Op vakantiepark De Betteld is het geen gewone zomervakantie. Gezinnen uit het hele land komen hier samen om niet alleen uit te rusten, maar vooral om opgebouwd te worden in hun geloof. We vroegen verschillende bezoekers hoe zij God betrekken bij hun vakantie.
“We doen eigenlijk hetzelfde als thuis,” vertelt een moeder. “Bijbel lezen, bidden… maar hier gaan de kinderen naar hun eigen groepen, naar Impact. Ze willen zélf gaan. Dat is echt een zegen als ouder: je wordt bijna gedwongen om mee te doen met wat God hier doet.”
Een andere ouder vult aan: “Ik wil iets nalaten. Wat je jong plant, dat groeit op. Dit is een plek waar aan het fundament wordt gebouwd. Het geloof wordt hier tastbaar.”
Voor veel jongeren is De Betteld meer dan alleen vakantie. “Ik heb hier vier dagen in de week mijn eigen dienst,” vertelt een tiener enthousiast. “Ik vind het supertof.”
Elke ochtend begint met een dienst, gevolgd door gesprekken aan de ontbijttafel. “We bespreken met elkaar wat we geleerd hebben. Soms kan de één dat beter verwoorden dan de ander, maar we bouwen samen verder. Ondertussen spelen de kleintjes heerlijk op de camping. Het is een plek van vreugde én verdieping.”
Diepe pijn
Ook diepe pijn krijgt hier een plek. Een echtpaar deelt hun verhaal over het verlies van hun zoon Maarten (35), die afgelopen oktober een einde aan zijn leven maakte. “Hij was hopeloos. Maar onze troost is: Maarten is bij Jezus. En hij wil niet eens terug. Dat kunnen we hier delen. Er is ruimte voor rouw én hoop.”
Juist de geestelijke vrijmoedigheid op De Betteld valt op. “Ik durf hier sneller te bidden voor genezing,” zegt een vrouw. “Ik was taart aan het eten en iemand vertelde dat ze pijn had. Ik bad: ‘In Jezus’ Naam, wees genezen.’ En ze was genezen! Prijs de Heer.”
Anderen vertellen over genezingen tijdens jeugdsamenkomsten. “Er werd gebeden voor mijn rug en de pijn was weg. Amen,” zegt een tiener. Een ander vertelt hoe oren geopend werden na een kort gebed.
Wat ze meenemen naar huis? “Niet alleen herinneringen, maar lessen voor het leven. Mijn zoon zei vanmorgen: ‘Ik heb zulke goede gesprekken hier.’ En dan blijkt dat het niet over vissen ging, maar over het geloof, over Jezus.”
Laat de bijbel niet thuis
Een ouder besluit: “Laat de Bijbel niet thuis. Juist op vakantie heb je tijd om God meer te zoeken. Maak ruimte voor Hem. Laat je kinderen zien hoe je bidt, hoe je knielt, hoe je in het Woord duikt. Dan groeit er iets eeuwigs.”
Bekijk hier de beelden:

