Op zaterdag 22 maart 2025 wordt in Barneveld de eerste ZERA Worship Conference georganiseerd, een evenement speciaal gericht op zang- en aanbiddingsleiders uit Nederland en België. Tijdens deze dag staat aanbidding centraal, gecombineerd met momenten van inspiratie, gebed en praktische toerusting. “Ons verlangen is dat aanbidding weer de plek krijgt die het verdient in Nederland. Dat betekent niet dat we alles wat nu gebeurt in kerken verkeerd vinden – juist niet. We willen aansluiten bij wat er al is, maar tegelijk ook bijdragen aan herstel.” Er zijn al meer dan 600 aanmeldingen voor de conferentie.
Nieuw seizoen
Jafeth Bekx, initiatiefnemer van de ZERA Worship Conference, vertelt openhartig over de weg die heeft geleid tot dit bijzondere evenement en de diepere visie erachter. “Onze band InSalvation hebben we een tijd geleden teruggegeven aan God,” begint Jafeth. “InSalvation was nooit een doel op zich, maar een middel. We hebben altijd geloofd dat we bereid moesten zijn om dat middel los te laten als God daarom vroeg. Tegelijkertijd voelen we een sterke roeping in ZERA, en het is prachtig om te zien hoe die roeping bevestigd wordt, ook door de grote hoeveelheid aanmeldingen voor de conferentie. Tijdens de voorbereiding op de conferentie merkte het team ook hoe groot het verlangen in Nederland en België is naar groei en diepgang in aanbidding. “We hebben de aanmeldingen twee maanden geleden geopend, en inmiddels hebben we al rond de 600 aanmeldingen binnen. Daar zijn we enorm dankbaar voor.”
Op de vraag wat het geheim is achter de enthousiaste aanmeldingen, reageert Jafeth nuchter. “Ergens beginnen we niet helemaal opnieuw, maar mogen we verder bouwen aan datgene wat we de afgelopen twintig jaar hebben gedaan. De visie en droom van ZERA is veel groter dan wat wij ooit zelf hadden kunnen bedenken. Dat heeft God bewerkt. Het is een nieuw seizoen waarin we verder mogen bouwen op wat God in beweging heeft gezet. We stoppen niet met aanbidding; integendeel, we mogen juist verdergaan en daarmee bijdragen aan wat nu komt.”
“Hoe mooi zou het zijn als ze één keer per jaar de kans krijgen om onderdeel te zijn van het grotere verhaal? Om samen te zien dat ze deel uitmaken van het lichaam van Christus in Nederland. Dat is zo belangrijk en bemoedigend.”
Samen in Aanbidding: Eenheid Boven Concurrentie
De conferentie bouwt op jarenlange ervaring. “Al zeven jaar organiseren we kleine, intieme meetings met mensen als Kees Kraayenoord en Jan Pool. Dat waren bijeenkomsten met zo’n 30 tot 70 deelnemers, bedoeld om zang en aanbiddingsleiders te inspireren en bemoedigen. De ZERA Worship Conference is in veel opzichten een vervolg hierop, maar deze keer toegankelijk voor iedereen die betrokken is bij aanbidding, of je nu ervaren bent of net begint met het leiden van een muziekgroep of aanbiddingsteam. “Het maakt niet uit of je vanuit een traditionele kerk of een charismatische setting komt, we willen iedereen verwelkomen,” legt Jafeth uit. “Dit zie je ook terug in de invulling van de conferentie: we hebben sprekers en deelnemers uit een brede afspiegeling van de kerk, zoals New Wine, PKN, ACC en Presence. Het gaat ons erom dat aanbiddingsleiders vanuit alle hoeken van de kerk samenkomen en elkaar ontmoeten.”
