Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Don Ceder verzamelt opnieuw christelijke leiders in de Tweede Kamer: “De input van voorgangers is omgezet in concrete daden”
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
PREMIUM

Don Ceder verzamelt opnieuw christelijke leiders in de Tweede Kamer: “De input van voorgangers is omgezet in concrete daden”

Dick van den Bos
4 juni 2024
Delen
5 min leestijd
Delen

Op 24 juni is er opnieuw een kerkelijke leidersbijeenkomst in de Tweede Kamer, georganiseerd door ChristenUnie-Kamerlid Don Ceder. Hij vindt het belangrijk om feeling te houden met wat er speelt onder kerken, maar ook concrete oplossingen te vinden. “Kerkhuisvestiging kwam vorige keer bijvoorbeeld veel naar voren. Dat gaven we vervolgens nóg meer prioriteit en we zijn op lokaal niveau sterk bezig om de problematiek van kerken zichtbaarder te maken.” Don Ceder vertelt dat hij de meeting nu nog breder op gaat zetten.

Volgens Ceder is het belangrijk voor de overheid om het juiste perspectief te hebben op kerken en kerkleiders. “Het zijn niet alleen leiders van een gebedshuis op zondag, maar ook gemeenschapsleiders. Via voorgangers weet je vaak erg goed wat er speelt in de samenleving. Bijvoorbeeld rond het onderwerp mentale gezondheid onder jongeren. De grootste doodsoorzaak van jongeren onder 30 jaar is suÏcide. 1 op de 7 jongeren in Nederland krijgt momenteel een vorm van jeugdzorg. Het gaat gewoon niet goed met onze kinderen. De samenleving maakt kinderen ziek. Veel kerk- en jeugdleiders zien het van dichtbij en voeren gesprekken met deze jongeren. Ze kunnen de overheid en beleidsmakers hier hele relevante informatie en signalen over geven. Dat koester ik.”

Twee keer per jaar
Sinds vorig jaar heeft Don de wens om twee keer per jaar met christelijke leiders om de tafel om te luisteren naar hun verhalen en te kijken waar de overheid in de weg staat. Afgelopen keer was kerkhuisvesting een hot thema en is de ChristenUnie dat onderwerp nog serieuzer gaan nemen.

“Ons lokale commissielid Gaetan Mbwete uit Den Haag heeft vanuit SKIN (Samen Kerk in Nederland) een rapport opgesteld waarin de problematiek goed beschreven staat en noemt ook welke concrete stappen gezet kunnen worden om de problematiek rond huisvesting voor kerken aan te pakken. Ook hebben we lokale raadsleden op de hoogte gebracht hoe zij kerken kunnen helpen. Een voorbeeld is het opnemen van geschikte maatschappelijke vierkante meters voor kerken bij nieuwbouw. Nu worden veel maatschappelijke vierkante meters op een manier ingezet die niet geschikt zijn voor de meeste kerken. Hierdoor dreigt de kerk te verdwijnen uit een wijk als ze een gebouw moeten verlaten, terwijl ze een enorme positieve maatschappelijke impact hebben op de wijk.

Deze blinde vlek komt wat mij betreft voort uit zowel religieus analfabetisme en religiestress. Doordat men niet doorheeft wat een kerk allemaal doet op sociaal vlak, herkent men niet dat de overheid kerken in de weg zit rond een thema als huisvesting. Juist het doel dat de gemeente nastreeft, namelijk leefbare wijken, wordt daardoor bemoeilijkt. We willen zowel kerkleiders als lokale politici en ambtenaren helpen dit beter te begrijpen, zodat er een betere samenwerking kan plaatsvinden tussen de overheid en kerken ten aanzien van het gezamenlijk doel: de leefbaarheid van wijken en gezonde gemeenschappen bevorderen.”


Breder
Ceder wil de bijeenkomst dit jaar breder opzetten. “De eerste keer kwamen er vooral voorgangers uit evangelische kerken, wat geweldig was want we hadden met bijna 150 kerkleiders een volle bak en geweldige dag. Er zijn natuurlijk ook andere kerkstromingen en samen vormen we het lichaam van Christus. Deze dag kijken we niet naar waarin we verschillen, maar wat ons bindt: onze liefde voor Jezus en liefde voor Nederland. We zoeken de verbreding op om onderling te leren van elkaar. 

Bang dat er hierdoor meer onderlinge verschillen komen, ben ik niet. De ChristenUnie heeft een weloverwogen lijn, ook op onderwerpen die in de samenleving spanningen oproepen zoals het conflict in Gaza of medisch-ethische thema’s. Ik ben bereid om juist op deze onderwerpen toelichting te geven en hoor ook graag wat er in de kerken en samenleving leeft. Daarnaast is het heel goed om elkaar te ontmoeten en wellicht ook meer onderling begrip voor elkaar te krijgen. We mogen als lichaam van Christus in eenheid optrekken. Meld je daarom snel aan, want vol=vol.”

Aanmelden: 
Aanmelden kan via de volgende link
Pastorsmeeting – ChristenUnie.nl

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Het Thialf stadion is vanaf vrijdag gevuld met mensen die Jezus verhogen: “Gods kerk is echt aan het groeien”
Volgend artikel Rodney Howard-Browne in Nederland: “De komende drie jaar zijn cruciaal voor dit land”
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Erna Ooms op een rots na wandelen - genezen van MS
PREMIUM

Erna Ooms is van MS genezen door een aanraking van Jezus: “Ziekte is een pester”

7 februari 2023
Peter Scheele met een pet op
PREMIUM

ONGEZOUTEN – Opvoeden met rode oortjes

18 november 2022
PREMIUM

Albert en Michelle leiden een apostolische Bijbelschool: “Ook als je raketgeleerde wil worden, is deze school heel relevant”

11 april 2024
PREMIUM

Iwan en Rebekka toeren Nederland door met aanbiddingsavonden, na urgent woord van God. “Het is een geloofsavontuur”

4 februari 2022
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?