Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn bladwijzers
© 2022 Revive.nl
Lezen: Groningse kerk begint nieuw seizoen met 50 uren gebed en aanbidding: “Dit is een belijdenis van overgave”
Log in
Aa
ReviveRevive
Aa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn bladwijzers
    • Voeg nieuw evenement toe
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Groningse kerk begint nieuw seizoen met 50 uren gebed en aanbidding: “Dit is een belijdenis van overgave”

Laura Bos 6 september 2022
Delen
5 min leestijd
stadskerk
stadskerk
Delen

De Stadskerk in Groningen start een nieuw seizoen in de tegenwoordigheid van God tijdens ‘It’s your church’. Met verschillende bands en gebedsleiders van binnen en buiten de gemeente vulden ze 50 uren aaneengesloten met gebed en aanbidding. Dag en nacht wordt de kerk geactiveerd om Jezus te zoeken en Hem op de eerste plek te zetten. 

Edwin van Renesse, aanbiddingspastor van de Stadskerk gelooft dat de kerk een thuis hoort te zijn waar we gevuld mogen worden zodat we een verschil kunnen gaan maken in de samenleving. Hij ziet dat gerechtigheid en aanbidding samensmelten. “Je handen in de lucht heffen, maar ook uit de mouwen steken. We kunnen aanbidding niet alleen in ons gebouw houden.” Ook voorganger Arjan Zantingh gelooft dat een bekrachtiging van de kerk een beweging van God teweeg brengt naar buiten toe, het zet christenen aan om ‘dapper te zijn in het dagelijks leven’. 

Aanbidding maakt ons gericht op God en geeft ons het juiste perspectief. Priesterschap betekent volgens Edwin dat we mensen bij God brengen en God bij de mensen. Dit zag hij gebeuren afgelopen zaterdag nacht terwijl hij een aanbiddingsblok leidde met het thema: Alles nieuw. “Een meisje kwam naar voren en vertelde dat God haar naar de Stadskerk had gebracht. Ze lag in bed bij haar vriend en kreeg ineens het gevoel dat dit niet de bedoeling was. Via verschillende kennissen kwam ze terecht bij It’s Your church waar Edwin haar de vraag stelde: Als je nu alles aan Jezus zou kunnen vragen, wat zou je dan willen? ‘Veiligheid ‘, antwoordde ze. Tranen stroomden en een diepe aanraking van Jezus vond plaats.” Arjan ziet hierin een mooi voorbeeld van hoe Hij de kerk ziet: God bouwt het, Hij bracht het meisje nachts naar de kerk daar kwamen geen mensen aan te pas. 

‘Een Glorieuze kerk’, waar denk je dan aan?

Jezus en Jezus alleen, een kerk waar Zijn heerlijkheid en opstandingskracht zichtbaar wordt. Arjan schiet vol terwijl hij vertelt over zijn verwondering van een God die mensen aanraakt. Hij verlangt naar een kerk waar mensen Jezus centraal zetten en niet letten op de vorm. “We kunnen geïnspireerd preken en aanbidden, maar als er geen kracht van God is, dan is er geen transformatie.” Volgens Arjan zou elke kerk het moeten willen om Jezus de eerste plaats te geven voorafgaand aan een nieuw kerkseizoen. It’s Your church is een belijdenis van overgave en Arjan zou het ‘eng’ en ‘arm’ vinden als het te veel om de kerk zelf zou draaien. 

Ondanks zijn allergie voor evangelische oneliners laat Arjan weten dat God grote dingen gaat doen in zijn gemeente, specifiek in de aankomende maanden. “Een bijzondere beweging van God startte al in de zomer waar er geestelijke deksels en bedrukking verdwenen en ik besloot om vooruit te kijken en een nieuw seizoen in te gaan. Ik zie dit ook in mijn eigen leven, waar ik meer beelden en woorden van God heb ontvangen dan in de afgelopen 10 jaar. Ik hoop in de Stadskerk een veilige plek te creëren waar er ruimte is voor vernieuwing.”

Voorziener
Ook Edwin ziet een persoonlijke terugkeer naar het hart van aanbidding. Ontroerd vertelt hij dat God genoeg voor hem is, Hij is zijn voorziener. We mogen stoppen met onze identiteit te zoeken in de goedkeuring van mensen, maar voor Jezus kiezen. Edwin herinnert ons eraan dat God de kerk belangrijk vind en roept op om weer naar de kerk te komen en teleurstellingen achter te laten. Lelijk praten over de gemeente maakt veel kapot volgens Edwin en het is tijd om weer in te stappen, te vergeven en je weer toe te wijden aan je lokale kerk. Zijn verlangen voor de kerk van Nederland is dat we Gods stem beter gaan verstaan en we meer gaan samenwerken met de Heilige Geest. 

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Laura Bos 6 september 2022
Vorig artikel Vrouw van 32 kilo die stervende is aan anorexia geneest na openbaring van God
Volgend artikel Is genade ooit een licentie om te zondigen?
Laat een reactie achter Laat een reactie achter

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.

Populaire artikelen

Eindtijdvoorspellers zetten hun geld op najaar 2023 – Brabantse pastor roept op: ‘Alsjeblieft, stop’
22 september 2023
Dopen
Aanrakingen en getuigenissen bij Apostolisch Platform Come Alive: “Ik geloof in een doopbad waarin het oude wordt afgelegd”
18 september 2023
De zaal in Lahore Pakistan met op het beeldscherm de live verbinding met Vincent Berhitu
38.750 mensen geven leven aan Jezus in Pakistan na prediking via livestream 
18 september 2023
Boodschap Prinsjesdag ‘slecht’ voor de middeninkomens, hoe gaat familie De Groot om met hun geld?
21 september 2023

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

Ruben Flach, algemeen directeur van Stichting Opwekking, kondigt vertrek aan

22 september 2023
Nieuws

Eindtijdvoorspellers zetten hun geld op najaar 2023 – Brabantse pastor roept op: ‘Alsjeblieft, stop’

22 september 2023
Nieuws

Christelijke voedselbank in Amsterdam zegent kinderen met rugtas met schoolspullen

22 september 2023
Nieuws

Conferentie ‘De kracht van Genade’

22 september 2023
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2023 Revive.nl
  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Inschrijven!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en mis nooit ons laatste nieuws, video's, podcasts etc..

Afmelden op elk gewenst moment.
Welkom terug!

Log in op uw account

Wachtwoord vergeten?