Het is bijzonder om te zien hoe God werkt in seizoenen. Alles wat Hij doet, heeft een doel. Dat motiveert ons om alles wat we doen, echt voor Hem te doen. We hebben ervaren dat de conferentie in lijn ligt met wat we al jaren doen in kleine settings: mensen samenbrengen, eenheid creëren en God aanbidden. ‘Community kills competition’ vinden we een mooi uitgangspunt. Juist in aanbidding kan er soms een gevoel van concurrentie of vergelijken ontstaan, maar we willen daar doorheen breken door een ruimte te creëren waarin mensen elkaar ontmoeten en samen God grootmaken.”
Honger naar meer van God
Tijdens de voorbereiding op de conferentie merkte het team aan de aanmeldingen hoe groot het verlangen in Nederland en België is naar groei en diepgang in aanbidding. “Dat zegt veel over de honger van mensen naar meer van God en te groeien in hun bediening. Er zijn zoveel kerken met gemeentes tussen de 0 en 150 mensen, waar de aanbiddingsleiders vaak hard werken en ploeteren om elke zondag opnieuw voorop te gaan. Hoe mooi zou het zijn als ze één keer per jaar de kans krijgen om onderdeel te zijn van het grotere verhaal? Om samen te zien dat ze deel uitmaken van het lichaam van Christus in Nederland. Dat is zo belangrijk en bemoedigend.”
De drive achter de conferentie
Jafeth deelt het hart en de visie achter ZERA. “Ons verlangen is dat aanbidding weer de plek krijgt die het verdient in Nederland. Dat betekent niet dat we alles wat nu gebeurt in kerken verkeerd vinden; juist niet. We willen aansluiten bij wat er al is, maar tegelijk ook bijdragen aan herstel.” Deze visie gaat verder dan alleen een conferentie. “Ons doel is niet om ZERA Worship groter te maken, maar om aanbiddingsleiders en hun teams te trainen, zodat ze zelf op kunnen staan in hun gemeentes. Het is een ‘train de trainer’-principe. Jezus investeerde in discipelen: twaalf in totaal, drie dichtbij, en één heel intiem. Dat is ook ons verlangen – om mensen toe te rusten en te vermenigvuldigen in hun impact op hun eigen kerken. Het draait niet om ZERA, maar om de kerken zelf, die we willen helpen bouwen aan een cultuur van aanbidding waarin Gods aanwezigheid centraal staat.”
Focus op toerusting en training
De seminars tijdens de conferentie zijn breed opgezet en vooral gericht op toerusting. Jafeth benadrukt dat het nu nog om zes verschillende seminars gaat, maar dat dit in de toekomst verder zal worden uitgebreid. “Deze eerste editie richt zich vooral op toerusting, maar we willen in de toekomst ook meer trainingen aanbieden, bijvoorbeeld online. Niet alleen voor aanbiddingsleiders, maar ook specifiek voor muzikanten en zangers in de teams. We maken een duidelijk onderscheid tussen training, die zich richt op de praktische vaardigheden, en toerusting van het hart, waarbij mensen worden bekrachtigd in hun rol als aanbidder.”
Een eenmalig evenement of een jaarlijkse traditie?
De vraag of de conferentie eenmalig is, wordt duidelijk beantwoord: “We zien deze conferentie niet als een eenmalig evenement, maar als een jaarlijks terugkerend moment,” zegt Jafeth. “We willen de conferentie telkens aan het begin van het jaar organiseren. Door de ervaring met InSalvation hebben we geleerd hoe belangrijk het is om regelmatig een plek te bieden voor toerusting en ontmoeting. Voor 2026 kijken we bijvoorbeeld naar eind januari of begin februari. Naast de jaarlijkse conferentie willen we ook trainingen door het jaar heen organiseren, verspreid over zes locaties in Nederland, zodat we aanbiddingsleiders en hun teams nog meer kunnen ondersteunen. Het is prachtig om te zien hoe God dit in beweging brengt, en we kijken vol verwachting naar wat er nog gaat komen.”
Meer informatie over de ZERA worship conference is te vinden op:





