Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: SGP en ChristenUnie lopen nog niet warm voor onderhandelingsstuk D66 en CDA: “Stop het oppoetsen van D66-kroonjuwelen”
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

SGP en ChristenUnie lopen nog niet warm voor onderhandelingsstuk D66 en CDA: “Stop het oppoetsen van D66-kroonjuwelen”

Dick van den Bos
2 december 2025
Delen
2 min leestijd
Mirjam Bikker (CU) talking with Chris Stoffer (SGP) (Photo by John Beckmann/DeFodi Images)
Delen

De SGP en de ChristenUnie reageren kritisch op het nieuwe voorstel van D66 en CDA voor de vorming van een meerderheidskabinet. Beide partijen benadrukken dat fundamentele thema’s nog steeds onvoldoende worden benoemd.

SGP-fractievoorzitter Chris Stoffer zegt dat het stuk weinig vertrouwen wekt. “Al lezende word ik niet echt warm van het D66/VVD-stuk. Noch op stikstof, noch op asiel, noch op financiën.” Volgens Stoffer blijven twee onderwerpen structureel buiten beeld: “Ik blijf bezorgd over de medische ethiek en de klassieke vrijheden.” De SGP waarschuwt al langer dat besluiten over leven en dood – zoals rond abortus, embryowetgeving en voltooid leven – niet aan de onderhandelingstafel mogen worden weggestopt.

Armpje drukken
ChristenUnie-leider Mirjam Bikker noemt het positief dat de onderhandelaars verkennende stappen zetten, maar wijst erop dat de echte politieke keuzes nog moeten volgen. “Jetten en Bontenbal hebben een eerste stap gezet. Dat is goed, Nederland snakt naar een stevig kabinet. Het echte armpje drukken moet echter nog beginnen.” Bikker vindt dat het proces nu tempo moet maken: “Wat mij betreft maken partijen vaart. Maar voor er écht iets kan gebeuren, zullen zij het eens moeten worden met andere partijen.”

Bikker waarschuwt dat D66 haar liberale hervormingsagenda niet moet doordrukken in deze fase: “Stop met het oppoetsen van D66-kroonjuwelen zoals embryokweek of voltooid leven.” Volgens haar moeten de onderhandelaars zich richten op de zorgen van burgers: “Stroop de mouwen op en ga aan de slag voor de gewone Nederlander die een huis zoekt en een goede toekomst voor de kinderen.” De ChristenUnie blijft bereid om constructief mee te denken vanuit de Kamer.

Al lezende word ik niet echt warm van het D66/CDA-stuk. Noch op stikstof, noch op asiel, noch op financiën.

Daarnaast blijf ik bezorgd over twee onbenoemde thema’s: de medische ethiek en de klassieke vrijheden.

— Chris Stoffer (@chris_stoffer) December 2, 2025

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Chapel Avenue – een urban church in Almere die groeit onder veel lagen van de bevolking: “De burgemeester ziet ook dat levens veranderen”
Volgend artikel Zijn alle mensen Gods kinderen?
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

‘Papa is een Jesus-freak geworden’, Ex-man van Patricia Paay, Adam Curry, is tot geloof gekomen

14 mei 2024
God in de wereld

Schotse kerken keren zich tegen hulp bij zelfdoding

23 mei 2025
Nieuws

Vluchtheuvel Arnhem bidt al 15 dagen achter elkaar: “Er lijkt een andere tijd aan te breken”

12 september 2022
Good News Truck in Dordrecht
Nieuws

Man wordt op wonderbaarlijke wijze naar het podium getrokken van gospeltruck in Dordrecht: ‘Dit heb ik nodig’

30 januari 2023
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?