Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Doneren
Zoeken
Categorieรซn
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn bladwijzers
ยฉ 2022 Revive.nl
Lezen: God geeft je kracht en wil jouw zicht op Hem herstellen
Log in
Aa
ReviveRevive
Aa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieรซn
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn bladwijzers
    • Voeg nieuw evenement toe
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
ยฉ 2023 Revive.nl
Geloof

God geeft je kracht en wil jouw zicht op Hem herstellen

Revive 11 mei 2023
Delen
11 min leestijd
strand
Delen

Gisteren genoot ik. Gisteren was het zaterdag. Het was een รฉchte zaterdag. Zoโ€™n dag dat niks moet en alles mag. Dat het niet uitmaakt of je het direct of een uurtje later doet. Misschien ken je het wel? Toch zijn het vaak โ€“ dat is mijn ervaring โ€“ de dagen die de meeste voldoening geven. Het zijn die dagen, dat je zelfs nog veel gedaan krijgt. Alleen het tempo ligt lager, denk ik.

Gisteren werkten we in de tuin, klusten we in en rondom het huis en ruimden we op. Verzamelde rommel ging naar het gemeentelijk afvalbrengstation. Het was een prachtige dag. De dag begon ook goed: Liz, onze jongste dochter van twaalf wilde gaan hardlopen. Ik vroeg of ik mee mocht en dat mocht. Zo renden we in de ochtend door de stad, het park en de natuur.

Ik geniet er altijd van om iets met onze kinderen te doen. Soms is het iets actiefs, soms een concert en soms combineren we dingen. Het zijn van die momenten, dat je op elkaar gericht bent en van elkaar geniet. Zo was het gisteren ook. De gesprekjes tijdens het hardlopen waren mooi. Nu denk je misschien: Hardlopen en praten? Samen? Ja, dat kan. Kun je niet praten, dan loop je waarschijnlijk te snelโ€ฆ

Genieten dus. Dat deden we, dat deed ik. De hele dag. Het was een prachtige dag. Inmiddels weet ik ook, dat God wil dat ik geniet. Klinkt het je vreemd in de oren? God wil ook dat jij geniet. Genieten is iets Bijbels. Je kunt het lezen in het onderwijs van Paulus. Hij schrijft het volgende aan zijn leerling Timotheรผs โ€“ 1 Timotheรผs 6:17b-18 HSV:

โ€˜โ€ฆ ๐˜ฅ๐˜ฆ ๐˜ญ๐˜ฆ๐˜ท๐˜ฆ๐˜ฏ๐˜ฅ๐˜ฆ ๐˜Ž๐˜ฐ๐˜ฅ, ๐˜‹๐˜ช๐˜ฆ ๐˜ฐ๐˜ฏ๐˜ด ๐˜ข๐˜ญ๐˜ญ๐˜ฆ ๐˜ฅ๐˜ช๐˜ฏ๐˜จ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ช๐˜ฏ ๐˜ณ๐˜ช๐˜ซ๐˜ฌ๐˜ฆ ๐˜ฎ๐˜ข๐˜ต๐˜ฆ ๐˜ท๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ด๐˜ค๐˜ฉ๐˜ข๐˜ง๐˜ต ๐˜ฐ๐˜ฎ ๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ท๐˜ข๐˜ฏ ๐˜ต๐˜ฆ ๐˜จ๐˜ฆ๐˜ฏ๐˜ช๐˜ฆ๐˜ต๐˜ฆ๐˜ฏ; ๐˜ฐ๐˜ฐ๐˜ฌ ๐˜ฐ๐˜ฎ ๐˜จ๐˜ฐ๐˜ฆ๐˜ฅ ๐˜ต๐˜ฆ ๐˜ฅ๐˜ฐ๐˜ฆ๐˜ฏ, ๐˜ณ๐˜ช๐˜ซ๐˜ฌ ๐˜ต๐˜ฆ ๐˜ป๐˜ช๐˜ซ๐˜ฏ ๐˜ช๐˜ฏ ๐˜จ๐˜ฐ๐˜ฆ๐˜ฅ๐˜ฆ ๐˜ธ๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ฌ๐˜ฆ๐˜ฏ, ๐˜ท๐˜ณ๐˜ช๐˜ซ๐˜จ๐˜ฆ๐˜ท๐˜ช๐˜จ ๐˜ต๐˜ฆ ๐˜ป๐˜ช๐˜ซ๐˜ฏ ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ฃ๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ฆ๐˜ช๐˜ฅ ๐˜ฐ๐˜ฎ ๐˜ด๐˜ข๐˜ฎ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ต๐˜ฆ ๐˜ฅ๐˜ฆ๐˜ญ๐˜ฆ๐˜ฏ.โ€™

