Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Evangelisatieverbod is opgeheven nadat vriend en vijand in verzet kwam, vertelt hij: “Gemeente Emmen is enorm geschrokken”
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Evangelisatieverbod is opgeheven nadat vriend en vijand in verzet kwam, vertelt hij: “Gemeente Emmen is enorm geschrokken”

Dick van den Bos
16 oktober 2025
Delen
6 min leestijd
Delen

De evangelist Wim de Jonge uit Emmen mag weer op straat getuigen van zijn geloof. Hij kreeg een telefoontje, volgens Wim vanuit de gemeente Emmen, waarbij hij een evangelisatieverbod kreeg opgelegd. Was dat de gemeente Emmen? De gemeente zelf ontkent stellig, terwijl Wim zeker weet dat het wel zo was. Hij wijst op een lange geschiedenis met de gemeente van boetes, verplaatsingen en botsingen met de handhaving. Tevens stuurt hij ondertekende documenten op van de gemeente Emmen waarin al in 2018 een gebiedsverbod is opgelegd. Het nieuws over een evangelisatieverbod, leidde tot veel commotie. “Zelfs mensen die niets met geloof hebben, kwamen voor me op,” zegt Wim. “De gemeente is enorm geschrokken van de reacties.”

Escalatie na jarenlange spanning

Al acht jaar is Wim een bekend gezicht in het centrum van Emmen. Met zijn bordjes, geluidsapparatuur en scootmobiel vertelt hij voorbijgangers over Jezus. “Mensen komen vanzelf naar me toe,” zegt hij. “Ik hoef niemand aan te spreken. Vaak zijn het jongeren, verslaafden, mensen die op zoek zijn. Dan vertel ik gewoon elke keer een stukje van het evangelie. Omdat ik er elke dag sta, zie ik ze later vaak weer en horen ze nog een stukje.”

Toch kwam er dit jaar een kink in de kabel. De gemeente legde hem een verbod op om jongeren onder de 18 aan te spreken zonder toestemming van hun ouders. “Ik heb een spraakverbod gekregen,” vertelt Wim. “Ik mag niet meer praten met jongeren, ook al komen ze zelf naar me toe. Dat ging me te ver. Daarom wilde ik weten hoe ver ze zouden gaan.”

Tot duidelijke incidenten met ouders is het nooit gekomen, maar omdat veel jongeren Wim opzoeken, kwam het onder een vergrootglas te liggen.

De verhouding met de gemeente was al langer gespannen. “Ik heb in de loop der jaren verschillende plekken gehad,” zegt hij. “Eerst in het park, toen in de dierentuin – tot mijn entreekaart werd geblokkeerd. Daarna in het centrum. Steeds weer problemen: boetes voor muziek, waarschuwingen, intimidatie. En ondertussen zie je een orgelman of straatmuzikant gewoon doorgaan.”

Grote steun vanuit heel Nederland

Na het nieuws over Wim z’n evangelisatieverbod, ontstond er een golf van verontwaardiging. “Er stonden op een gegeven moment 150 mensen op dit plein om te demonstreren tegen mijn verbod. Veel van hen geloven zelf niet eens”, zegt Wim. “Het ging los op internet. Facebook stond roodgloeiend. Mensen zeiden: als je aan vrijheid komt, dan wordt Nederland wakker. Daar houden we niet van.”

De online ophef leidde tot landelijke aandacht. “Ik werd gebeld door kranten en politieke partijen. Iedereen bemoeide zich ermee. Zelfs ongelovigen zeiden: dit kan niet. En toen kwam het bericht dat de gemeente het verbod introk. Ze hebben zich teruggetrokken.”

Volgens Wim schrok de gemeente van de commotie. “Ze zagen dat het niet alleen om geloof ging, maar om vrijheid van meningsuiting. Dat raakte een snaar.” De gemeente Emmen weerspreekt overigens dat er een verbod van kracht was, maar Wim stuurt Revive verschillende ondertekende documenten van de gemeente Emmen ter bewijs dat er al sinds 2018 gewerkt is om hem gebiedsverboden te geven. Deze druk is al die tijd niet opgehouden. Hij zegt dat de gemeente is bezweken onder de weerstand. De gemeente zegt echter dat het telefoontje aan Wim niet van hen afkomstig was.

“Vrijheid blijft een strijd”

Toch is de situatie nog niet helemaal opgelost. “Er is een fragiel evenwicht,” zegt Wim. “De verstandhouding blijft ingewikkeld. Ze zoeken steeds naar nieuwe manieren om mij weg te houden. Ik zegen de burgemeester, maar die is mij erg vijandig gezind.”

Wim benadrukt dat hij niemand lastigvalt. “Ik spreek niemand aan, niemand! Ik heb alleen bordjes en mensen komen naar mij toe. Als iemand zich niet prettig voelt, kan die gewoon doorlopen. Maar in deze tijd ligt alles gevoelig. Overal jongeren met problemen, GGZ, zelfmoordneigingen – dan is het juist belangrijk dat er iemand is die naar ze luistert. Dat begrijp je pas als je hun verhalen hoort.”

“Ik bewijs je in één minuut dat Jezus bestaat”

Ondanks de spanningen blijft Wim doorgaan met zijn missie. “Elke dag komen er wel honderd mensen langs. Mijn bordje zegt: ‘Ik bewijs je in één minuut dat Jezus bestaat.’ Dat blijft een prachtige uitdaging. Zelfs ongelovigen blijven staan.”

Hij lacht. “Sommige mensen willen dat ik stop. Maar ik denk dat dit juist de tijd is om te spreken. Vrijheid van meningsuiting is niet vanzelfsprekend meer. Maar zolang ik adem heb, blijf ik het evangelie delen.”

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel De behandeling van Chris Stoffer bij Jinek laat zien waarom Nederland Revive harder nodig heeft dan ooit
Volgend artikel Mirjam Bikker bezoekt Amsterdamse initiatieven die bijdragen aan rechtvaardiger samenleving “Prachtig om te zien hoe gewerkt wordt aan een écht verbonden stad”
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

ChristenUnie, SP en SGP: geen dwang of drang bij corona-app

3 september 2020
Jasper Verhorst
Evangelisatie

Jasper evangeliseert op metalfestivals: “We willen de kloof tussen kerk en metalwereld overbruggen”

15 januari 2024
Screenshot van The Passion Hemelvaart 2022
Nieuws

Na groot succes in 2022 volgt tweede editie van The Passion Hemelvaart

25 januari 2023
Nieuws

Mozaiek Worship met Kees Kraayenoord bij concerten Kari Jobe, Cody Carnes en Martin Smith

15 september 2023
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?