Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: ChristenUnie kiest voor stevige top senaatslijst
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

ChristenUnie kiest voor stevige top senaatslijst

Dick van den Bos
10 oktober 2022
Delen
3 min leestijd
Delen

De ChristenUnie doet aan de Eerste Kamerverkiezingen in 2023 mee met een solide en herkenbare kandidatenlijst. Tineke Huizinga is voor het eerst lijsttrekker, Eric Holterhues is op plek drie de hoogste nieuwkomer. De eerste vier kandidaten op de concept-kandidatenlijst brengen een enorme hoeveelheid politieke, juridische, financieel-economische en ethisch-filosofische ervaring mee. De ChristenUnie heeft nu vier senaatszetels en wil dat resultaat evenaren.

Huizinga is sinds 2019 Eerste Kamerlid en sinds 2021 fractievoorzitter van de ChristenUnie. Ze was eerder Tweede Kamerlid, staatssecretaris en minister, maar is nu voor het eerst ook landelijk lijsttrekker. Volgens de selectiecommissie heeft Huizinga ‘haar positie als fractievoorzitter met gezag ingenomen in de Kamer’. De selectiecommissie roemt daarnaast haar ‘politieke handwerk in de Haagse politieke dynamiek’.

Eric Holterhues is de hoogste nieuwkomer op de lijst en kan de eerste katholieke ChristenUnie-volksvertegenwoordiger worden op landelijk niveau. Hij is directeur-bestuurder van de Nederlandse tak van Oikocredit, een van ‘s werelds grootste sociale investeerders in onder meer microkredieten en duurzame energie. Ook is hij momenteel lid van het curatorium van het Wetenschappelijk Instituut van de ChristenUnie.

Huidige senatoren Hendrik-Jan Talsma en Maarten Verkerk completeren de top vier en daarmee de beoogde nieuwe Eerste Kamerfractie. Kinderhartchirurg Jolanda Kluin is nieuw op plek vijf. Ook zij heeft een katholieke achtergrond. Peter Ester stopt na drie periodes als senator.

Brede unie van christenen

Partijvoorzitter Ankie van Tatenhove is blij met de brede afspiegeling van de ChristenUnie-achterban op de concept-kandidatenlijst. “De ChristenUnie is een brede unie van christenen die geworteld vanuit het geloof en betrokken op de samenleving het beste willen zoeken voor ons land. Die breedte willen ook na de Provinciale Staten- en Eerste Kamerverkiezingen zichtbaar kunnen maken. Bijvoorbeeld doordat de grotere betrokkenheid van katholieken bij de ChristenUnie zich ook uit in de representatie daarvan in de Eerste Kamer.”

Andere namen op de kandidatenlijst zijn onder meer advocaat Wilfred Veldstra (plek 6), hoogleraar Beatrice de Graaf (7), bestuurder Marco Vermin (8), cardioloog Harriëtte Verweij (9) en als lijstduwer oud-Tweede Kamerlid en huidig wethouder Joël Voordewind (20).

De kandidatenlijst voor de Eerste Kamer wordt besproken en vastgesteld op het ChristenUnie congres van 26 november. De verkiezingen voor de Provinciale Staten vinden plaats op 15 maart 2023. Gekozen Provinciale Statenleden kiezen vervolgens de Eerste Kamerleden.

De volledige kandidatenlijst is te vinden op www.christenunie.nl/kandidaten-eerste-kamer-2023.

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Jan Willem Meijer Hoe maak je discipelen?
Volgend artikel Stalen pen verdwijnt uit borstbeen tijdens genezingsdienst Frontrunners in Amsterdam
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

‘Is er geen vervolging in Nederland?’ Yerani werd zondag ruw over de straat gesleurd wegens evangelieprediking

18 september 2025
God in de wereld

Video: vreugde breekt uit onder Oekraïeners. Martin Koornstra: ”De twinkel in terug in hun ogen!”

1 juni 2022
Nieuws

Deense regering maakt scripts van Bijbelschool The Last Reformation: “Begin van tijd waarin we de waarheid niet mogen zeggen zoals die is”

9 december 2021
Nieuws

24 uur gebed en aanbidding in Den Haag tegen abortus én SRM, Debora cancelt zelfs vrouwendag ervoor

24 oktober 2024
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?