Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Cora en Jan Willem Bakker leerden hoe je zowel de hamer als de pincet nodig hebt in de bevrijdingsbediening
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
PREMIUM

Cora en Jan Willem Bakker leerden hoe je zowel de hamer als de pincet nodig hebt in de bevrijdingsbediening

Dick van den Bos
2 juni 2026
Delen
9 min leestijd
Delen

Cora en Jan Willem Bakker van Kingdom Rule Ministries combineren bevrijding met onderwijs en profetische voorbede. Hun visie en aanpak zijn gevormd door een jarenlange studie en praktijkervaring, en door, zoals zij het zelf omschrijven ‘leren door schade en schande’. “Bevrijding is altijd onderdeel geweest van ons werk”, zegt Jan Willem. “Wij hebben veel gestudeerd over bevrijding en belangrijke handboeken gelezen. Maar uiteindelijk leer je het meeste door persoonlijke ervaring, zowel van wat er goed gaat als van wat er soms mis gaat. We merken dat er veel behoefte is aan goede uitleg over wat bevrijding precies inhoudt, en over het belang ervan.”

Honger en verwarring

Volgens de Bakkers komt die behoefte voort uit ervaringen in het nabije verleden. Afgelopen decennia is er in delen van de gemeente een sterke honger naar bevrijding ontstaan. Hierdoor ontstond ook een grote openheid voor allerlei buitenlandse methoden en bedieningen van bevrijding. Sommige hiervan waren zeker goed en zuiver, maar andere hiervan nadrukkelijk niet, wat verwarring en verdeeldheid veroorzaakte. Ook waren er mensen actief in profetie en bevrijding die de beperkingen van hun eigen zalving niet onderkenden, zeggen ze. Jan Willem noemt een concreet voorbeeld van een dame die profeteerde dat iemand last had van een ‘geest van homoseksualiteit’. De persoon zelf herkende dit probleem echter totaal niet, en zijn vriendenkring evenmin. Dit soort blunders kunnen veel schade doen. “Je moet voorzichtig zijn over wat je over een ander uitspreekt, en iemands persoonlijke grenzen respecteren.”

Pincet of sloophamer

Bevrijding vereist ook veel wijsheid en fijngevoeligheid. In dit verband vergelijken de Bakkers bevrijding wel met een gereedschapskist. “Er zijn verschillende typen demonische binding, en voor elk heb je een ander stuk gereedschap nodig. Zo heb je bij sommige problemen een sloophamer nodig, bijvoorbeeld bij sterke bindingen van hekserij, die je nadrukkelijk en met volharding weg moet sturen. Maar er zijn ook bindingen waarvoor je ‘een pincet’ nodig, een zachte en vriendelijk aanpak. Voorbeelden zijn verweesdheid en rouw. Als wij echter alleen maar een sloophamer hanteren, voor alle typen binding, is onze bevrijding niet effectief, en werkt die soms zelfs averechts.”

Herkennen van manifestaties

In hun praktijk hebben de Bakkers geleerd om signalen te herkennen die op een binding wijzen. Vele signalen zijn fysieke manifestaties die overbekend zijn bij bevrijding, zelfs bij milde typen. “Zo merk je bij gebed voor bevrijding vaak al dat je ‘beet hebt’ door manifestaties als hoesten, gapen, boeren. Deze reden hiervoor is dat bindingen er veelal via de adem uit gaan. Dit soort manifestaties zijn dan begeleidende verschijnselen hiervan. In spectaculairdere gevallen kan iemand een rare blik of lichaamshouding aannemen, vreemd gaan bewegen, ijskoud worden of tranceachtige toestanden vertonen. Soms gebeurt er eerst niets, maar kan iemand vervolgens sterke manifestaties vertonen. Het is belangrijk om je niet door dergelijke manifestaties af te laten leiden, maar gefocust te blijven op de bevrijding. Ook kan de Heer je via beelden een indruk geven van de aard van een binding, zoals een beeld van een haai, slang, etc. Ook leer je door ervaring bindingen geestelijk op te merken, al moet je wel altijd jouw profetische indrukken toetsen.”

Meer dan bevrijding alleen

De Bakkers benadrukken dat bevrijding niet losstaat van innerlijke genezing en persoonlijke groei. Vaak is, zegt Cora, een demonisch probleem slechts één aspect van iemands problematiek. “Zo kan iemand last hebben van een demonische geest van verweesdheid, die je weg moet sturen. Maar na bevrijding kan zo’n persoon nog steeds pijn van verweesdheid in zijn hart voelen, die de Heer moet genezen. In het verleden is echter, bijvoorbeeld in oude pinksterproblemen, zowat elk probleem als demonisch gezien. Zo’n onevenwichtige benadering heeft velen afgeschrikt. Innerlijke genezing, herstel van identiteit, en opbouw van de persoonlijkheid zijn echter sterk met elkaar verbonden. Zo kunnen demonische bindingen zich nestelen in innerlijke wonden in de ziel. Je kunt die wel vergelijken met een infectie in een wond. Om de wond te kunnen genezen moet je wel eerst de infectie verwijderen.” Jan Willem noemt in dit verband het gebed voor een jonge dame die last had van rouw. Toen hij bad voor troost, vertoonde zij ineens een demonische manifestatie. Toen Jan Willem de geest van rouw wegstuurde, kreeg zij de geestelijke ruimte om Gods troost te ontvangen. Deze combinatie van innerlijke genezing en bevrijding vinden wij ook prachtig weerspiegeld in Jesaja 61:1-3. Dit gedeelte is niet voor niets het ‘mission statement’ van onze Heer Zelf (Lukas 4:18,19).  

