Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: De GGiN roepen minister De Jonge op om geen vaccinatiedwang toe te passen
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

De GGiN roepen minister De Jonge op om geen vaccinatiedwang toe te passen

T. de Jong
19 november 2021
Delen
3 min leestijd
Delen

De Gereformeerde Gemeenten in Nederland (GGiN) hebben een brief gestuurd aan minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid. Daarin verzoeken ze de overheid om geen vaccinatiedwang of –drang toe te passen. De GGiN zijn ontsteld over uitspraken van De Jonge m.b.t. het overwegen van maatregelen die een “zeer vergaande beperking voor niet-gevaccineerden tot gevolg hebben”. Dat meldt het RD.

Schrijvers van de brief namens de GGiN, zijn O.M. van der Tang, die voorzitter is van het deputaatschap kerk en overheid, en A. Fokker, die secretaris is. In een gisteren verschenen uitgave van een blad van de GGiN ‘De Wachter Sions’ staat de brief volledig afgedrukt.

De GGiN maken zich zorgen over de steeds duidelijker wordende vaccinatiedrang die vergaande gevolgen voor ongevaccineerden heeft. Ook spreken ze hun zorgen uit in de brief over maatregelen waarbij “niet-gevaccineerden in feite hun dagelijks werk wordt ontnomen”.

Betrouwbaar
Eerder stelden de GGiN het juist erg op prijs dat minister De Jonge in het begin zich zo duidelijk en krachtig uitsprak tegen elke vorm van vaccinatiedwang en –drang. Nu het beleid steeds meer richting vaccinatiedwang verschuift, benadrukken ze in de brief echter hun grote zorg.

De GGiN herinneren de minister van VWS dan ook aan zijn eerdere uitspraken – dat vaccinatie altijd vrijwillig hoort te zijn – en zich hieraan te blijven houden. “De overheid moet betrouwbaar zijn en zich aan haar woord houden.”

Daarnaast benoemen ze in de brief de polarisatie die ontstaat in de maatschappij tussen gevaccineerden en ongevaccineerden. Ze geven aan dat die gecreëerd wordt door het beleid van de minister.

Een ander bezwaar in de brief, is dat er in het beleid geen rekening wordt gehouden met mensen die zich niet kunnen laten vaccineren. Dat zou bijvoorbeeld kunnen zijn om medische redenen of mensen die gewetensbezwaren hebben. Het kerkgenootschap geeft aan het respect voor gewetensbezwaarden te missen bij de minister.

Schuld belijden
Aan het eind van de brief schrijven de GGiN dat we bij het nemen van onze verantwoordelijkheden altijd moeten erkennen dat we afhankelijk zijn van Gods zegen. Ze roepen dan ook op om als kerk en regering samen schuld te belijden naar God toe.

„Er is alle reden om ons gezamenlijk diep te verootmoedigen, en de Heere bij de voortduur om vergeving te vragen. Excellentie, wij zijn er diep van overtuigd dat Gods zegen alleen in die weg te verwachten is.”

Lees hier het volledige artikel.

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Habakuk beeld van de rechtvaardige in goddeloze cultuur: hij geloofde in de goedheid van God in een moeilijke tijd
Volgend artikel Krachtige aanbidding in het centrum van Den Bosch: “Gods heerlijkheid gaat alle omstandigheden te boven”
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

Officiële lancering Sola Veritas: een nieuw conservatief platform voor open debat en waarheidsvinding

13 maart 2026
Nieuws

‘Good News Truck’ ziet Gods glorie in drukke hotspots in Rotterdam en haalt grote oogst binnen: “We hebben hier geen woorden voor”

25 oktober 2021
Nieuws

LHBT-demonstranten strijden tegen dominee Krimpen a/d IJssel

8 maart 2021
Nieuws

Franklin Graham vraagt ​​Poetin en Zelenskyy om een ​​staakt-het-vuren tijdens Paasweek

5 april 2022
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?