Zie je? God geeft om te genieten. God geeft om goede dingen mee te doen. God geeft om uit te delen. Ken jij dat? Of vind je genieten nog moeilijk? Dan geloof ik dat God jou wil leren te genieten. Zo genoot ik van de gesprekjes met Liz. En ja, daarvan wil ik iets mee doen. Ik wil het met je delen en ik hoop dat het tot zegen is.

Duinen

Eรฉn van de gesprekjes tussen Liz en mij voerde ons terug naar #Texel. Zoals je misschien wel weet, gaan wij iedere voorjaarsvakantie naar Texel. Het is inmiddels een mooie traditie geworden in ons gezin. Het is iets, wat we niet graag missen. Ook dit jaar waren we op Texel. Op een dag gingen Liz, Noor en ik hardlopen. Toen ook? Ja, toen ook. Maar echt niet dagelijks!

Liz vertelde mij dat ze genoot van het hardlopen door de duinen. Omhoog en omlaag. Wetende dat achter de duinen het strand ligt. Af en toe, op een top van een duin zie je het strand en de zee. Loop je naar beneden en bevind je je tussen twee duinen, dan zie je het strand niet, maar je weet dat het strand en de zee dรกรกrachter liggen. Je weet het, maar ziet het niet.

Zo is het ook in ons leven met God. Je gaat omhoog en omlaag. Je hebt steile klimmen en soepele afdalingen. Af en toe zie je God helder voor je. Maar soms, soms zie je alleen duinen. Duinen die als obstakels voor je opdoemen. Soms lijken ze onneembaar. En zeker als je door het mulle zand loopt, dan zijn het ook lastig te nemen hindernissen.

Toch weet je: Daarachter liggen het strand en de zee. Die zijn er gewoon. Zo is het ook met God. Je weet het: Hij is er gewoon. Ook al zie je Hem niet en ben je gefocust op de barriรจres en bergen in je leven. God wil dat je weet: Ik ben hier. Ik zie jou. Ook al zie jij God niet altijd. God ziet jou wel. Zijn ogen zijn op jou gericht. Hij wil niet anders โ€“ 2 Kronieken 16:9a NBG51:

โ€˜๐˜ž๐˜ข๐˜ฏ๐˜ต ๐˜ฅ๐˜ฆ๐˜ด ๐˜๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ฐ๐˜จ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜จ๐˜ข๐˜ข๐˜ฏ ๐˜ฐ๐˜ท๐˜ฆ๐˜ณ ๐˜ฅ๐˜ฆ ๐˜จ๐˜ฆ๐˜ฉ๐˜ฆ๐˜ญ๐˜ฆ ๐˜ข๐˜ข๐˜ณ๐˜ฅ๐˜ฆ, ๐˜ฐ๐˜ฎ ๐˜ฌ๐˜ณ๐˜ข๐˜ค๐˜ฉ๐˜ต๐˜ช๐˜จ ๐˜ฃ๐˜ช๐˜ซ ๐˜ต๐˜ฆ ๐˜ด๐˜ต๐˜ข๐˜ข๐˜ฏ ๐˜ฉ๐˜ฆ๐˜ฏ, ๐˜ธ๐˜ช๐˜ฆ๐˜ณ ๐˜ฉ๐˜ข๐˜ณ๐˜ต ๐˜ท๐˜ฐ๐˜ญ๐˜ฌ๐˜ฐ๐˜ฎ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ฏ๐˜ข๐˜ข๐˜ณ ๐˜๐˜ฆ๐˜ฎ ๐˜ถ๐˜ช๐˜ต๐˜จ๐˜ข๐˜ข๐˜ต. โ€ฆโ€™

