Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Kerken Australië in conclaaf met overheid om AstraZeneca-vaccin
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Kerken Australië in conclaaf met overheid om AstraZeneca-vaccin

Dick van den Bos
16 februari 2021
Delen
3 min leestijd
Delen

Grote kerken staan ​​op gespannen voet met de autoriteiten over het AstraZeneca-vaccin, waarbij religieuze leiders parochianen het recht willen geven om een ​​andere prik te vragen, maar de federale regering zegt dat de meeste mensen geen keus hebben. Dat meldt The Sydney Morning Herald.

Religieuze bezorgdheid over het AstraZeneca-vaccin komt voort uit het gebruik van foetale cellijnen in het ontwikkelingsproces van het vaccin, wat ze verwerpelijk vinden.

Terwijl Australië twintig miljoen Pfizer-doses zal importeren voor populaties met een hoog risico, krijgen de meeste Australiërs de AstraZeneca-prik aangeboden. Het gaat om vijftig miljoen doses die lokaal zullen worden gemaakt en waarmee de vaccinaties naar verwachting eind maart zullen beginnen. Een derde vaccin, Novavax, zou later in het jaar beschikbaar moeten zijn in afwachting van klinische onderzoeken en goedkeuring door de regelgevende instanties.

Katholieke en Anglicaanse aartsbisschoppen vertelden dat ze het recht moeten hebben om een ​​andere prik te vragen. Drie van de belangrijkste religieuze stemmen van Australië hebben de premier geschreven met hun bezorgdheid dat het COVID-19-vaccin “ethisch besmet” zal worden door geaborteerde foetale cellen.

Veilig en ethisch
Vrijdag zei een woordvoerder van de katholieke aartsbisschop van Sydney, Anthony Fisher, dat hij een groot voorstander was van vaccinaties, maar “zoals elk medicijn moeten ze veilig en ethisch worden verkregen”.

“Gelukkig zullen de Novavax- en Pfizer-vaccins beschikbaar worden gesteld in Australië, ze lijken in ieder geval hogere slagingspercentages te hebben, en ze zijn moreel niet in gevaar”, zei hij.

Een woordvoerster van de katholieke aartsbisschop van Melbourne, Peter Comensoli, zei dat de kerk volgende week haar ethische standpunt over de vaccins zou verduidelijken, maar verwees ondertussen naar zijn opmerkingen in een brief aan de gelovigen vorig jaar.

“Waar er een keuze is, moedigen we mensen aan om een ​​vaccin te gebruiken dat niet is ontwikkeld met menselijke foetale cellen die afkomstig zijn van abortus”, schreef hij destijds. Echter accepteren de bisschoppen het dat het gebruik van een ethisch gecompromitteerd vaccin aanvaardbaar is als er geen andere optie beschikbaar is, voegen ze eraan toe.

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Lijken op Jezus
Volgend artikel Evangelist Joop van Ooijen verontwaardigd na aanhouding wegens spuiten ‘Jezus Redt’ langs A15

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

Twaalf boten doen mee met aanbiddingsoptocht ‘Celebrating Jesus’ in Amsterdam

13 september 2024
Gezienus van Iren
Evangelisatie

Gezienus van Iren was op weg om profvoetballer te worden maar God had een ander plan: “Het was net als met die rijke jongen”

13 november 2023
Nieuws

EU wil leeftijdsverificatie voor porno: christelijke politiek ziet kans – maar debat over privacy laait op

16 april 2026
Nieuws

Rotterdam Centraal veranderde dinsdag in een altaar voor God: ‘Jezus was op de plek’

22 mei 2025
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?