Hoewel de advocatenwereld vaak bekend staat om hoge werkdruk, stress en prestatiegerichtheid, heeft advocaat Benjamin Niemeijer tijdens ons gesprek een lach op zijn gezicht. Hij getuigt op zijn werk over wat Jezus voor hem betekent. Zowel in toga als in alledaagse zaken is hij zich bewust van het feit dat hij een ambassadeur van Jezus is in deze wereld.
Bovennatuurlijke wijsheid in de voorraadkast
Toen hij vijf jaar was, gaf hij zijn leven aan Jezus. Maar iets veranderde toen hij vier jaar geleden bij een conferentie krachtig werd aangeraakt door de Heilige Geest. Sindsdien wandelt hij dagelijks in de gemeenschap van de Heilige Geest. Waar hij God vroeger om hulp vroeg als hij dat nodig had, is hij zich vandaag de dag door de dag heen heel bewust van Zijn aanwezigheid.
In allerlei vlakken van zijn leven stelt hij God de vraag: ‘Heer, wat spreekt U eigenlijk hierin?’ Benjamin heeft ervaren: ‘’God geeft echt antwoorden en oplossingen – op Zijn manier.’’
God geeft echt antwoorden en oplossingen – op Zijn manier.
Zo vertelt hij met een glimlach: ‘’Ik was ’s nachts aan het zoeken naar een crème die een van mijn meiden nodig had. Ze kon niet slapen van de muggenbulten.’’ Hij bad: ‘Wilt U me helpen zoeken?’ waarop hij ervoer dat God antwoordde: ‘Misschien is het handig als je eerst even de mandjes afloopt in de voorraadkast.’ Hij lacht: “Het zoeken is al in de relatie.”
‘’God geeft meer om relatie dan directe antwoorden’’
Dit is een voorbeeld van een principe dat Benjamin ondervond: “Als ik een zaak behandel, ervaar ik dat Hij juist die samenwerking waardeert. Ik zoek en Hij helpt mij vinden.” Hij ontvangt woorden van kennis, maar soms ook onverwachte oplossingen. ‘’God geeft meer om de relatie dan om directe antwoorden.’’
God geeft meer om de relatie dan om directe antwoorden.
Een concreet voorbeeld hiervan is een zaak waarin Benjamin bewijsbeslag zou leggen voor een cliënt die op zoek was naar achterhouden documenten, maar dat verzoek werd afgewezen door de rechter. Ondanks dat wist hij dat God iets met het dossier zou doen.
De man in kwestie kwam drie maanden later naar Benjamin toe. Wat bleek: “De persoon die de documenten had achtergehouden heeft ze uit ‘eigen’ beweging vrijwillig prijsgegeven waarmee de relatie kon worden hersteld. De waarheid kwam boven tafel op een hele andere manier. Soms gebruikt God je om verzoening te brengen, in plaats van alleen een rechtszaak.’’
Soms gebruikt God je om verzoening te brengen, in plaats van alleen een rechtszaak.
”Mag ik voor je bidden?”
Op de werkvloer ontstaan ook directe openingen voor het delen van het evangelie. “Een collega kwam bij me in een moeilijke persoonlijke periode. Ik vroeg: mag ik voor je bidden? Een paar maanden later ging hij de Alpha-cursus doen. Nu is hij tot geloof gekomen en gedoopt.”
Soms komt het gesprek vanzelf. “Een nieuwe collega vroeg al op het vliegveld: ‘Jij gelooft, toch? Wat geloof jij eigenlijk?’”
Jij gelooft, toch? Wat geloof jij eigenlijk?
Het spanningsveld tussen nood en het juiste moment
Toch blijft het voor Benjamin ook een zoektocht. ‘’Op een congres in Brussel zag ik zo duidelijk dat mensen Jezus nodig hebben, maar dat hebben ze zelf nog niet door. De vraag is, heb je nou een opening om ook echt over Jezus te vertellen op een congres zonder dat ze heel hard wegrennen? Misschien moet je dat gewoon doen. Dat vind ik nog altijd de grootste uitdaging.’’
Ondanks de worsteling houdt Benjamin goede moed: ‘’Zoveel mensen zijn bezig om hun eigen god te creëren. Met hun business, met hun jobje. Maar werken aan een relatie met mensen is ook belangrijk. Het juiste moment kan later komen, en ik weet: het verlangen van hun hart gaat uit naar Jezus – Hij is de desire of the nations.’’
Jezus is het beste argument
Apologetiek helpt hem om met niet-gelovigen in gesprek te gaan. “Jezus heeft bestaan – dat is een historisch feit. Hij zei van zichzelf: ‘Ik ben de Weg, de Waarheid en het Leven.’”
“Hij is gedood omdat Hij verkondigde dat Hij God is. Of Hij sprak de waarheid, of Hij was een misleider, of gek. Meer opties zijn er niet. C.S. Lewis heeft dat prachtig uitgelegd.”
‘’Mohammed is kennelijk dood’’
Een ontmoeting in Den Haag laat dat zien. “Bij een boba-zaak sprak ik met een paar jongens die moslim waren. Ik zei: als je op een splitsing staat, vraag je de weg aan de levende, niet aan de dode. Als Jezus Christus waarlijk is opgestaan, dan zul je ook aan Hem de weg moeten vragen. Want Mohammed is kennelijk dood.”
Benjamin vertelt verder: “Daar was hij wel van onder de indruk. Ons geloof is zo cool: we hebben gewoon wetenschappelijke feiten.”
Ons geloof is zo cool: we hebben gewoon wetenschappelijke feiten.
Meer aanbidden is meer van God houden
Als advocaat, vader en leider in een gemeente zorgt Benjamin bewust voor zijn dagelijkse geestelijke voeding. “De afgelopen tijd sprak God een aantal keer: Als je Me meer wilt liefhebben, aanbid Me dan meer.”
“Aanbidding is een grote sleutel om Hem te blijven zoeken en vinden. Door de dag heen wil ik dat aanbidding de houding van mijn hart is. In aanbidding zit ook een stuk overgave – je ziel gaat luisteren naar je opnieuw geboren geest. Adem met de Heilige Geest.”




