Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Boodschap Prinsjesdag ‘slecht’ voor de middeninkomens, hoe gaat familie De Groot om met hun geld?
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
PREMIUM

Boodschap Prinsjesdag ‘slecht’ voor de middeninkomens, hoe gaat familie De Groot om met hun geld?

Dick van den Bos
21 september 2023
Delen
5 min leestijd
Delen

Peter en Linda de Groot uit Barneveld hebben een gezin van vier kinderen en zijn open over hun financiën. Twee jaar terug deden ze nog mee met het tv-programma ‘Waar doen ze het van?’. Daarin vertelden ze tegen meer dan een miljoen kijkers hoe ze op hun financiën bouwen op basis van Bijbelse principes. Peter is, nu twee jaar later, dan ook niet van slag van de onheilspellende Prinsjesdag-boodschap over middeninkomens. “Ik kijk niet naar wat de koning ervan zegt. Natuurlijk zien wij ook uitdagingen, maar die uitdagingen maken je juist creatief.” Verderop in dit artikel geeft Peter tips hoe je veel geld extra kunt besparen en verdienen.

Het gezin van Peter en Linda kun je typeren als een ‘middeninkomen’, die zien dat de prijzen in de winkel en de brandstofprijzen toenemen. Peter heeft een rijschool, dus de benzineprijzen hebben invloed op zijn uitgaven. Maar of het hen écht raakt? “Nee”, zegt Peter. “Ik geloof dat als je Gods principes toepast, dat de financiële neergang van deze wereld je niet zal raken. Gods principes over overvloed staan boven het koninkrijk der Nederlanden. In Deuteronomium 8 staat dat God de kracht geeft om vermogen te verwerven. Ook staat er dat je uit de opbrengst van je handen zult eten. Dit principe verandert niet door een toespraak van de koning.”

Tips
Peter zegt daarmee niet te ontkennen dat ook hij te maken heeft met het wereldsysteem, een hypotheek en kosten. En je moet wel in beweging zijn om hier iets tegen te doen. “Salomo zocht naar wijsheid en inzicht – en het bracht hem rijkdom en eer. Het geld komt niet automatisch uit de hemel vallen, maar als jij met Gods gunst jezelf ontwikkelt, dan komt het zeker.

Sommige dingen moet je wat van weten, voordat je de voordelen eruit haalt. De Bijbel zegt: ‘In de schoot geworpen rijkdom is snel weg’, dat klopt! Je moet je in zaken verdiepen. Wat bijvoorbeeld goed is om te weten, is dat als je huis meer waard is geworden door de huizenprijzen, je qua rente in een lagere risicoklasse komt. De bank moet dan je rentepercentage verlagen. Echter zullen ze je dat niet uit zichzelf melden, dat moet je zelf doen. Daarmee bespaar je veel geld. 

Bij ons zijn de benzineprijzen op donderdag lager, dus ga ik altijd op donderdag bijtanken.

Dan krijg je ineens het idee om iets met antiek te doen, terwijl je eerder slechts je inkomen haalde uit je loondienst.”

Verder is het belangrijk om dingen simpel te houden. Onder druk worden dingen vloeibaar. De creatieve ideeën komen als je onder druk staat. Dan krijg je ineens het idee om iets met antiek te doen, naast het inkomen dat je haalt uit je loondienst. Dat gebeurde bijvoorbeeld bij een kennis van mij.

Eén inkomensstroom is sowieso mager. Je kunt extra geld halen uit aandelen, het starten van een webshop of een ander handeltje. Dat zijn extra verdienmodellen.

Ik vind handel in crypto zelf heel risicovol, maar als je waarde levert aan de wereld om je heen, door je tijd, talenten en energie te geven, is dat meer safe en kans op een goed rendement.”

Bijbelse principes
Het allerbelangrijkste principe is dit: pas Bijbelse principes toe en geef je tienden. In Maleachi 3:10 staat dat God dan de vensters van de hemel over je opent. Ik heb dat keer op keer gezien!

Soms kan het ook helpen om extra studie te doen of boeken te lezen die je mindset vergroten. Het boek van T. Harv Eker ‘het miljonairsbrein ontrafeld’, heeft mij echt veranderd. Hij is een christen en legt uit dat gedachten als ‘je zult als dubbeltje nooit een kwartje worden’, bijbels gezien echt niet klopt. Als je investeert in meer kennis, zal het je meer wijsheid opleveren in hoe je met je geld omgaat.”

Peter de Groot zijn oproep is tot slot aan iedereen die dit leest: “Laat de troonrede geen Goliath voor je worden, die je gaat intimideren. Kijk naar het woord van God. Ons gezin is een prachtig voorbeeld van het feit dat Gods Woord de waarheid is, ook op het gebied van geld.”

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Christian en Nathalie Tan bij de ruïnes van Efeze Christian en Nathalie voerden mooie gesprekken met mensen met een islamitische achtergrond tijdens hun vakantie: ‘’Ik heb ook Jezus nodig, iedereen mag het weten.’’
Volgend artikel Elisa & Reni muziek makend op het podium van Hemeltijd Terugblik op Hemeltijd 2023: ‘’Het is een rustpunt voor deelnemers om in het nieuwe seizoen weer volop te bewegen in waar God hen voor geroepen heeft’’
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

PREMIUM

Van een baan in het bankwezen, naar het evangelie verspreiden als vertaler: “God had de weg al voor me gebaand” 

19 januari 2024
PREMIUM

‘We zagen de hemel open boven de Wallen’

18 juli 2024
PREMIUM

Luide en liefdevolle aanbidding in Rotterdamse moslimwijk: “Regelmatig bidden mensen met hun hart mee”

21 november 2024
PREMIUM

Reint en Stephanie hielden na VIDA Kampen even afstand van kerk bouwen, maar het begon weer te kriebelen. ‘We willen graag delen van onze ervaringen’

23 juni 2026
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?