Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Revive-redacteur bezoekt Prophetic Writers Day: “God zoekt boodschappers om Zijn woord door te geven en anderen op te bouwen”
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Geloof

Revive-redacteur bezoekt Prophetic Writers Day: “God zoekt boodschappers om Zijn woord door te geven en anderen op te bouwen”

Anneke Houtman
7 juli 2025
Delen
10 min leestijd
Delen

‘Nu is het Mijn tijd voor de schrijvers, roep hen bij elkaar.’ Toen Marjon Rijswijk van Rally the Troops deze opdracht van God ontving, organiseerde ze de eerste grote Prophetic Writers Day die onlangs plaatsvond in Nijkerk. Revive-redacteur Anneke Houtman liet zich inspireren. “Ik kijk nooit meer op dezelfde manier naar schrijven.”

Een hemelse troonzaal, banieren, een rode loper. Er worden blijkbaar belangrijke gasten verwacht. Het blijkt een groep schrijvers te zijn. Ze marcheren richting de troon en knielen neer met hun pen als zwaard geheven. Dit beeld kreeg iemand met betrekking tot de schrijvers. “Het Woord van de Heer zal niet langer schaars zijn in Nederland en overal zal Mijn stem doorklinken. In het laatst der dagen zal ik Mijn Geest uitgieten op jong en oud en zij zullen profeteren. Ik richt een leger van profetische schrijvers op: Mijn scribal army”, deelde God mee.

De zaal in Nijkerk waar Prophetic Writers plaatsvindt, heeft niet veel weg van een troonzaal, maar de glorie van God is al gauw voelbaar. Er zijn zo’n vijfenzestig mensen, van wie een enkeling man. De schrijvers van de Bijbel zijn allemaal mannen; nemen vrouwen nu de pen over? Of komen mannen niet naar events als deze, vraag ik me stiekem af. Zouden ze zich misschien herkennen in het profiel van een profetisch schrijver?

Profetisch level stijgt

Volgens Marjon is het profetische level van openbaringen gestegen in Nederland. God zoekt mensen die dit voor Hem willen vastleggen, net zoals ook in de hemel gebeurt door engelen en zoals in de Bijbel staat beschreven. Salomo plugde in op Gods wijsheid en schreef duizend liederen en drieduizend spreuken. David schreef liederen en gebeden. Jeremia schreef letterlijk op wat God tegen hem zei. Habakuk gaf visioenen door. Lukas schreef meer journalistiek, Johannes vanuit openbaringen. Paulus schreef brieven en gaf doctrines door.

Denk bij het woord schrijvers niet alleen aan auteurs in de traditionele zin van het woord. God is op zoek naar iedereen die Zijn werk vast wil leggen. Mensen die het hart van de Vader horen en Zijn liefde willen communiceren.

Boodschappers gezocht

De Heer spreekt: “Waar zijn Mijn boodschappers? Podcastmakers die gedreven door Mijn Geest de geluidsgolven overnemen zodat Mijn stem overal doorklinkt? Bloggers die mensen inspireren met hun geestvervulde levensstijl? Waar zijn de getuigenissen van mijn goedheid en redding waardoor anderen weer hoop krijgen?

Waar zijn de journalisten die durven onderzoeken en schrijven in Geest en in Waarheid? Zodat Mijn verhaal de kranten en het nieuws domineert? Ik wil doorbreken in kracht en licht in de media. Halve waarheden, onwaarheden, misleidende informatie en eenzijdige berichtgeving zijn al te lang schuilhoeken voor de boze. (Leuk detail: Marjon noemt Revive als goed voorbeeld van koninkrijksjournalistiek die vastlegt wat God doet in Nederland en wereldwijd).

Waar zijn mijn schrijvers die visioenen van de nacht opschrijven, kostbare openbaring vastleggen? Mijn schrijvende wachters die hun wachttoren beklimmen en in gebed waarschuwingen ontvangen? Waar zijn de leraren die anderen instrueren en leren hoe ze in Mijn wegen kunnen wandelen? Ik wil nieuwe onderwijsmethoden voor jullie kinderen introduceren. Ik wil grote groepen gelovigen snel toerusten met manuals en handleidingen en onderwijs over leiderschap.

De invloed van het Koninkrijk moet in elke atmosfeer komen. Schrijf het visioen op, maak het duidelijk leesbaar voor anderen. Ik giet een nieuwe zalving uit. Ik raak jullie mond aan. Ik geef jullie een profetische pen. Het is tijd voor jou om te getuigen wat ik in jouw leven heb gedaan. Om je verhaal te vertellen.  Ik kom om elke weerstand en elk juk te verbreken. Ik kom om jouw handen en jouw mond aan te raken.”

Boeken als dominostenen

Marjon vertelt dat de Heer drie jaar geleden begon te spreken over de schrijvers en haar sindsdien onderwees. Ze deelt wat ze ontving: “Ik zie boeken als een rij dominostenen in een lange rij, gedenkstenen die een beweging in gang zetten. Deze boeken zullen een krachtig effect sorteren. Ik zie covers van magazines met daarop invloedrijke gelovigen. God herschrijft jouw verhaal, Hij scheurt de zwarte bladzijden uit jouw boek en herstelt de jaren die gestolen zijn.”

