Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Joël Ibraahim: De jongere die het geloof verdedigt met passie en verstand
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Dagelijks levenGeloof

Joël Ibraahim: De jongere die het geloof verdedigt met passie en verstand

Dick van den Bos
18 februari 2025
Delen
2 min leestijd
Delen

Joël Ibraahim is geen doorsnee jongen. Via social media inspireert hij jongeren om te leren hoe ze hun geloof kunnen verdedigen. Joël benadrukt dat geloofsverdediging meer is dan alleen het winnen van argumenten: “Als we geloofsverdediging reduceren tot het winnen van argumenten en vervolgens triomfantelijk weglopen, dan mist het zijn doel.” Bekijk het volledige gesprek op donderdagavond 13 juni om 21:00 bij de christelijke televisiezender Family7.

ChristenDOM: Een YouTube-kanaal met een Missie
Samen met enkele andere jonge christenen heeft Joël Ibraahim het YouTube-kanaal ‘ChristenDOM’ opgericht, die al ruim drieduizend abonnees telt. Je vraagt je dan wel af: waarom deze naam? Secularisering en relativering vieren hoogtij in met name de westerse wereld. In onze samenleving wordt geloof vaak gezien als iets uit de oudheid, irrelevant en door de wetenschap ontkracht: iets doms. Deze jongeren kozen deze titel juist als krachtige reactie op deze misvatting. Hun missie is om te bewijzen dat het christelijk geloof wél antwoorden geeft op de levensvragen die veel mensen hebben. Op hun kanaal maken zij video’s over allerlei interessante onderwerpen die met het geloof te maken hebben, om jongeren beter te onderwijzen over het christendom. De thema’s van de video’s variëren van het dagelijks leven met God tot de controversie rondom de Kruistochten. 

Christendom en de Islam: Een Diepgaande Dialoog
Joël Ibraahim z’n grote passie is het delen van het evangelie met moslims. De islam lijkt wereldwijd te winnen aan invloed, en vooral in Nederland is het aantal moslims aan het groeien. Hoe reageren wij hierop als christenen? En hoe kun je het beste met moslims in gesprek gaan over het geloof? Dit zijn de vragen die Joël bezighouden. “Zij kennen Jezus, maar ontkennen dat hij God is. Ik geloof dat de moslim in die zin zo dichtbij is, maar toch zo ver weg. Als ze echt in de Bijbel duiken, zullen ze ontdekken dat Jezus God is.”

Bronvermeldingen:
Tekst: Kenzo Raj
Fotografie: Family7/Jeroen Postma

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel “God raakt mensen aan zonder voor hen te bidden” Firenights in Brandwijk bereiken hele regio
Volgend artikel “Martha, neem je rust!” – Leren van Bijbelse powervrouwen
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Nelly Boadi
Dagelijks leven

Puur leven in een wereld waarin het onmogelijk lijkt

19 juli 2022
Afbeelding vanaf de achterkant van jongeren die naast elkaar staan
Dagelijks leven

Jongeren en eenzaamheid: een onmogelijke combinatie?

11 mei 2023
Geloof

Brengt jouw tong leven of dood? – 4 vragen om te beantwoorden om je tong in bedwang te houden

19 juni 2025
Dagelijks leven

Truckplus brengt het evangelie naar beroepschauffeurs in binnen- en buitenland

21 mei 2025
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?