Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Trauma’s, zielsbanden, angsten en porno – Daniel en Sanne Pasterkamp willen ‘real’ zijn over moeilijke onderwerpen 
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
PREMIUM

Trauma’s, zielsbanden, angsten en porno – Daniel en Sanne Pasterkamp willen ‘real’ zijn over moeilijke onderwerpen 

Dick van den Bos
6 maart 2024
Delen
5 min leestijd
Delen

Daniel en Sanne Pasterkamp spraken als voorgangers lange tijd niet over lastige onderwerpen rondom seksualiteit of trauma’s daaromtrent, maar sinds vorig jaar besloten ze om dat anders aan te pakken. Real talk en kwetsbaarheid zijn hoog op de agenda komen te staan. “Ik heb zondag gedeeld dat ik op m’n elfde ben aangerand in een zwembad. Dat is een heftig onderwerp, maar pas op latere leeftijd ben ik gaan beseffen dat dit een traumatische gebeurtenis was die veel invloed had in mijn leven”, zegt Sanne. Over deze zaken rondom identiteit, innerlijk herstel, heelheid, trauma’s en seksualiteit organiseren ze deze maand op 16 maart de conferentie Rise & Shine met Betsy de Thierry en Jan Pool. 

Onder het thema ‘Lets talk about it’, spreken ze in Europoort International Church over deze gevoelige onderwerpen. “We zitten in een periode van ‘real talk’ en kwetsbaarheid, waarin schaamte en schuld ook veel aan bod komen. We zien in onze gemeente veel volwassenen tot bekering komen, maar vaak zie je dat ze met veel bagage de kerk in komen. Als kerk willen we in liefde gesprekken kunnen voeren over de echte dingen in het leven.”

Daniel Pasterkamp vertelt: “In onze eigen gemeente zien we soms ook dat het beeld van het huwelijk vertroebeld kan raken, vaak bij jonge mensen. Je merkt dat ze het belang van het verbond niet inzien. Een ‘latertje’ bij elkaar thuis wat uitmondt in een onenightstand. Mensen die nog een tandenborstel hier hebben liggen en een onderbroek daar. 

Mensen raken delen van zichzelf kwijt en weten niet waar die onrust van binnen vandaan komt. “

Seksualiteit wordt zo ‘toegankelijk’ gemaakt, dat er nauwelijks besef is wat voor schade je jezelf toebrengt ermee als je het niet op Gods manier doet. Mensen raken delen van zichzelf kwijt en weten niet waar die onrust van binnen vandaan komt. Maar dat komt vaak omdat er op seksueel gebied geen herstel heeft plaatsgevonden. Mensen dealen nog steeds met pornografie of gebrokenheid uit het verleden.”

Trauma
Sanne Pasterkamp ziet de effecten ervan dat ze het gesprek opengooien. “We krijgen hele goede reacties en daar zijn we dankbaar voor. Ik heb zondag gesproken over mijn eigen verhaal en die is zeker niet perfect. Ik ben op mijn elfde aangerand in een zwembad en ik merkte pas later dat het mij een groot trauma had gebracht die weer doorsijpelde in mijn leven en in mijn seksualiteit. Er is zoveel gebrokenheid rondom seksualiteit en zelf heb ik hier weinig onderwijs over gehad.”

Bij Europoort International is veel aandacht voor bevrijding en vele tientallen mensen zijn al door een bevrijdingstraject gegaan in de afgelopen jaren. Zowel op het gebied van seksuele onderwerpen als ook daarbuiten. Toch vindt Daniel dat je niet alles moet ‘demoniseren’. “Heel veel zaken hebben ook te maken met bekering. Als je je niet bekeert, heeft bevrijding weinig effect. Toch is het prachtig om te zien dat mensen met angsten of gebondenheden daar helemaal vrij van zijn gekomen.”

Daarnaast krijgen ook thema’s als identiteit, heelheid en innerlijk herstel ook veel aandacht. Dat zullen tevens bij Rise and Shine Conferentie belangrijke thema’s zijn.

Zielsbanden
Hoe zit het met zielsbanden, als je seks hebt gehad met verschillende partners. Moet je daar bijvoorbeeld van vrijgezet worden? Daniel: “Dat bestaat zeker. In veel opzichten is het vergelijkbaar met onvergevingsgezindheid. Als je weigert te vergeven, blijft het een open wond. 

Zielsbanden is een connectie die blijft leven tussen jou en de persoon met wie je gemeenschap hebt gehad. De verlangens en gedachten richting die persoon kunnen ook actief blijven. Als je daar los van wil komen moet je je allereerst bekeren en vervolgens moet je het verbreken. 

Om helemaal vrij te komen, ook op andere gebieden van je leven, is het belangrijk om je niet alleen te bekeren ván bepaalde dingen – zodat je bijvoorbeeld vrij bent van ballast -, maar ook om je te bekeren tót heiligheid. Bijvoorbeeld tot seksuele heiligheid. Dat is hoe God het bedoelt.”

Wil jij hier meer over leren, een krachtige tijd in aanbidding hebben, bevrijding en innerlijke genezing ontvangen én lekker in de pauze wandelen in Rotterdam? Kom dan naar Rise and Shine Conferentie op 16 maart in Europoort International Church. Klik hier om je tickets te bestellen.

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel De Heilige Geest raakt voorbijgangers intens aan bij Utrecht Centraal: mensen barsten in huilen uit
Volgend artikel Erik Munneke ziet studentenkerk al jaren bloeien in Utrecht: ‘Over de jaren hebben we liefst 3000 genezingen gedocumenteerd’
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

PREMIUM

Cor Verkade: “Segers was een zeer kundig politicus, al luisterde hij soms meer naar de klimaatlobby dan zijn Bijbelse broeders”

16 januari 2023
God in Nederland

Jongeren in Leeuwarden zetten aanbiddingsmiddagen op; “voor veel tieners is het lastig om hun vuur vast te houden”

30 november 2021
Eline Bakker
PREMIUM

Eline Bakker schreef ‘Jezus Overwinnaar’ in het staartje van haar geloofscrisis: “Het was een proclamatie voor mezelf: God is er echt”

17 augustus 2021
PREMIUM

De aanwezigheid van Jezus op de paranormale beurs: “Op z’n knieën bad het medium mee”

1 mei 2024
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?