Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Miss America-winnares verliest titel om geloof, maar krijgt eer van het Congres; ook pastor ontslagen na weigering gebruik pronouns
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
God in de wereld

Miss America-winnares verliest titel om geloof, maar krijgt eer van het Congres; ook pastor ontslagen na weigering gebruik pronouns

Revive
24 oktober 2025
Delen
5 min leestijd
Delen

Twee Amerikanen zijn recent in het nieuws gekomen omdat zij hun titel of baan verloren door hun christelijke overtuigingen over gender en identiteit. Zowel Kayleigh Bush uit Florida als pastor Luke Ash uit Louisiana zeggen dat zij trouw wilden blijven aan hun geloof en worden nu gesteund door christelijke organisaties en politici. Dat meldt CBN News.

De 19-jarige Kayleigh Bush werd in 2024 gekozen tot Miss North Florida 2025. Enkele maanden later verloor ze haar titel omdat ze weigerde een nieuw contract van de Miss America Organization te ondertekenen. Dat contract bevatte volgens de organisatie Liberty Counsel – die Bush juridisch vertegenwoordigt – een passage waarin vrouwelijke deelnemers moesten instemmen met deelname van “biologische mannen” die als minderjarige jongens medische ingrepen hadden ondergaan om zich als vrouw te kunnen identificeren.

“Volgens het aangepaste contract stemmen vrouwelijke schoonheidskandidaten ermee in om te concurreren met biologische mannen – die als minderjarige jongens aan medische verminking zijn onderworpen. Het was een vereiste om ermee in te stemmen dat deze verminkte mannen ‘vrouwelijk’ zijn,” verklaarde Liberty Counsel.

Veiligheid minderjarigen

Bush vroeg de organisatie om deze definitie uit het contract te verwijderen, om te voorkomen dat haar religieuze overtuigingen zouden worden geschonden en uit zorg voor de veiligheid van minderjarige jongens. Zowel de Miss America Organization als het Miss Florida Scholarship Program wezen haar verzoek af. Daardoor moest Bush haar titel inleveren.

Ondanks dat verlies kreeg ze later erkenning van het Amerikaanse Congres. Congreslid Lisa McClain noemde haar “een moderne Esther” en prees haar voor haar moed om op te komen voor haar geloof. Bush kreeg ook de prijs Young Christian Woman of Distinction 2025 en werd benoemd tot Miss She Leads America.

De moeder van Bush, Lauren Hartzell Bush, schreef eerder dit jaar op Facebook: “Mijn moederhart brak keer op keer toen ik zag hoe ze haar zusterkoninginnen aanmoedigde terwijl haar eigen kroon in een doos lag. Laat ik duidelijk zijn, ze verloor de kroon niet omdat ze iets verkeerds had gedaan… Ze verloor hem omdat ze de waarheid niet wilde herschrijven maar wilde behouden.

We hebben onze kinderen opgevoed volgens het model van Mattheüs 18, dus Kayleigh stuurde een oprecht privé-verzoek aan de directeuren van de Miss America Organization om hun definitie van “vrouw” te corrigeren. Haar verzoeken werden met onverschilligheid beantwoord. Ik kijk vol bewondering naar haar kracht, haar moed en haar gratie. Niet omdat ze dat wilde. Maar omdat ze dat MOEST. Ze is geboren voor dit moment: De biologische waarheid verdedigen, vrouwelijke competities behouden en minderjarigen beschermen tegen onomkeerbare chirurgische schade.”

Pastor ontslagen na voornaamwoord-geschil

Luke Ash, een pastor en parttime bibliothecaris uit Louisiana, werd ontslagen nadat hij weigerde de door een collega gewenste voornaamwoorden te gebruiken. Volgens Ash ging dat in tegen zijn geloofsovertuiging over man en vrouw.
De bibliotheek stelde dat hij daarmee het inclusiviteitsbeleid had overtreden. Een dag na het gesprek over de kwestie werd hij ontslagen.

Ash, die zijn gezin met vier kinderen van het werk onderhield, krijgt nu juridische hulp van Liberty Counsel — dezelfde organisatie die ook Kayleigh Bush bijstaat. Zij eisen dat hij zijn baan terugkrijgt, achterstallig loon ontvangt en dat het beleid van de bibliotheek wordt aangepast.

Beide zaken hebben in de Verenigde Staten veel aandacht gekregen. Voorstanders noemen Bush en Ash voorbeelden van geloofsmoed en vrijheid van meningsuiting. Tegenstanders zeggen dat organisaties en werkgevers ook het recht hebben om inclusieve regels te hanteren. De twee gevallen tonen de groeiende spanning in de VS tussen persoonlijke geloofsovertuigingen en beleid rond gender en inclusie.

Foto: Tony Perkins via YouTube

Bronnen: CBN News & CBN News

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

TAGGED:Luke AshMiss AmericaMiss North FLoridaVoornaamwoorden

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Hot item: Nieuwe boek ‘Verwacht Vervolging’ al duizenden keren besteld
Volgend artikel Belgische christenen getraind door Soulwinners en 64 keuzes voor Jezus: “Ze waren flabbergasted” (video)
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Getuigenissen

Zangeres M.I.A. heeft visioen van Jezus: ”Al kost het mijn carrière, ik zal de waarheid vertellen”

3 juni 2022
God in de wereld

Honderden mensen geven leven aan Jezus bij evangelisatiecampagne in Tanzania met evangelist Fausto Tumolo

15 september 2021
God in de wereld

5-jarig meisje overleeft op wonderbaarlijke wijze val van 4.5 meter hoogte: nauwelijks letsel na gebed!

2 februari 2023

Waarom bestrijding van kinderhandel er totaal anders uitziet dan in films

22 november 2023
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?