Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Samen ‘Jezus-dingen’ beleven met de kaas-, kip- en bierkerk 
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
PREMIUM

Samen ‘Jezus-dingen’ beleven met de kaas-, kip- en bierkerk 

Revive
9 februari 2023
Delen
12 min leestijd
Delen

Dit is mijn tweede column over “TASTE & SEE”, een heel eenvoudige en krachtige manier om Jezus te beleven zonder religieus gedoe. Gewoon bij vrienden thuis, rondom een gedekte tafel. We beleven samen ‘Jezus-dingen’ met de kaas-, kip- en bierkerk.

Tekst: Arjan Hulsbergen

De eerste christenen deden het ook!

Het idee achter “TASTE & SEE” is niet nieuw. Het was een fundamenteel onderdeel van het leven van de eerste gemeente in het boek Handelingen. (Je weet wel: die lui die 2000 jaar geleden, geladen met de Geest, de wereld op zijn kop hebben gezet.) In Handelingen 2:43-47 staat dat ze elkaar thuis bezochten om daar het brood te breken en samen te eten, terwijl ze voor elkaar zorgden en met elkaar een eenheid vormden. Tekenen en wonderen waren heel gewoon en er kwamen steeds weer mensen tot geloof. Dat wil jij toch ook meemaken? Nou, dan moet je samen gaan eten onder de leiding van de Heilige Geest. Het is de ultieme gelegenheid om mensen echt de aandacht te geven die ze verdienen en hen lief te hebben en op te bouwen met de gaven van de Geest. Ik begrijp niet dat ik het niet eerder heb gezien. 

De blueprint

Lange tijd had ik maar één steeds terugkerend gebed: “Heer, is uw blueprint voor de kerk echt om kerkdiensten te houden? Of heeft u andere gedachten over het Lichaam van Christus?” Op het zendingsveld in Nepal liet de Heer ons het belang zien om onverdeelde tijd en aandacht aan mensen te geven. En de beste manier om dat te doen is om met ze te gaan eten. Jezus deed dat ook en leerde Zijn volgelingen om hetzelfde te doen. Het opende steeds weer een weg om mensen in hun hart te raken en de bovennatuurlijke kracht van God te zien werken. Diep van binnen wisten we dat dit ook voor Nederland een belangrijke sleutel zou zijn. Maar hoe begin je daarmee in een land waar Jezus volgen meestal lijkt te gaan over kerkgang?

“Vrienden, we hebben nu lang genoeg gewacht!”

Gelukkig zijn we gezegend met een aantal eigenwijze vrienden die van doorpakken houden. Het predikaat “eigenwijs” verdienen ze niet omdat ze overal tegenaan schoppen, maar meer als een soort eretitel. Ik noem ze eigenwijs omdat ze niet vastzitten in tradities en manieren van mensen, maar alleen doen waarvan ze geloven dat dat Gods manieren zijn. Ze werken intensief samen met de Heilige Geest in hun leven van alledag. Daar kun je zien hoe ze hun leven neerleggen voor anderen. Hoe ze hun huizen en eettafels openstellen, zodat mensen kunnen landen en bij ze kunnen horen. Maar ook hoe de bovennatuurlijke gaven van de Heilige Geest door hen heen werken alsof het de normaalste zaak van de wereld is. (En dat is het natuurlijk ook: extreem normaal!) Het was met deze vrienden dat het “TASTE & SEE”-avontuur begon. Zij besloten om niet langer af te wachten en stuurden het volgende appje rond:

“Vrienden. We hebben nu lang genoeg gewacht! En aangezien niemand in beweging komt, gaan we het gewoon zelf doen. We komen aanstaande woensdagavond bij elkaar om met elkaar te eten. Je bent van harte welkom om aan te schuiven. Jezus komt ook, want er is ook brood en wijn. We gaan samen de Maaltijd van de Heer vieren en kijken wat de Heilige Geest wil doen. Als je komt, bereidt je dan voor. Wij geloven dat de Heilige Geest door iedereen heen wil werken. Dus ook door jou!”