Wat zijn dan precies profetische schrijvers? Die zijn niet vergelijkbaar met christelijke auteurs. Het zijn mensen met een ‘scribal annointing’, geroepen om dingen vast te leggen en door te geven. “Wij hebben allemaal de gave van profetie ontvangen om Hem te horen en Zijn woorden over te brengen. Ook hebben we capaciteit gekregen om iets vast te leggen. Schrijvers van God zoeken Gods hart en dan volgt er een release. Het gaat in het vastleggen van Gods verhaal niet om perfectie, maar om olie. Als het gezalfd is, dan raakt het de harten van mensen. Olie in combinatie met gehoorzaamheid is belangrijker dan vaardigheden.” De dag was niet bedoeld om mensen op praktisch gebied te leren schrijven, maar om boodschappers van God vrij te zetten.  

Geestelijke blokkades

In de middag besprak Marjon specifieke geestelijke blokkades en machten die reëler zijn dan veel schrijvers beseffen, zoals afleiding van de wereld, passiviteit en perfectionisme. Ik herkende de eerste twee in mijn eigen werk, maar had nooit zo beseft dat dit te maken kan hebben met geestelijke strijd. Wat God op het hart legt van mensen om te schrijven of een andere manier te delen, is vaak een sleutel voor anderen om verder te kunnen of door te groeien. Dat is de reden dat er zoveel strijd is bij de ‘geboorte’ van een boek.

Vervolgens gingen de schrijvers in kleine groepjes uiteen om voor te lezen uit eigen werk. Het was bijzonder om te zien welke uiteenlopende dingen God in harten van mensen legt. En hoe Hij mensen verbindt. Zo was er in mijn groepje een vrouw die een boek schrijft over kerkpijn. En ook iemand die dit juist had meegemaakt. Ze kenden elkaar maar wisten dit niet. Iemand anders uit mijn groepje bleek een echte woordkunstenaar. Ze schreef korte bemoedigende stukjes die ook konden doorgaan voor gedichten, waarbij ze speelde met woorden. Prachtig om te horen.

Nieuwe avonturen

Aan het eind van de dag werden de schrijvers persoonlijk gediend, om mensen vrij te zetten en te bekrachtigen en profetische woorden te spreken over hun bestemming. Velen ontvingen een doorbraak of werden ‘zwanger’ van een boek, op Gods timing. Anderen werden zich ervan bewust dat ze geroepen zijn om een boek of ander middel te publiceren. Marjon vertelde mij persoonlijk dat God me uitdaagt om grotere gebieden in te nemen en grensverleggender te gaan schrijven. Ook zal ik me meer wijden aan creative writing. Hoe dit er concreet uit gaat zien, weet ik niet, maar het moedigt me aan om me bewust te zijn van de dingen die God van me vraagt. Ik merk dat God een verlangen in mijn hart legt. Het maakt me superenthousiast voor nieuwe avonturen met de Heer. En ook de wetenschap dat nog meer boodschappers zullen gaan uitstappen in geloof, belooft heel veel goeds voor ons land en ook daarbuiten.

Marjon Rijswijk bidt voor Revive-redacteur Anneke Houtman

Na deze bijzondere dag kijk ik anders naar mijn werk. Schrijven is niet zomaar een hobby of een mooi talent. God gebruikt mensen om Zijn werk vast te leggen, niet alleen voor nu maar ook voor het nageslacht. Hij zoekt boodschappers die Zijn woorden doorgeven om anderen op te bouwen en te laten groeien. Wat een eer om dit te mogen doen. Ik schreef al samen met de Heilige Geest maar nu doe ik dit nog meer en veel bewuster. Want alleen door Zijn kracht kan het levens veranderen.

Marjon heeft op Facebook een community voor Prophetic Writers. Ze is oprichter van Rally the Troops, een profetische bediening die gelovigen verzamelt, toerust en vrijzet. Meestal gaat het om gemeentes of profeten en soms om een specifieke groep zoals de schrijvers.

Dit bericht op Instagram bekijken

Een bericht gedeeld door Rally the Troops Ministries (@rally.thetroops)

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

TAGGED:aanbiddingGetuigenisHeilige Geest

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Jongen geeft leven aan Jezus tijdens straataanbidding in Diemen: ‘Het licht maakt de duisternis zenuwachtig’
Volgend artikel Spreker Fabrice verzorgt driedelige lezingenreeks over ‘Islam versus christendom’
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

LIVEBLOG CELEBRATE NUNSPEET: aanvurende preek van Dite Coumou en grote stroom aan dopelingen in Nunspeet
1 juni 2026
Van de week onrust, nu aanbidding op het strand in Scheveningen
29 mei 2026
Opwekking nodigde Christian Tan uit voor seminars over eeuwig oordeel: ‘Mensen besloten te breken om onreine patronen’
29 mei 2026
Moderne Daniël: Schotse jongen weigert om tijdens scoutingexcursie naar moskee te knielen
29 mei 2026

Vergelijkbare artikelen

God in de wereld

Bekeringen in het Midden-Oosten: Willem Fiege doopt transgender man en ex-moslim in het geheim (video)

19 september 2025
Evangelisatie

In de Krimpenerwaard komen jonge mensen samen met een honger naar God: “Houd vast aan het Woord en er komt vuur”

29 september 2023
Tim
Geloof

God is ‘in control’

20 september 2023
Sinaï
Geloof

Verblijven in de heerlijkheid van God

22 maart 2021
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?