Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Vier aandachtspunten in het leven in je nieuwe identiteit
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Dagelijks leven

Vier aandachtspunten in het leven in je nieuwe identiteit

Revive
9 september 2022
Delen
4 min leestijd
Delen

Leven in een nieuwe identiteit, hoe doe je dat eigenlijk? In Mattheüs 9 lezen we over een man die voor het eerst zijn nieuwe identiteit in Christus ontvangt. In het verhaal gebeuren vier dingen waar we van kunnen leren.

Als we beginnen te lezen in Mattheüs 9 komt Jezus net met een schip terug uit het land van de Gergesenen. Vrijwel direct wordt er een verlamde man naar Hem toe gebracht. In Jezus’ reactie zien we dat Hij vergeving uitspreekt over de zonden van de man, en dat Hij de man aanmoedigt om op te staan. De man deed dit en ging naar Zijn huis. In vers 8 lezen we vervolgens: “Toen de menigten dit zagen, verwonderden ze zich en verheerlijkten God, Die zo’n macht aan de mensen gegeven had.”

Blijf niet leven vanuit het idee dat je ziek bent in je hoofd of lichaam. Maar leef vanuit de gedachte dat Jezus al overwonnen heeft!

In het stuk gebeuren vier dingen die ons iets leren over het leven in je nieuwe identiteit:

  1. Als eerste krijgt de man een nieuwe identiteit. Vanuit zijn oude identiteit kwam hij tekort en stond hij schuldig tegenover God. In zijn nieuwe identiteit in Christus waren zijn zonden vergeven en staat hij rechtvaardig tegenover God. Hij was aangenomen als zoon van God
  2. Vervolgens droeg Jezus de man op om in die nieuwe identiteit te gaan wandelen: hij moet zijn bed op nemen. Met het woord ‘bed’ wordt de bank bedoeld waarop de zieken altijd lagen en waarop ze door hun familie gedragen konden worden. Het stond symbool voor zijn oude positie (ziekte), en hij werd eraan herkend door de mensen. Jezus geeft de man opdracht tot het ondernemen van actie: Blijf niet zitten, maar sta op. Blijf niet leven vanuit het idee dat je ziek bent in je hoofd of lichaam. Maar leef vanuit de gedachte dat Jezus al overwonnen heeft!
  3. De derde sleutel is dat de man met het bed op zijn rug naar huis mag lopen. Iedereen ziet hem lopen met het symbool van zijn ziekte. Iedereen ziet en weet dat hij genezen is. Het verhaal van de man is herschreven: van een ‘verlamde man’ is hij veranderd in een wandelende getuigenis. Getuigen is een gevolg van het kennen van je identiteit in Christus én een opdracht (Hand. 20:24). Door te getuigen breng je smaak aan de wereld (Matt. 5:13,14). Je geeft hoop aan de mensen om je heen!
  4. Het vierde aandachtspunt is het ‘thuiskomen’. Het huis van de man was de plek die aangepast was aan zijn handicap. Mensen hadden hier altijd voor hem gezorgd, waardoor er patronen waren ontstaan die hem hielpen in zijn zieke tijd. Nu waren die patronen onnodig, ze zouden hem vasthouden in zijn oude identiteit en gebondenheid. Deze patronen mogen doorbroken worden, en de man mag de nieuwe identiteit die hij heeft ontvangen doorgeven aan zijn familie. Het is tijd voor een nieuwe levensstijl en het voorleven van Gods genade aan de mensen dichtbij!

Ik geloof dat als je op deze manier gaat leven in je nieuwe identiteit, mensen om je heen zich gaan verwonderen over wat God heeft gedaan. Ze zullen De God verheerlijken die zo’n macht aan de mensen geeft!

 

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Destined to Reign Training- en Praktijkdag Bewegen in de gaven van de Heilige Geest – 15 oktober in Zutphen
Volgend artikel Wijze woorden van gelovige moeder gaan viraal: bijna 7 miljoen views
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Dagelijks leven

Doutzen Kroes deelt preek van ds. Visser over ‘The Great Reset’ met haar 7 miljoen volgers op Instagram

18 oktober 2021
Dagelijks leven

Justin en Hailey Bieber delen openhartig over ups en downs van hun huwelijk; stellen kunnen hiervan leren

11 november 2021
Dagelijks leven

Pijn is de grens naar het leven!

30 maart 2021
Dagelijks leven

Verlegen liep hij het pad op…

10 november 2023
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?