Noor, Liz en ik liepen door de duinen. Liz was sneller dan ons en liep vooruit. Omhoog. Omlaag. Weer omhoog en weer omlaag. Af en toe zagen we de zee. Soms was het maar een klein stukje. Nu je dit leest, herken je het misschien wel. Je leven gaat op en neer. Heb je de ene hindernis overwonnen, dan dient het volgende obstakel zich alweer aan. Ik geloof dat God dan tegen je wil zeggen: โ€˜๐˜๐˜ฌ ๐˜ป๐˜ฐ๐˜ฆ๐˜ฌ ๐˜ฐ๐˜ฑ ๐˜ฅ๐˜ฆ ๐˜ฉ๐˜ฆ๐˜ญ๐˜ฆ ๐˜ข๐˜ข๐˜ณ๐˜ฅ๐˜ฆ ๐˜ฏ๐˜ข๐˜ข๐˜ณ ๐˜ฎ๐˜ฆ๐˜ฏ๐˜ด๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ฅ๐˜ช๐˜ฆ ๐˜”๐˜ช๐˜ซ ๐˜ฎ๐˜ฆ๐˜ต ๐˜ฉ๐˜ข๐˜ณ๐˜ต ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ป๐˜ช๐˜ฆ๐˜ญ ๐˜ธ๐˜ช๐˜ญ๐˜ญ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ฅ๐˜ช๐˜ฆ๐˜ฏ๐˜ฆ๐˜ฏ. ๐˜๐˜ฌ ๐˜ป๐˜ข๐˜ญ ๐˜ป๐˜ฆ ๐˜ฉ๐˜ฆ๐˜ญ๐˜ฑ๐˜ฆ๐˜ฏ. ๐˜๐˜ฌ ๐˜ป๐˜ช๐˜ฆ ๐˜ป๐˜ฆ ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ป๐˜ข๐˜ญ ๐˜ป๐˜ฆ ๐˜ฌ๐˜ณ๐˜ข๐˜ค๐˜ฉ๐˜ต๐˜ช๐˜จ ๐˜ฃ๐˜ช๐˜ซ๐˜ด๐˜ต๐˜ข๐˜ข๐˜ฏ.โ€™

God wil je helpen iedere hindernis te overwinnen. In Psalm 84, dit is een pelgrimslied, een lied van gelovigen die onderweg zijn, staat dit โ€“ Psalmen 84:7-8 HTB:

โ€˜๐˜ž๐˜ข๐˜ฏ๐˜ฏ๐˜ฆ๐˜ฆ๐˜ณ ๐˜ป๐˜ช๐˜ซ ๐˜ช๐˜ฏ ๐˜ฉ๐˜ถ๐˜ฏ ๐˜ญ๐˜ฆ๐˜ท๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ฅ๐˜ฐ๐˜ฐ๐˜ณ ๐˜ฆ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ฅ๐˜ฐ๐˜ฏ๐˜ฌ๐˜ฆ๐˜ณ ๐˜ฅ๐˜ข๐˜ญ ๐˜จ๐˜ข๐˜ข๐˜ฏ, ๐˜ฐ๐˜ฏ๐˜ต๐˜ด๐˜ฑ๐˜ณ๐˜ช๐˜ฏ๐˜จ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ฅ๐˜ข๐˜ข๐˜ณ ๐˜ฐ๐˜ฑ๐˜ฆ๐˜ฆ๐˜ฏ๐˜ด ๐˜ข๐˜ญ๐˜ญ๐˜ฆ๐˜ฎ๐˜ขa๐˜ญ ๐˜ฃ๐˜ณ๐˜ฐ๐˜ฏ๐˜ฏ๐˜ฆ๐˜ฏ. ๐˜—๐˜ณ๐˜ฐ๐˜ฃ๐˜ญ๐˜ฆ๐˜ฎ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ท๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ข๐˜ฏ๐˜ฅ๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ช๐˜ฏ ๐˜ป๐˜ฆ๐˜จ๐˜ฆ๐˜ฏ๐˜ช๐˜ฏ๐˜จ๐˜ฆ๐˜ฏ. ๐˜ก๐˜ช๐˜ซ ๐˜ญ๐˜ฆ๐˜ท๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ฅ๐˜ฐ๐˜ฐ๐˜ณ ๐˜ถ๐˜ธ ๐˜ฌ๐˜ณ๐˜ข๐˜ค๐˜ฉ๐˜ต ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ธ๐˜ฐ๐˜ณ๐˜ฅ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ข๐˜ญ๐˜ต๐˜ช๐˜ซ๐˜ฅ ๐˜ฅ๐˜ฐ๐˜ฐ๐˜ณ ๐˜œ ๐˜ฃ๐˜ฆ๐˜ด๐˜ค๐˜ฉ๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ฎ๐˜ฅ. ๐˜ก๐˜ช๐˜ซ ๐˜ฐ๐˜ฏ๐˜ต๐˜ฎ๐˜ฐ๐˜ฆ๐˜ต๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜Ž๐˜ฐ๐˜ฅ ๐˜ช๐˜ฏ ๐˜š๐˜ช๐˜ฐ๐˜ฏ, ๐˜ธ๐˜ข๐˜ข๐˜ณ ๐˜๐˜ช๐˜ซ ๐˜ธ๐˜ฐ๐˜ฐ๐˜ฏ๐˜ต.โ€™

