Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Basisschool in ‘t Harde heeft al 11 jaar haar eigen groep biddende moeders: “We zegenen elk lokaal”
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Basisschool in ‘t Harde heeft al 11 jaar haar eigen groep biddende moeders: “We zegenen elk lokaal”

Vanity Wijnhamer
2 oktober 2025
Delen
10 min leestijd
Delen

Inmiddels zijn door het hele land de scholen alweer een aantal weken begonnen. Doorgaans vinden er op iedere school de week voorafgaand aan de start van het schooljaar al allerlei voorbereidingen plaats, maar wat PCBS De Parel op ‘t Harde vrij uniek maakt is de groep moeders (én een oma) die biddend door het schoolgebouw liep om een zegen uit te spreken in ieder lokaal. Directeur van de school, Wouter Gaillard, noemt het gebed van de vrouwen kostbaar: ‘’Het voelt niet zomaar als het beginnen met een schone lei, maar het wordt ervaren als beginnen in een geestelijk vrije en schone school. Het is toch de plek waar wij dagelijks 14 groepen lesgeven en een veilige plek mogen zijn.’’ Het is niet het enige initiatief van de actieve en groeiende gebedsgroep, die al bijna 11 jaar twee keer per maand trouw samenkomt.

Een gebedsgroep bestaande uit moeders op een basisschool. Het is niet heel gebruikelijk, maar in de ogen van Wouter Gaillard, sinds 2.5 jaar directeur op PCBS De Parel, is het nodig: ‘’We leven in een wereld waarin we worden gedwongen in de versnelling te leven en zijn overgeleverd aan de waan van de dag. Er gebeurt zoveel om ons heen, waardoor het essentieel is om in relatie te blijven met Hem. Gebed is daarin onmisbaar. Ik vind het belangrijk dat ik en wij op school het belang van gebed voorleven naar de kinderen (en ouders) toe. Dat er ouders zijn die tijd vrijmaken om voor óns te bidden is bemoedigend.’’

Kleine groep moeders

Annejet, een van de moeders uit de groep, vindt het op haar beurt waardevol dat het kan en dat het gestimuleerd wordt door hen een ruimte te bieden om samen te komen voor gebed. Ze maakt al 5 jaar deel uit van de groep, die in 2014 startte met een kleine groep moeders. De samenstelling wisselde in de loop der jaren nogal eens doordat kinderen naar het voortgezet onderwijs gingen en ouders daarmee ook afscheid namen van de groep. Uiteindelijk bleef Annejet een aantal jaar geleden met nog maar één andere moeder over. Voor langere tijd spraken ze andere ouders tevergeefs aan om zich aan te sluiten. Ondertussen bleven zij voor aanvulling bidden en doorgaan.

Ontwikkeling

Twee jaar geleden begon het balletje ineens te rollen en dat is uitgegroeid tot een groep van inmiddels 10 moeders en een oma. Die ontwikkeling is de leerkrachten ook niet ontgaan. De directeur vertelt hierover: ‘’Ik ervaar dat het meer ‘leeft’ en dat de leerkrachten zich er bewust van zijn dat er in het gebed ‘om ons heen’ wordt gestaan. Dit benoem ik ook regelmatig naar het team. Sinds vorig jaar is er vanuit de gebedsgroep veel geïnvesteerd in de relatie met hen en de kinderen. Toen zij biddend door de school gingen, hebben zij ook in iedere ruimte een kaartje achtergelaten voor de leerkrachten, waarop ik van velen van hen de reactie kreeg dat zij dit erg bijzonder en waardevol vonden. Door zo’n kaartje wordt het tastbaarder dat er gebeden wordt.’’

Ik ervaar dat het meer ‘leeft’ en dat de leerkrachten zich er bewust van zijn dat er in het gebed ‘om ons heen’ wordt gestaan.

Bemoedigend voor leerkrachten

Dit geven leerkrachten ook aan in het contact met Annejet. ‘’We krijgen reacties terug met: ‘We vinden het zo fijn dat er voor ons gebeden wordt, want we hebben het als team echt nodig’ of ‘het geeft me kracht, omdat ik weet dat jullie ervoor bidden’. Het bemoedigt echt. Het gebeurt regelmatig dat we op de hoogte worden gesteld over een dankpunt met ‘we zien verandering’ of ‘er is herstel gekomen bij die persoon’. Het is heel mooi dat je als gebedsgroep dan kunt danken voor verhoring van gebed. Maar ook al zien we het resultaat niet of horen we niets terug van leerkrachten, dan nog weten we dat het goed is en dat we gewoon trouw moeten blijven in gebed. De leerkrachten hebben dat nodig, en de kinderen natuurlijk ook.’’

Het gebeurt regelmatig dat we op de hoogte worden gesteld over een dankpunt met ‘we zien verandering’ of ‘er is herstel gekomen bij die persoon’.

