Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Priester Bonaka bij Open Doors-dag: ‘Christenen in Nederland moeten hun missie opnieuw uitvinden’
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
GeloofGod in Nederland

Priester Bonaka bij Open Doors-dag: ‘Christenen in Nederland moeten hun missie opnieuw uitvinden’

Dick van den Bos
8 november 2021
Delen
3 min leestijd
Delen

Priester Behnam Benoka uit Irak vertelde zaterdag op de Open Doors-dag in Barneveld hoe zijn kerk en christelijke gemeenschap in Irak waren verwoest door IS. Maar hij deed ook een indringend appel op Nederlandse christenen. “Jullie leven in vrij land. Christenen in Nederland moeten hun christelijke missie opnieuw uitvinden. De immigranten die uit onze landen naar jullie toe komen, zoeken niet alleen een goede kwaliteit van leven. Maar ook echte vrede en dat is de vrede van Christus.”

Een kleine drieduizend mensen kwamen naar de Midden Nederland Hallen in Barneveld om het programma – dat ook werd gelivestreamed – bij te wonen. Open Doors-directeur Maarten Dees toonde zich dankbaar dat de bijeenkomst na twee jaar weer fysiek kon plaatsvinden. Hij was onder de indruk van de getuigenissen van de sprekers. “Ik ben er stil van. Hun verhalen zijn brandstof voor mijn geloofsleven.”

Pijnstiller

De Eritrese evangelist Gideon zat acht keer gevangen vanwege zijn geloof. “Toen ik de cel inging, smokkelde ik mijn Bijbel naar binnen. Ik scheurde het in stukken. Aan medegevangenen gaf ik ieder een eigen Bijbelboek. Toen er een spion tussen ons in gezet werd in de gevangenis, werd ik betrapt. Voor straf werd ik in een donkere cel opgesloten.”

Hij vertelde hoe hij in elkaar geslagen werd met een metalen stok. “Ze sloegen me zo hard dat ik mijn bewustzijn verloor. Mijn nek en mijn hoofd bloedden. Toen ik bijkwam, vroeg ik om een pijnstiller. Het antwoord van de bewakers was: ‘als je je geloof in Christus afzweert, krijg je een pijnstiller’. Daarna bad ik tot Jezus. Het voelde of er fris water over mijn hoofd stroomde, mijn pijn was verdwenen. Dit heb ik als antwoord op gebed ervaren.”

Een geheime gelovige uit het Midden-Oosten die onherkenbaar in beeld was, riep het publiek op de kans te grijpen om gewoon met moslims te spreken. “Moslims weten niet van de Heilige Geest. Als wij ons deel doen, dan doet God de rest. Als christenen vormen we een team met God om Zijn glorie te brengen.”

Copyright foto: Willem Jan de Bruin / @willemjandebruin

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Ex-satanist die christenen haatte, aanbad het kwaad 33 jaar lang – tot er op mysterieuze wijze een boek in zijn gevangeniscel verscheen
Volgend artikel Oud-SGP-leider Bas van der Vlies (79) overleden
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

PREMIUM

Dick van Steenis is al bijna vijftig jaar prediker, en Psalm 139 was zijn drijvende kracht:“Er is over jou nagedacht”  

30 april 2026
God in Nederland

Boodschappen doen kan leiden tot het winnen van een persoon voor Jezus

11 november 2022
Getuigenissen

Kees zocht zijn identiteit in alles behalve God, tot God Zelf hem aanraakte: “Ik besefte dat Hij bestond en op zoek was naar mij”

19 juni 2024
Evangelisatie

Schatzoekers gaan de straat op in Rotterdam; vier getuigenissen op een rij

7 mei 2021
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?