In mijn oude Bijbel staat dat deze mensen van kracht tot kracht voort aan. God geeft kracht voor iedere duin, voor iedere hindernis en voor ieder obstakel. Als ze door moeilijkheden gaan, dan maken zij God tot hun Bron. Maak jij God tot je Bron, als je door zoโ€™n periode heen gaat? Ben jij gefocust op de duinen of weet jij dat daarachter het strand en de zee ligt?

Berg

Nu denk je misschien: Jij hebt makkelijk praten. Jouw leven is eenvoudig. Als je eens wist, wat ik meemaakโ€ฆ Als je wist, wat ik doormaak! En ja, dat weet ik niet. God weet het wel. Hij ziet het. Hij ziet jou. In de duinen. In het donkere dal.

Ik ken beide. Ik weet wat het is om te ploeteren in de duinen en met pijn en moeite het strand en de zee te zien. Ik weet wat het is om op de problemen gefocust te zijn in plaats van God tot mijn Bron te maken. En echt, het is zoveel mooier om over de duinen heen te kijken.

Maar er is nog een manier. Een manier om met problemen om te gaan. Het is de manier, die de Here Jezus ons leert โ€“ Marcus 11:23 HTB:

โ€˜๐˜๐˜ฌ ๐˜ท๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ป๐˜ฆ๐˜ฌ๐˜ฆ๐˜ณ ๐˜ซ๐˜ถ๐˜ญ๐˜ญ๐˜ช๐˜ฆ: ๐˜ข๐˜ญ๐˜ด ๐˜ซ๐˜ฆ ๐˜จ๐˜ฆ๐˜ญ๐˜ฐ๐˜ฐ๐˜ง๐˜ต ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ซ๐˜ฆ ๐˜ต๐˜ฆ๐˜จ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ฅ๐˜ฆ๐˜ป๐˜ฆ ๐˜ฃ๐˜ฆ๐˜ณ๐˜จ ๐˜ป๐˜ฐ๐˜ถ ๐˜ป๐˜ฆ๐˜จ๐˜จ๐˜ฆ๐˜ฏ: โ€œ๐˜Ž๐˜ข ๐˜ฉ๐˜ช๐˜ฆ๐˜ณ ๐˜ท๐˜ข๐˜ฏ๐˜ฅ๐˜ข๐˜ข๐˜ฏ ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ท๐˜ข๐˜ญ ๐˜ช๐˜ฏ ๐˜ฅ๐˜ฆ ๐˜ป๐˜ฆ๐˜ฆ,โ€ ๐˜ฅ๐˜ข๐˜ฏ ๐˜จ๐˜ฆ๐˜ฃ๐˜ฆ๐˜ถ๐˜ณ๐˜ต ๐˜ฉ๐˜ฆ๐˜ต ๐˜ข๐˜ฃ๐˜ด๐˜ฐ๐˜ญ๐˜ถ๐˜ถ๐˜ต! ๐˜”๐˜ข๐˜ข๐˜ณ ๐˜ฅ๐˜ฆ๐˜ฏ๐˜ฌ ๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ข๐˜ข๐˜ฏ: ๐˜ฅ๐˜ข๐˜ต ๐˜ฌ๐˜ข๐˜ฏ ๐˜ข๐˜ญ๐˜ญ๐˜ฆ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ข๐˜ญ๐˜ด ๐˜ซ๐˜ฆ ๐˜จ๐˜ฆ๐˜ญ๐˜ฐ๐˜ฐ๐˜ง๐˜ต ๐˜ฅ๐˜ข๐˜ต ๐˜ฉ๐˜ฆ๐˜ต ๐˜ป๐˜ข๐˜ญ ๐˜จ๐˜ข๐˜ข๐˜ฏ ๐˜ป๐˜ฐ๐˜ข๐˜ญ๐˜ด ๐˜ซ๐˜ช๐˜ซ ๐˜ป๐˜ฆ๐˜จ๐˜ต ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ฆ๐˜ณ ๐˜จ๐˜ฆ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ด๐˜ฑ๐˜ฐ๐˜ฐ๐˜ณ ๐˜ท๐˜ข๐˜ฏ ๐˜ต๐˜ธ๐˜ช๐˜ซ๐˜ง๐˜ฆ๐˜ญ ๐˜ช๐˜ฏ ๐˜ซ๐˜ฆ ๐˜ฉ๐˜ข๐˜ณ๐˜ต ๐˜ช๐˜ด.โ€™

