Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Kenia’s eerste christelijke president ingezworen met een Bijbel in zijn hand
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Kenia’s eerste christelijke president ingezworen met een Bijbel in zijn hand

Dick van den Bos
23 september 2022
Delen
3 min leestijd
Delen

Op 13 september werd William Ruto beëdigd als president van Kenia. Hij is de eerste christelijke president van het land. En tijdens de ceremonie hield hij de Bijbel vast, waarmee hij aangaf dat hij afhankelijk was van Gods woord.

“Ik, William Samoei Ruto, zal, in volle besef van de hoge roeping die ik als president van Kenia op mij neem, trouw zijn aan de Republiek Kenia en zal deze grondwet gehoorzamen, behouden en verdedigen”, verklaarde president Ruto in het Kasarani-stadion.

President Ruto won nipt de verkiezingen van 9 augustus tegen de oppositie, Raila Odinga. De verkiezing eindigde deze keer vreedzaam, in een geschiedenis van onrust en verdeeldheid.

Plaatsvervanger van Jezus
Tijdens de presidentiële campagne bestempelden zijn tegenstanders hem als ‘plaatsvervanger van Jezus’. Hoewel het motief was om hem te bespotten, nam het team van Ruto de bijnaam in zijn voordeel aan. Het werd een symbool van trots voor alle volgelingen van Jezus.

This is the day the LORD has made; let us rejoice and be glad in it. Psalm 118:24 pic.twitter.com/c80QftoO24

— William Samoei Ruto, PhD (@WilliamsRuto) September 13, 2022

Toen het Hooggerechtshof zijn overwinning bekrachtigde, knielden Ruto en zijn vrouw Rachel neer en baden, in tranen God dankend voor Zijn genade op hun leven.

Kenia’s eerste christelijke president
De bevolking van Kenia is voor 85% christelijk, wat resulteert in een gunstige overwinning voor voormalig predikant, nu president Ruto. De meeste mensen geloven in Ruto’s belofte dat de natie zal worden geleid door sterk christelijk leiderschap. Hij zei ooit tegen een gemeente in Nairobi: “Kenia is een republiek die God aanbidt. Er is geen plaats voor homoseksualiteit in Kenia.”

Trust in the LORD with all your heart and lean not on your own understanding; in all your ways submit to him, and he will make your paths straight. Proverbs 3: 5-6 pic.twitter.com/rbKYVK5cOU

— William Samoei Ruto, PhD (@WilliamsRuto) September 13, 2022

In zijn eerste tweets als president citeerde Ruto verzen uit de Bijbel om zijn begin als leider van het land te illustreren. Hij verwees naar Spreuken 3:5-6, waar staat: “Vertrouw op de HEER met heel je hart en steun niet op je eigen inzicht; onderwerp u in al uw wegen aan hem, en hij zal uw paden recht maken.”

En hij schreef ook Psalm 118:24: “Dit is de dag die de HEERE gemaakt heeft; laten we ons er verheugen en blij mee zijn.”

Beide verzen laten zien hoe hij bij elke beslissing van God afhankelijk wil zijn en dat zijn presidentschap door God is ingesteld.

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Terugkijken: Presence ploegt en zaait in Zeeuwse stad Tholen
Volgend artikel Peter Scheele met een pet op Onder welke voorwaarden mag je scheiden volgens de Bijbel?
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

PREMIUM

Een kijkje achter de (geestelijke) schermen van horrorfilms: waar vul jij je mee?

27 oktober 2023

Worshipboot vaart door grachten Amsterdam met profetische boodschap: “Honderden mensen aangeraakt door de Heilige Geest”

16 augustus 2023
Nieuws

Religieuze organisaties leveren Rotterdam jaarlijks 200 miljoen euro op

2 maart 2021
Nieuws

Bethelkerk Rotterdam in vlammen op door mogelijke brandstichting, vier kerken staan nu op straat

7 december 2023
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?