Mijn geest sprong op van enthousiasme bij het lezen van dit berichtje. Dit leek op de blueprint waar we al zo lang naar op zoek waren. Gewoon met elkaar samenkomen in iemands huis en dan aan tafel tijd met elkaar en met Jezus doorbrengen. Net als in de Bijbel! De eerste christenen uit Handelingen deden het ook. En de impact was enorm! 

Kom zelf maar testen of God goed is!

Zo begonnen we met experimenteren. We gebruikten banale werknamen als “Kaas-, Kip- en Bierkerk” (en zelfs “Like Cheeses”), gewoon om aan te geven dat we zouden samenkomen rondom een fijne maaltijd. Maar ook de naam “TASTE & SEE” om daar mee te zeggen: “Van ons hoef je niet in God te geloven, voordat je eerst hebt ervaren hoe goed Hij is. Dus kom zelf maar testen!”

En dus gingen we een soort huis-bijeenkomsten te houden. Het had allemaal niets van een kerkdienst. Er waren geen rijen met stoelen en ook geen podium. Alleen een gedekte tafel met lekker eten, stinkende kazen, lekkere drankjes (waaronder bruin bier) en … stokbrood en wijn! We hadden geen voorganger of officiële leider. Wie de leiding had, was ook niet belangrijk. Ja, er moest natuurlijk iets georganiseerd worden. Zo had iemand gekookt en had een ander de tafel gedekt. En iemand lette op dat iedereen tot zijn recht kwam. Ook hadden we geen muziekinstrumenten of zangbundel. We hadden alleen elkaar … en de Heilige Geest. Wel spraken we af de Heilige Geest bij alles te betrekken en elkaar daarop scherp te houden. Anders zou het kunnen uitdraaien op een gezellig eetfeestje. En wij wilden geen “koetjes en kalfjes”, maar impact!

De Heilige Geest wil graag gezien worden

De Heilige Geest is altijd bij ons. Dat weten we. Maar als we bij elkaar komen, wil Hij –net als de andere aanwezigen- graag ook gezien worden. Hij is immers de belangrijkste aanwezige. Hij is niet bij ons te gast, maar wij zijn bij Hem te gast. Om de Heilige Geest in ons midden te verwelkomen, namen we brood en wijn; krachtige symbolen van het lichaam en het bloed van Jezus. En we zeiden: “Jezus, dank u wel voor uw lichaam. Uw lichaam is nu hier!” (Daarmee doelden we op het feit dat wij als leden van Zijn Lichaam bij elkaar waren.) Ook dankten we voor Zijn bloed. En we erkenden Hem als Hoofd van het Lichaam. We zeiden: “Heer Jezus. Uw Lichaam is nu hier. En we willen u uitnodigen om als Hoofd uw Lichaam aan te sturen. Welkom in ons midden Heer. Welkom Heilige Geest!”

Denk je dat de Heilige Geest reageerde op onze uitnodiging om ons aan te sturen? Nou, reken maar! Ik vertel je gewoon nog een paar verhalen.

Jezus herstelt familiebanden bij de bierkerk

We hadden een “TASTE & SEE” bij een gezin uit Congo. Lieve, warme mensen, die ondanks een leven van geweld, verlies en angst, bleven vertrouwen op de goedheid van God. Ze zetten hun hart voor ons open en ook de deuren van hun eenvoudige woning in een stadwijk. Daar lieten ze ons kennismaken met de rijke Afrikaanse keuken vol gerookte kip, lokale oliebollen en “Akabanga” (een heel hete piri-piri-saus). Maar ook met hun grote geloof dat bergen verzet en de enorme passie die vrijkomt als ze bidden in de taal van hun geboorteland. Gods Geest gaf indrukken over de dochter van het gezin. Zij had haar familie in Afrika nooit gekend en vroeg zich af wie ze zelf was. Door de Heilige Geest geleid, spraken we uit dat Jezus haar “roots” zou herstellen. Korte tijd daarna kwam het gezin “per ongeluk” in aanraking met een wildvreemde vrouw uit Afrika die voor heel andere redenen op bezoek was in Nederland. Tot ieders verbijstering bleek het een familielid te zijn. Dit was statistisch bijna onmogelijk, maar werd door God gewoon geregeld. Zo kon het contact met de familie in Congo gelegd worden. De “roots” werden zichtbaar.