Niet iedereen is al aan bevrijding toe

Het is ook belangrijk te onderscheiden of iemand al aan bevrijding toe is. Zo is voor bevrijding ook de bereidheid tot levensverandering nodig, zoals het breken van slechte vriendschappen. Als iemand daartoe echter nog niet bereid of in staat is, heeft bevrijding nog geen zin. Zonder die noodzakelijke levensverandering zal hij die bevrijding moeilijk vast kunnen houden, en dweil je feitelijk met de kraan open.  

“Een bijzonder aandachtspunt is verder psychiatrische problematiek. Wij hebben geleerd dat het onverstandig is mensen te bevrijden die al ernstig in de war zijn. Je moet dan eerst zorgen voor rust en stabiliteit, waarvoor ook medicatie nodig kan zijn. Pas als de rust is weergekeerd kun je hen stap voor stap helpen. En op een gegeven moment ook op een rustige en wijze manier stapsgewijs met bevrijding beginnen. Dit illustreert dat in bevrijding goddelijke wijsheid en onderscheid net zo belangrijk zijn als goddelijke kracht.?

Het doel is volwassenheid

Hoewel bevrijding allerlei problemen bij gelovigen helpt op te lossen, is dit voor de Bakkers niet een doel op zich. Cora zegt: “Het uiteindelijke doel is dat gelovigen groeien in geloof en zich tot volwassen discipelen ontwikkelen.” Voor deze groei naar volwassenheid is zowel bevrijding als vernieuwing in ons denken nodig. Bevrijding en vernieuwing van het denken zijn beslist geen tegenstellingen, maar vullen elkaar juist aan. Voor de vernieuwing van ons denken is het zaad van Gods woord uiteraard onontbeerlijk. Maar als er in ons hart en denken nog allerlei ‘wortels van demonisch onkruid’ aanwezig zijn, kan dit zaad nooit volledig in ons hart landen. En kan dit zaad evenmin tot volledige wasdom komen en tot gezond en krachtig geloof uitgroeien. Daarom is en blijft bevrijding nodig om alle demonische restanten uit gelovigen te verwijderen. Uiteraard moeten wij de ruimte die door bevrijding in ons vrij komt positief opvullen, door het woord van God, gebed, een positieve houding, e.d. Daarom speelt bijbels onderwijs ook een centrale rol in bediening van de Bakkers. Zo hebben zij onlangs een boek geschreven waarin zij bijbels licht werpen op belangrijke onderwerpen waar in de gemeente verwarring en misleiding over bestaan.

De bediening van de Bakkers bestaat ondermeer uit seminars en samenkomsten waarin onderwijs, gebed, bevrijding en innerlijk herstel samenkomen. Daarin is ook aandacht voor verborgen pijn, traumas en zonde die volgens hen ‘openingen kunnen geven voor gebondenheid. ‘Het doel van onze bediening is dat mensen volledig vrij worden en zich volledig aan God kunnen toevertrouwen’ zegt Jan Willem.

De volgende meetings van de Bakkers zijn in Utrecht op zaterdag 19 september, 24 oktober en 28 november. Verder zijn zij bereid advies, training en onderwijs te geven aan gemeenten, groepen en bedieningen, zowel over bevrijding als over andere belangrijke onderwerpen. Wie hierin geïnteresseerd is kan met hen contact opnemen via [email protected]. Zie verder www.kingdomrule.org.

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Jeugdtrends 2026: Jongeren zoeken in het geloof eerder richting dan vrijheid
Volgend artikel Uniek: Presence Revival aanbidt Jezus vanavond in livestream samen met nationale team van Curaçao
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Als zevenjarige had Linda kanker, bijna vijftig jaar later is ze bevrijd van dat trauma: “Ik voel me veel lichter en zachter”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

IDF
PREMIUM

Jacob Keegstra (ICEJ) over geestelijke strijd achter Israël-Gaza Conflict: “De tegenstander heeft beter door hoe laat het op Gods klok is dan de kerk”

8 mei 2024
PREMIUM

Steenrijke zakenman kocht ‘onaf’ attractiepark in Rotterdam en opent deze zomer: “Zondagochtend zijn we dicht, dan zit ik in de kerk”

13 mei 2026
PREMIUM

Honderden Nederlandse leiders komen in liefde samen in Hoofddorp, nieuw pastorsnetwerk gelanceerd: “Pastors kunnen zich weleens alleen voelen”

13 november 2024
PREMIUM

Lourens du Plessis van ‘drugshotspot’ naar directeur van Opwekking: “In het Woord zit de kracht”

13 mei 2025
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?