Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Christelijke partijen reageren op ‘turbulente’ verkiezingsuitslag: dankbaarheid overheerst
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Christelijke partijen reageren op ‘turbulente’ verkiezingsuitslag: dankbaarheid overheerst

Dick van den Bos
30 oktober 2025
Delen
2 min leestijd
Delen

De verkiezingsuitslag van 29 oktober heeft bij de christelijke partijen gemengde gevoelens opgeroepen. Terwijl de ChristenUnie en SGP hun zetelaantal behouden, boekt het CDA een flinke winst. Ook FvD, een partij waar veel christenen op stemmen, boekte vier zetels winst. Binnen christelijk Nederland klinkt dankbaarheid, maar ook zorg over de koers die Nederland politiek opgaat.

De voorlopige uitslag laat zien dat de ChristenUnie drie zetels vasthoudt. Partijleider Mirjam Bikker noemde het “een domper dat we niet groeiden, maar tegelijk ben ik dankbaar dat we onze plek behouden hebben. God regeert, ook als de uitslag anders is dan gehoopt.”

De SGP handhaaft eveneens drie zetels, maar behaalde wel een nieuw stemmenrecord. “Wij zijn de vele trouwe én nieuwe kiezers enorm dankbaar voor dit resultaat,” reageert Chris Stoffer die ook de andere winnaars feliciteert.

“Het is heel bemoedigend dat een helder christelijk geluid zóveel weerklank vindt. Het zal ook de komende tijd onverminderd belangrijk zijn om juist dit geluid te laten klinken. De grote groei van D66 baart ons zorgen. Voor het ongeboren leven, de vrijheid van onderwijs maar ook als ik kijk naar de individualisering in de samenleving. Maximale zelfontplooiing leidt meestal niet tot meer gemeenschapszin.”

Dankbaarheid én bezorgdheid

Binnen christelijke kring klinkt dankbaarheid dat er blijvend een Bijbels geluid klinkt in de Tweede Kamer, maar er is ook zorg over de maatschappelijke richting van Nederland. Diverse christelijke leiders wijzen erop dat de uitslag vooral een oproep is tot geestelijke waakzaamheid.

Volgens profetes Dite Coumou is het een signaal naar de kerk. “Het kabbelende christelijke leven is voorbij. Als God een deur opent, blijven er ook dingen achter in het vorige seizoen. God roept ons allemaal om te kiezen waar we echt voor staan. We gaan een tijd in waarin geloof niet langer vrijblijvend is. We zullen geconfronteerd worden met tegenstand, zelfs vervolging, maar dat is precies waar de kerk tot leven komt.”

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Stemmen zijn bijna geteld – D66 de grote winnaar, ChristenUnie behoudt zetel: “Geen goede avond voor het ongeboren leven” (update)
Volgend artikel Waarom de uitslag van de verkiezingen de Nederlandse kerk niet zal kunnen raken: “God heeft een grote deur geopend”
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

Archeologen vinden zeldzame 2000 jaar oude edelsteen met ‘balsem van Gilead’ erin gegraveerd in de buurt van de Westelijke Muur

27 oktober 2021
Nieuws

Onderhandelingen tussen Iran en de VS: komt Israël nu alleen te staan?

22 juni 2026
Sylvia
Getuigenissen

Sylvia’s aangrijpende boek biedt herkenning, ontroert en bemoedigt: “Wat God deed voor mij, wil Hij ook voor jou doen”

7 februari 2024
Nieuws

EO lanceert nieuw meidenplatform ‘CHICA’

18 januari 2022
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?