Multi-culti-lange-afstands-telefoon-genezing

Op een avond gingen we weer bij ze eten. Deze keer hadden we een bijzondere verzameling van allerlei culturen aan boord: Congolees, Eritrees, Antilliaans en oer-Hollands. Aan de volle tafel met exotisch eten vroegen we aan onze gastvrouw: “Wat heb jij eigenlijk van Jezus nodig?” Ze begon te huilen en zei: “Mijn ouders zijn gescheiden. Ze wonen allebei helemaal alleen in een andere stad in Congo. Mijn moeder heeft een kapotte knie en kan niet meer lopen. Mijn vader heeft het aan zijn hart en kan alleen maar op bed liggen. En ik heb geen geld om naar ze toe te vliegen om voor ze te bidden.” Iemand zei: “Zullen we ze gewoon bellen?!” We zetten de telefoon op de speakerstand en legden hem om tafel. Even later hadden we moeder aan de telefoon. “Maman! Mettez votre main sur votre genou. Jésus veut te toucher !” (”Mama! Leg je hand op je knie. Jezus wil je aanraken!”) Mama deed wat er gezegd werd en even later werd er duidelijk tegen de knie gesproken in Jezus’ Naam: in het Frans, Lingala, Eritrees, Papiaments, tongentaal en Nederlands. 9.000 kilometer verderop werd die knie op hetzelfde moment aangeraakt. Binnen een minuut was hij helemaal hersteld. Mama danste door haar huisje. Wat een feest! Toen belden we met papa. “Papa! Leg je hand op je hart. Jezus wil je aanraken.” Hetzelfde gebeurde. Papa werd aangeraakt en kreeg weer kracht en energie in zijn hele lichaam. Ook papa danste door de kamer. 

Zo maar een paar dingen die kunnen gebeuren als je samen gaat eten onder de leiding van de Heilige Geest. 

Zelf aan de slag met Taste & See

Smaakt dit naar meer? Ga dan zelf met Jezus aan tafel. Gewoon samen met je vrienden. Klik op deze link voor het gratis e-book “TASTE & SEE”, waar je direct mee aan de slag kunt:  https://www.extreemnormaal.nl/ebook-impact-format-taste-see/ Het staat vol getuigenissen, handige tips en belangrijke do’s en dont’s.

Ook leg ik het alvast uit in een speciale podcast:

Arjan Hulsbergen is auteur en spreker, business-advocaat en trainer/consultant. Samen met Richard Zijlstra schreef hij “EXTREEMNORMAAL, Handboek voor Helden” en nog veel meer. Bedoeld voor iedereen die de impact van Jezus wil ervaren in het leven vanalledag. www.extreemnormaal.nl

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Screenshot van Wilma Veen die boodschap deelt vanuit ziekenhuis Wilma Veen deelt boodschap over gebedsverhoring live vanuit het ziekenhuis: ‘’In alles overstijgt in mijn leven de vrede van God’’
Volgend artikel Foto van mensen die zich verzamelen rondom het Presence Choir bij Gospel at the Station in Nijmegen Vanavond Gospel at the Station in Amsterdam op niet één, maar twee plekken!
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

PREMIUM

Lange tijd was Emma Stark bijna de enige profeet in Schotland: “Op momenten van diepe pijn, groeit je geestelijke autoriteit”

19 augustus 2024
Geloof

Noah van der Vegt geeft inkijkje in zijn stille tijd: “God kan je verstand openen om de Bijbel te begrijpen”

27 mei 2025
Getuigenissen

Lisa werd buitengesloten op school en nam afstand van God: “Ik durfde Hem niet meer dichtbij te laten komen”

15 juli 2022
PREMIUM

Jochem en Jorien voortvarend onderweg met Eindhovense kerk na valse start met politie-ingrijpen: “Wat God begint, stopt niet bij tegenstand”

3 februari 2026
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?