Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: ‘Jezus verscheen in mijn droom’: stille opwekking onder Oeigoeren in Kazachstan
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
God in de wereld

‘Jezus verscheen in mijn droom’: stille opwekking onder Oeigoeren in Kazachstan

Damla Unal
30 juli 2025
Delen
4 min leestijd
Delen

In de afgelegen steppedorpen van zuidoost‑Kazachstan, op een steenworp van de Chinese grens, schrijft God een nieuw hoofdstuk. Tussen eeuwenoude islamitische tradities ontdekken steeds meer Oeigoeren wie Jezus werkelijk is – vaak door indringende dromen en ontmoetingen.

“We hebben 25 dorpen zonder evangelie” vertelt Rico, een Oeigoerse evangelist, aan CBN News. Evangelist Rico groeide zelf op in deze streek. “Zo’n 25 Oeigoerse dorpen hier hebben het Goede Nieuws nog nooit gehoord,” zegt hij. Samen met zijn familie trok hij jarenlang heen en weer tussen Kazachstan en China om zijn eigen volk te bereiken. Dat is niet zonder risico. In China krijgen Oeigoeren al jaren te maken met strenge onderdrukking en massale detenties.

Toch ziet Rico het tij keren: “Van de circa 300.000 Oeigoeren in Kazachstan behoren er nu zo’n 300 tot een evangelische gemeenschap – dat waren er amper tien toen ik kind was.”

Een droom vol licht

Eén van die nieuwe gelovigen is Gulnisa. Vijf jaar lang was ze aan huis gekluisterd door een chronische ziekte. “Ik bad islamitische gebeden, bezocht mullahs en zelfs waarzeggers, maar niets hielp,” vertelt ze. Totdat Jezus haar in een nachtvisioen ontmoette:

“Ik stond op een witte weg met een bol en een koord in mijn hand. Jezus glimlachte en zei: ‘Dit is van Ons.’”

Huiskerk in de paardenstal

De volgende ochtend zocht ze online naar afbeeldingen van Jezus – en herkende onmiddellijk de Man uit haar droom. Niet lang daarna sloot ze zich aan bij een kleine huiskerk.

Die huiskerk wordt geleid door Marat en Nurlikiz Urazov, een echtpaar dat alles achterliet in West‑Kazachstan om hier te pionieren. “We kwamen aan zonder geld en sliepen in een paardenstal,” herinnert Nurlikiz zich. “We huilden en baden, totdat we Jezus hoorden zeggen: ‘Huil niet, Ik geef jullie kracht.’”

Twee jaar later zit hun woonkamer elke week vol met een dozijn dorpsgenoten. “Onze droom is dat elke Oeigoer het evangelie hoort en zelf weer anderen bereikt,” zegt Marat.

Ook Gulbakhram trekt dagelijks langs lemen huisjes met één simpel doel: vertellen wie Jezus is. “Sommigen slaan de deur dicht, anderen vragen me om meer,” zegt ze. “Maar elke keer merk ik dat de Heilige Geest harten opent. Dat maakt me zó dankbaar.”

Honderd jaar gebed komt tot bloei

De Australisch‑Amerikaanse voorganger Wally Kulakoff kent de regio als geen ander. Zijn grootouders woonden dertig jaar tussen de Oeigoeren en baden onvermoeibaar voor opwekking, zonder ooit vrucht te zien. Nu, een eeuw later, ziet hij met eigen ogen hoe hun gebeden uitkomen.

Met tranen in zijn ogen zegt hij: “Waarom mag ík dit meemaken? Jezus verschijnt aan deze mensen – langzaam maar gestaag.” Onlangs verzamelde hij met lokale gelovigen bij de Kazachs‑Chinese grens om te bidden dat deze beweging verder het Aziatische binnenland in stroomt.

Nog maar het begin

De Kazachse steppe lijkt onbegrensd – en dat geldt ook voor wat God hier doet. Dromen, genezingen en kleine huiskerken zetten een eeuwenoud wereldbeeld op zijn kop. Wie door de slaperige dorpen van Shonzhy rijdt, zou bijna niet vermoeden dat er een stille revolutie gaande is. Maar vraag het aan Gulnisa, Rico of Wally en je hoort één en dezelfde overtuiging:

“Dit is pas het begin. Jezus zelf is aan het werk.”

Bekijk hieronder de hele CBN News reportage

https://www.youtube.com/watch?v=YXJLsZMMDxo




Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Doop in Mussel: vier mensen kiezen bewust voor Jezus, gewoon in de achtertuin
Volgend artikel Van New Age en losbandigheid, naar ouders voor nieuwe generaties | Revive Talk met Ard en Miranda Kleijweg
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Getuigenissen

Politieagent vergeeft man die hem in zijn hoofd schiet en meteen verdwijnt depressie

20 april 2022
God in de wereld

Josh was verslaafd aan porno, alcohol en seks tot hij een ontmoeting heeft met Jezus

7 september 2022
Getuigenissen

Deze bekende metalhead van Korn kwam radicaal tot geloof

15 april 2022
Screenshot van gevangene die gedoopt wordt in gevangenis, staat met blijdschap op uit doopbad
God in de wereld

Dopelingen in zwaarbewaakte gevangenis! – “Dopen in gevangenissen komt nauwelijks voor, dit is echt een wonderbaarlijk moment”

1 juni 2023
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?