 180 dagen en neemt de lezer mee door vier geestelijke seizoenen, met dagelijks gebed, een lied en een verwerkingsvraag. “Het helpt aanbidders om ook buiten het podium geworteld te blijven,” aldus Bekx.

Muzikaal klinkt er een breed palet, van intieme liefdesliederen tot gebeden voor herstel van het land. Nieuwe nummers als Alles is mogelijk en Stort Uw Geest weerspiegelen die breedte. De avondprogramma’s zijn toegankelijk voor iedereen; de middag richt zich specifiek op zang- en aanbiddingsleiders. Tickets zijn te reserveren via www.zeraworship.com/conference
Gods aanwezigheid centraal
Voor Bekx ligt de grotere droom bij de lokale kerk. “Ik hoop dat steeds meer kerken de aanwezigheid van God centraal zetten, boven programma’s en producties. Wat verandert er als Zijn aanwezigheid echt de leiding heeft?” Daarbij ziet hij ook een verantwoordelijkheid voor kerkleiders. “Aanbiddingsleiders bepalen het geestelijk klimaat, maar als de leiding geen ruimte geeft, wordt dat het plafond. Uiteindelijk moet dit samen optrekken.”
Zijn overtuiging is helder: wanneer aanbidders én leiders hun mandaat begrijpen en uitleven, komt er beweging. “Dan breekt er iets open. En dat is precies waar we naar verlangen.”