Kun jij je het voorstellen? Dat je tegen de obstakels in je leven zegt: โ€˜๐˜Ž๐˜ข ๐˜ฐ๐˜ฑ๐˜ป๐˜ช๐˜ซ ๐˜ช๐˜ฏ ๐˜‘๐˜ฆ๐˜ป๐˜ถ๐˜ดโ€™ ๐˜•๐˜ข๐˜ข๐˜ฎ?โ€™ Ik geloof dat dit het is, dat de Here Jezus bedoelt. Dit is handelen in geloof. Als de berg tussen jou en God staat, ontneemt deze jouw zicht op Hem. Op het moment dat je handelt in geloof, wordt je zicht op God direct hersteld.

Dus wat je weg ook is en welke manier je ook kiest, ik geloof dat God je ziet, dat God je kracht geeft en jouw zicht op Hem wil herstellen. Aan het einde van onze tocht door de duinen, kwamen we op het strand aan. We liepen naar de zee. Daar zag ik dat Noor in alle rust genoot van het uitzicht en in gedachten verzonken was. En Liz? Liz genoot van de ruimte en oefende radslagen op het strand.

Zoals de pelgrims uit Psalm 84 bij God kwamen, zo mogen ook wij bij God komen. Hij verwelkomt ons en accepteert ons, zoals we zijn. Sterker nog: Hij geniet van ons. Hij geniet als wij genieten. Hij geniet van Noor, die in gedachten verzonken is. Hij geniet van Liz, die radslagen maakt op het strand. Hij geniet van mij, die geniet van mijn moment met de meiden. En zo, geniet Hij ook van jou.

Zegen!
Tim Meijer

Tim is man, vader, ondernemer, schrijver en spreker. Tim (1982) is getrouwd met Harmanna en vader van vier kinderen. Hij geeft samen met twee partners leiding aan drie bedrijven. Wekelijks deelt hij zijn gedachten en doet daarbij de Bijbel open. Op dit moment schrijft hij aan zijn eerste boek.

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Revive 11 mei 2023
Vorig artikel Afbeelding vanaf de achterkant van jongeren die naast elkaar staan Jongeren en eenzaamheid: een onmogelijke combinatie?
Volgend artikel Peter en Cora gaan zendingswerk doen in Cambodja: “In dienst van God verandering brengen in levens van armen, wezen, weduwen en gehandicapten”
Laat een reactie achter Laat een reactie achter

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.

Populaire artikelen

Enkele honderden komen samen in WTC Rotterdam voor ‘kerkstart’ Kathryn Krick
26 mei 2023
Rotterdam Ahoy reageert op kritiek van AD op ‘religieuze programmering’
23 mei 2023
Screenshot van programma op Youtube waarop Benny geรฏnterviewd wordt met een houten achtergrond
Benny Elwuar verliest z’n baan na uitspraak rechter: ‘Intimidatie’
23 mei 2023
foto: Gerhard Nel Fotografie
VIDEO: Prensence marcheert door centrum van Utrecht met gezalfde aanbidding, mensen op straat begonnen spontaan te huilen
26 mei 2023

Vergelijkbare artikelen

Sieberen Voordewind
Geloof

De opwekking die wij nodig hebben

25 mei 2023
Wim Hoddenbagh
Geloof

Wim Hoddenbagh zet duidelijk uiteen waarom nรบ het moment is om je te laten dopen: “Er is geen uitzonderingscategorie voor de zegen van de doop”

24 mei 2023
vuur
Geloof

Doof het vuur van de Heilige Geest niet uit

24 mei 2023
Jonathan David Helser - Honesty Tool Gods stem opschrijven
Geloof

Gratis gebedstool: Leer de stem van God op papier schrijven

24 mei 2023
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
ยฉ 2023 Revive.nl
  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Inschrijven!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en mis nooit ons laatste nieuws, video's, podcasts etc..

Afmelden op elk gewenst moment.
Welkom terug!

Log in op uw account

Wachtwoord vergeten?