Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn bladwijzers
© 2022 Revive.nl
Lezen: ‘SGP-boer’ over rapport Remkes: “Zijn toon is een verademing, maar 500 boeren gedwongen uitkopen kun je niet maken”
Log in
Aa
ReviveRevive
Aa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn bladwijzers
    • Voeg nieuw evenement toe
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Dagelijks leven

‘SGP-boer’ over rapport Remkes: “Zijn toon is een verademing, maar 500 boeren gedwongen uitkopen kun je niet maken”

Dick van den Bos 6 oktober 2022
Delen
3 min leestijd
Floor de Jong
Floor de Jong
Delen

SGP’er en boer Floor de Jong heeft woensdag met aandacht naar de persconferentie van Johan Remkes over diens stikstofrapport geluisterd. Hij ziet dat de VVD-bestuurder een hele andere toon aanslaat dan het kabinet. “Remkes is rechttoerechtaan en gewoon eerlijk, dat hebben we bij het kabinet enorm gemist.” Toch plaatst hij kritische kanttekeningen bij de inhoud van het voorstel. 

De Jong: “Als boerenvolk vinden we Remkes absoluut niet onsympathiek. Hij houdt geen zwamverhaal, maar is gewoon eerlijk en neemt de boeren zeer serieus. Dat hebben we al die tijd gemist. Daarnaast is hij een roker, dus dat maakt dat hij vaak tussen ‘het gewone’ volk in staat om een peuk te roken. Ik heb hem ook regelmatig even gesproken.”

Volgens Floor de Jong was de kritiek die het kabinet van Remkes kreeg meer dan terecht. “Ze kregen de ene na de andere sneer, met name over de slechte verhouding met de boeren die is ontstaan. Daarnaast noemde hij de uitspraken van D66 om de veestapel te halveren ‘polariserend.’

Toch is de inhoud van zijn rapport niet waar ik heel positief over ben. Als je de 500 grootste vervuilers in één jaar tijd wil opkopen, dan is dat rigoreus. Je moet dan 500 vergunningen gaan afnemen, waarbij die boeren letterlijk binnen een jaar gestopt moeten zijn. Wat is dat voor een overheid? In hoeverre kun je je eigen bestuur dan nog vertrouwen als gewone burger. Dat gaat echt veel te ver.”

Nauwe regels
Floor de Jong merkt daarbij op dat het hele stikstofverhaal gebaseerd is op hele nauwe regels, waar uit wordt gegaan van een risicopercentage van 0,0. “Niks in de samenleving is helemaal zonder risico. De noordzeedijk of de dijken bij de rivieren zit ook een kleine risicomarge in. Een keer in de 500 jaar kan het water zo hoog komen te staan, dat de dijken het niet houden. Dat is normaal. Gelukkig heeft Remkes wel aangegeven dat de ‘kritische depositiewaarde’, waar dit beleid op gebaseerd moet, uit de wet moet. Zo wordt niet alles in een natuurgebied meer opgehangen aan stikstof.”

“Enerzijds tellen we onze zegeningen maar een beetje. De wijze waarop er over landbouw gesproken wordt, is nu al een stukje beter. Tegelijkertijd hoop ik echt niet dat zoveel boeren direct uitgekocht worden, om te compenseren dat de bouw niet op z’n gat gaat. Dat past niet in een rechtsstaat.”

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Dick van den Bos 6 oktober 2022
Vorig artikel Amerikaanse singer-songwriter Dante Bowe neemt de tijd voor een hernieuwd commitment aan Gods doel met zijn leven
Volgend artikel Foto: Alfred Muller Cees Vork organiseert gebed in alle 12 provincies, om Nederland terug te zien keren naar God: “Er ontstaat een sterke gideonsbende in ons land”
Laat een reactie achter Laat een reactie achter

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.

Populaire artikelen

Hans Maat
Hans Maat over de do’s en dont’s van handen opleggen: “Voorzichtigheid is belangrijk, maar sla daar niet in door”
5 juni 2023
Vanuit Heart Cry gingen dit weekend 60 ‘refogelischen’ de straat op: “Je kunt niet bezorgd zijn om verlorenen, maar op de bank blijven zitten”
6 juni 2023
Foto achterzijde boek Miranda
Een boodschap voor alle vrouwen met een (puber)dochter
5 juni 2023
Dopen VS
Meer dan 4.000 mensen gedoopt op historisch strand van Jezusbeweging: “Grootste doopdienst in de Amerikaanse geschiedenis”
5 juni 2023

Vergelijkbare artikelen

Dagelijks leven

Hoe je van een laag zelfbeeld afkomt en kunt leren jezelf te zien zoals God je ziet

8 juni 2023
Dagelijks leven

Ontspan en ontvang

7 juni 2023
Peter Scheele met een pet op
Dagelijks leven

ONGEZOUTEN – Wat vindt AI van de opstanding van Jezus?

6 juni 2023
Foto achterzijde boek Miranda
Dagelijks leven

Een boodschap voor alle vrouwen met een (puber)dochter

5 juni 2023
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2023 Revive.nl
  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Inschrijven!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en mis nooit ons laatste nieuws, video's, podcasts etc..

Afmelden op elk gewenst moment.
Welkom terug!

Log in op uw account

Wachtwoord vergeten?