Ieder kind bij naam

De gebedsgroep wordt wat dat betreft in vertrouwen genomen. ‘’We horen veel, ook van leerkrachten die ons in vertrouwen mailen over situaties van kinderen en gezinnen. Er is dan bijvoorbeeld sprake van ziekte binnen het gezin, overlijden in de familie of het gaat om kinderen met een rugzakje. We merken dat het waardevol is om ook hen niet te vergeten. We bidden dat school een veilige plek voor hen mag zijn, waarin ze mogen groeien en ontwikkelen. Daarnaast bidden we voor uiteenlopende dingen: Dat ze een goede tijd hebben in kennismaking met hun nieuwe klas, dat ze zich prettig voelen tijdens het schoolreisje en eigenlijk van alles wat die periode op het programma staat.’’

Sinds vorig jaar is de gebedsgroep ook begonnen met een andere bijzondere manier van bidden: ‘’We noemen de namen van alle kinderen, de leerkrachten per groep en zelfs het ondersteunend personeel. In verband met de AVG en in overleg met de directeur gebruiken we alleen de voornamen, maar op deze manier dragen we verspreid over het jaar iedereen persoonlijk op in gebed. Natuurlijk weten we dat God hen allemaal kent, maar we zijn een school die staat voor ‘elk kind is geliefd en willen we gezien laten worden, elk kind is een parel in Gods Hand’. En zo willen we hen ook in gebed ‘zien’ en bij God brengen. We ervaren het zelf als heel bijzonder.’’

Dit kunstwerk is aangeboden door leerlingen van groep 8 in 2015 en staat bij de ingang van de school

Meer initiatieven

Met het groeien van de groep komt er steeds meer input vanuit andere ouders die meedenken in hoe de gebedsgroep meer onder de aandacht gebracht kan worden. Er ontstaan initiatieven zoals eerdergenoemd; het biddend door de school lopen de avond voor de start van het schooljaar. ‘’We hebben elke ruimte gehad; elk lokaal, maar ook de directeurskamer, de lerarenkamer, de gymzaal en zelfs de toiletten. We hebben specifiek gebeden voor wat er in die ruimte plaats zal vinden het komende jaar. We hebben een zegen uitgesproken in elk lokaal over iedere leerkracht en de kinderen die daar plaats zouden nemen. We vonden het zelf heel bijzonder om te mogen doen en dat we die vrijheid ook kregen van school.’’ 

Overvolle gebedsbox

Maar er is ook nagedacht over hoe gebed op zich meer onder de aandacht gebracht kon worden. ‘’In overleg met de directeur kregen twee moeders verspreid over meerdere keren in alle klassen een moment om de kinderen te vertellen over gebed, over dat we ook voor hen bidden en dat ze zelf ook gebedspunten mogen indienen. We hopen dat daarmee wat zaadjes zijn geplant en dat kinderen wat gemakkelijker naar gebed kunnen kijken, als iets wat ook beschikbaar is voor hen. Er is specifieker over gebed verteld, waar de leerkracht er misschien niet altijd tijd voor heeft in de klas om daar specifiek over na te denken. Het was heel mooi dat er opening voor gebed was bij de kinderen. Dit bleek uit de gebedsbox in de hal waar kinderen hun gebedsverzoekjes in kunnen leveren. Die zat de eerstvolgende keer overvol, ook met briefjes van kleine kinderen die een gebed getekend hadden. Het openen van de box was een ontroerend moment.’’

Wat zich rond gebed afspeelt op PCBS De Parel hoor je niet vaak. ‘’Als ik er mensen over spreek, dan geven zij aan hoe bijzonder zij het vinden en het brengt hen op het idee om er ook op hun school mee te starten’’, geeft Annejet aan. Hoe mooi zou het zijn als andere (groot)ouders, directeuren van scholen en hun leerkrachten door het lezen hiervan geïnspireerd zouden worden om ook te starten met een gebedsgroep? 

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Deze groep God-zoekers in Wijk en Aalburg komen samen bij de lokale voetbalclub: “God is vaak zó anders dan we denken”
Volgend artikel Sarah Floor brengt een hoopvol nieuw lied uit: “God van Wonderen”
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

There is More conferentie met honderden evangelicals en protestanten: “Geheim niet in de vele wonderen, maar in activatie”

14 oktober 2024
Getuigenissen

Justin Bieber vertelt vanaf podium dat God zijn vrouw in de ‘palm van Zijn hand’ heeft, na ziekenhuisopname

23 maart 2022

Indrukwekkend: 150 keuzes voor Jezus tijdens aanbiddingsdienst in de gevangenis

6 juli 2021
Beeld van Vrouwe Justitia
Nieuws

Voorzitter van de VPE Machiel Jonker over wetsvoorstel conversietherapie: ‘’Het schuurt met vrijheid van godsdienst’’

1 februari 2023
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?