Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Vincent Berhitu schopte als evangelist enorm tegen de kerk, maar God leerde hem een les: “Los van de lokale kerk, heb je nauwelijks impact” 
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
PREMIUM

Vincent Berhitu schopte als evangelist enorm tegen de kerk, maar God leerde hem een les: “Los van de lokale kerk, heb je nauwelijks impact” 

Dick van den Bos
11 februari 2026
Delen
7 min leestijd
Delen

Vier jaar geleden begon Vincent Berhitu en anderen de Good News Truck: een mobiele evangelisatiebeweging die inmiddels honderden outreaches heeft gedaan en meer dan een miljoen mensen in Nederland met het Evangelie heeft bereikt. Naast de getuigenissen over groei en zielen die gewonnen werden, vallen vooral de lessen over samenwerking met de lokale kerk op. “Ik denk dat ik een van de ergste evangelisten was die tegen de kerk aan schopte,” zegt hij eerlijk. “En ik heb dat echt moeten afleren.” Vandaag bouwt Berhitu en een team in Roemenië aan een Harvest Training Center, terwijl hij tegelijk blijft pionieren in Nederland. Zijn focus is verschoven: niet alleen het Evangelie brengen, maar vooral kerken activeren om het zelf te dragen.

Sinds vorige week heeft Berhitu een eigen woning in Roemenië. En sinds oktober 2025 is het Harvest Training Center in Arad geopend, een plek waar teams worden opgebouwd en lokale gemeenten worden toegerust. “We zoeken de lokale gemeentes op, trainen ze, en gaan samen op pad,” vertelt hij. “Open-air crusades, evangelisatie in dorpen en steden. De oogst gaat gewoon door.” Na de winter wil het team met de Good News Truck Romania tien dorpen en steden bereiken, samen met lokale Roemeense kerken. De truck wordt daar aangepast aan het landschap. “In kleine dorpjes kun je niet werken met een lange truck. Daarom hebben we gekozen voor een bakwagen. Die wordt nu omgebouwd en is bijna klaar voor gebruik.”

Berhitu benadrukt dat evangelisatie pas vrucht draagt wanneer lokale gemeenten betrokken zijn. “We hebben altijd gezegd: als we de lokale kerk activeren, hoeven wij niet terug te komen.” Dat gebeurt inmiddels ook. “Bij zestig procent van de plekken hoeven we eigenlijk niet meer terug. We hebben een vruchtbaar spoor achtergelaten. Zij pakken het op.” Maar dat kost tijd en geduld. “Je moet voorgangers de voordelen laten zien,” zegt hij. “Waar gaan de schapen naartoe? Als je het goed doet, komen ze uiteindelijk bij jou als lokale gemeente.” Zijn methode is praktisch: “Eerst voordoen, dan samendoen, en dan hén laten doen. Dat werkt.”

Toch ziet Berhitu een terugkerend probleem bij evangelisten: frustratie richting de kerk. “Straatevangelisten zijn vaak diehards. Ze zien de noodzaak en gaan ervoor. En dan raken ze gefrustreerd als de kerk niet meegaat.” Hij herkent dat van binnenuit. “Zo was ik zelf ook.” Volgens hem is dat een valkuil van radicaliteit zonder wijsheid. “Onbewust schop je tegen het lichaam van Christus aan.”

Eigen ding
Vincent is open. “Ik kwam ergens, deed mijn ding en ging weer weg,” zegt hij. “Maar wat laat je achter voor de lokale kerk?” Evangelisatie kan zelfs schade veroorzaken als er geen verbinding is met opvolging en discipelschap. “Je kunt met twee gestrekte benen erin gaan. Bijvoorbeeld door niet op een wijze manier samen te werken met het stadsbestuur door keihard op je rechten te staan, ongeacht de relatieverstoring en gevolgen voor de lokale kerken en gemeenten die het kan brengen. Terwijl er vaak genoeg mogelijkheden zijn als je het op een vriendelijke manier aanpakt. Wij hebben zelden tot nooit problemen met vergunningen. Maar wat voor ellende blijft er liggen voor de lokale kerken en gemeente als jij steeds relaties verstoort?” Die vraag veranderde zijn benadering. “Vroeger dacht ik: wij zijn zendelingen, we doen ons werk en gaan. Maar de kerk moet het oppakken. Je moet het niet verpesten voor de lokale kerken en gemeenten.”

Een doorslaggevend moment kwam toen hij een duidelijke overtuiging ervoer van de Heilige Geest. “Toen zei de Heilige Geest: lees de eerste drie brieven in Openbaring.” Daar zag hij dat Jezus Zelf gemeenten aanspreekt, corrigeert en oproept tot bekering. “En toen kwam het binnen: wie ben jij om tegen die kerken aan te schoppen?” Het raakte hem diep. “De Heilige Geest doet dat werk. Niet ik.”

Vijfvoudige bediening
Berhitu plaatst evangelisatie nadrukkelijk in het kader van de vijfvoudige bediening. “Onze  taak als evangelisten is: de heiligen toerusten tot dienstbetoon.” Daarom wil hij niet simpelweg de ‘goudhaantjes’ uit kerken meenemen op outreach en aan zichzelf binden. “Dan onttrek je manpower aan de lokale kerk,” zegt hij. “Terwijl het juist dáár moet gebeuren.” Volgens hem is het doel niet dat evangelisten een beweging bouwen buiten de kerk om, maar dat kerken zelf geactiveerd worden. “Als zij het in hun eigen gemeente gaan doen, komt er een echte verandering.”

De Good News Truck blijft ondertussen doorgaan in meerdere landen. “Nederland loopt door, Roemenië is erbij gekomen, en eind van het jaar komt Polen erbij.” Na een winterstop begint het team op 7 maart weer in Nederland. “We doen twee à drie outreaches per maand en bouwen verder aan het team.” Berhitu regelt daarbij veel zelf: “Ik doe de gesprekken met voorgangers, de vergunningen, en veel wat nodig is.”

Hoewel de beweging groot bereik heeft, ziet hij ook een blijvend knelpunt. “Opvolging is nodig. Discipelschap. En dat werkt nog niet zoals het zou moeten.” Kerken verschillen daarin sterk, zegt hij. “Sommige evangeliseren veel maar hebben weinig follow-up. Andere hebben goede nazorg maar gaan niet de straat op.” De uitdaging ligt in het samenbrengen van beide.

Daarnaast is er een praktische nood: door zero-emissiezones moet de truck worden aangepast. “We zoeken een sponsor voor een nieuwe trekker. We hebben 35.000 euro nodig.” Er is al een begin. “We hebben nu 6.000 binnen. We geloven dat die andere 29.000 ook snel binnenkomt.”

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Woorden van God. Wat maakt dat deze soms vertraagd uitkomen? 
Volgend artikel Howard D brengt nieuwe single uit gebaseerd op Jesaja 40: “God is onze kracht”
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Gerrit van Vulpen
PREMIUM

Gerrit uit Veenendaal legt mensen de handen op en ziet regelmatig wonderen gebeuren: “Ik wil God de ruimte geven binnen mijn bedrijf”

19 juli 2021
Sven Leeuwestein leest een boek
PREMIUM

Apostel, kies je profeet! 

15 december 2023
Sieberen
PREMIUM

De kracht van persoonlijke evangelisatie

13 oktober 2023
PREMIUM

Martin Dol leerde dat hij als dubbeltje een kwartje kon worden: “Gods roeping is groter dan je eigen mogelijkheden”

24 januari 2022
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?