Nog nooit volgden zo veel mensen een Alphacursus als in het afgelopen jaar: wereldwijd waren er in 2024 meer dan twee miljoen deelnemers. Ook de Nederlandse tak ziet een ‘sterke groei’ in de deelnemersaantallen. Dat schrijft het ND.
‘We moesten mensen op een wachtlijst zetten, omdat het simpelweg niet meer in huis paste’, vertelt de 19-jarige Jens Diepeveen op de website van Alpha Nederland. Hij organiseerde een paar jaar geleden een Alphacursus voor een paar jongeren, maar dat groeide al snel uit tot een flinke groep.
Dit verhaal past binnen een trend, ziet Saskia de Boer, die teams begeleidt bij het geven van de cursussen. “Wereldwijd zien we een grote toename in het aantal deelnemers. We merken een enorme honger om meer te leren over het christelijke geloof.”
Gezamenlijke maaltijd
De Alphacursus bestaat uit een reeks bijeenkomsten en een weekend, uitgesmeerd over zo’n tien weken, die meestal uitgaan van een lokale kerk. Aan iedere ontmoeting gaat een gezamenlijke maaltijd vooraf. Elke bijeenkomst is gewijd aan een basisbeginsel uit het christelijk geloof, zoals de vraag wie Jezus is of wat de heilige Geest doet. De cursus kent doelgroepgerichte varianten. Zo zijn er cursussen voor gedetineerden (Alpha Prisons), voor ondernemers (Alpha Business) en voor jongeren (Alpha Youth).
In 2024 werden er meer dan 81.000 cursussen gegeven in 146 landen, aan meer dan twee miljoen deelnemers. Een record voor de internationale organisatie, die het deelnemersaantal met 15 procent zag stijgen ten opzichte van 2023. En ook bij Alpha Nederland is het aantal cursisten toegenomen, blijkt uit het jaarverslag van 2024. In het afgelopen jaar volgden 24.046 mensen een Alphacursus, bijna 4000 meer dan in 2023.
Houvast in de kerk
De groep nieuwelingen is divers, zegt De Boer. “Er zijn zoekende mensen uit de new-agebeweging, senioren die het geloof kwijt zijn geraakt en jongeren die op zoek zijn naar een plek waar zij hun vragen kunnen stellen. Veel van hen weten ons online te vinden. We hebben nog nooit zo veel aanmeldingen via de website gehad.”
Lees het hele ND-artikel hier





