In een recente uitzending van Hour of Power vertelt influencer Widya Soraya hoe zij van een populaire new age-guru met een afkeer van Jezus veranderde in een christen die haar leven radicaal aan Hem heeft toegewijd. “De vrouw die ik was, is gestorven,” zegt ze. “Ik ben een nieuwe creatie dankzij Jezus.”
Het koor zingt “That’s my King” als presentator Jan van den Bosch haar introduceert. Vrijwilligers die voluit zingen over hun Koning – voor Widya was dat jarenlang allesbehalve Jezus.
“Niet Jezus. Dat is één ding wat zeker is,” zegt ze direct. “Ik werd geïrriteerd als ik de naam Jezus hoorde of als ik mensen hoorde spreken over het geloof. Dat deed iets met me, maar alleen op een negatieve manier.”
Moeilijke jeugd en vlucht in spiritualiteit
Widya groeit op in Almere en vertelt kort over een zware jeugd, met misbruik en veel momenten waarop ze er alleen voor stond. In die leegte leek spiritualiteit een oplossing.
“Spiritualiteit leek de oplossing, omdat het hele stukje ‘je eigen leven creëren’ aantrekkelijk was. Ik dacht: dat doe ik toch al, dus laat ik er dan maar heel goed in worden.”
Ze rolt de new age-wereld in: manifesteren, kristallen, astrologie, tarot, readings. New age, legt ze uit, is een verzamelnaam voor allerlei praktijken met één centrale boodschap: jij bent zelf je eigen god, je ‘higher self’, en je aanbidt het universum.
“Ik geloofde echt dat ik alles zelf kon creëren,” zegt ze. “En ik werd er heel goed in. Alleen wist ik toen nog niet dat je daar ook een prijs voor betaalt. Dat werd pas later duidelijk.”
Bekende new age-influencer met honderdduizenden volgers
Online groeit Widya uit tot een bekende stem in de new age-scene. Ze deelt haar leven, haar rituelen, haar ‘spirituele groei’ – en bouwt een groot publiek op.
“Ik ademde dat. Mijn leven wás spiritualiteit. Logisch dat ik dat ook deelde,” zegt ze. Haar content wordt massaal bekeken en gedeeld. Honderdduizenden mensen volgen haar accounts; een deel volgt haar nog steeds, nu haar boodschap totaal veranderd is.
Christenen vond ze in die tijd zwak. “Ik dacht: ik creëer toch alles? Hoe kan je dan je hoop zo vestigen op iemand buiten jou? Nu ik weet hoe het is om Jezus als mijn Koning te hebben, kan ik zeggen: dat heeft me nooit rust gegeven.”
Die conclusie kwam pas later, na een burn-out en een diepe innerlijke leegte. Maar al die jaren new age, zegt ze, zijn in één moment ontkracht.
Een onverwachte aanraking op straat
De ommekeer komt onverwacht. Widya loopt over straat en luistert naar een nummer waarvan ze niet weet dat het christelijke worship is.
“Jezus raakte mij aan en ik voelde gelijk: dit is anders. Het was heel persoonlijk. Ik werd ontroerd, ik moest huilen. Ik wist gewoon: dit is de warmte, de vrede, de liefde die Jezus mij geeft.”
Op dat moment noemt ze Hem nog niet bij naam. “Ik kon Hem toen nog geen Jezus noemen. Voor mij was het: oké, er is een God, daar ga ik me meer in verdiepen.”
Vanaf dat moment start ze met bidden. Ze ervaart dat ze mag bidden om “de waarheid”. Toen begreep ze niet wat dat precies betekende, nu wel. “En de waarheid die ik kreeg, is dat Jezus Koning is. Hij liet me zien dat ik op Hem mag vertrouwen en Hem mag aanvaarden als mijn Redder.”
Plan A, B en C: eigen kracht tegenover plan Christus
In de uitzending wordt een video van haar TikTok getoond waarin ze haar levensweg beschrijft als plan A, B en C.
Plan A: de ‘droom’ van succes op eigen kracht. Eigen studio, droombaan, reizen, merken vertegenwoordigen. “Ik dacht dat ik het allemaal had, totdat plan A stuk liep. Dat werd mijn grootste nachtmerrie in werkelijkheid.”
Plan B: balans zoeken, plezier maken, doorploeteren op eigen kracht. “Ook plan B viel in duigen, want ik belandde in een burn-out.”
In die stilte komt plan C – plan Christus. “Ik werd overweldigd door hoe onvoorwaardelijke liefde echt voelt. Er kwam rust, echt geluk en overgave in mijn leven. Hoe meer ik begrijp dat het niet uitmaakt wat ik allemaal behaal, maar wie ik in dat proces wórd.”
Ze zegt dat haar band met Jezus nu bepaalt wat ze doet. “In plan C wil ik niet dat het draait om mijn doelen of wat ik allemaal behaald heb, maar om hoe ik mijn hart laat vormen door Hem. Zodat ik beschikbaar ben voor Zijn werk en kan dienen wanneer Zijn stem mij dat zegt te doen.”
Aanvallen en geestelijke strijd na haar bekering
De overgang van ‘lichtwerker’ in new age naar volgeling van Jezus gaat niet zonder strijd. Ze ziet scherp wat er geestelijk gebeurt.
“Ik kon gelijk inzien dat waar ik eerst in werkte, ik gewoon een hele grote speler was. Ik deelde alles over de new age en alles over het duister. Dat ik nu de keuze maakte om in het licht te leven en met Jezus te wandelen, maakte veel los.”
Volgers reageren fel, er komt weerstand. Tegelijkertijd beginnen andere mensen haar te volgen: christenen en zoekers. Inmiddels ervaart ze meer steun en herkenning, vooral van andere gelovige creators.
Doop en zichtbaar breken met het oude leven
Een sleutelstap in haar nieuwe leven is haar doop. Die komt onverwacht tijdens een reis met haar vriendin Saar, ook influencer en eerder te gast bij Hour of Power.
“Het was echt heel geest-geleid. Ik wist helemaal niet dat dat ging gebeuren toen ik op die trip ging. De Geest zei heel duidelijk: dit is waarom je hier bent. Dit is het moment voor jouw doop.”
De doop ervaart ze als bevrijdend. “Ik wist dat dit de volgende stap was. Om die stap dan ook te zetten, voelt heel bevrijdend.”
Ze laat zelfs haar tatoeages weglaseren. “Ze gaan bijna allemaal weg. In de Bijbel staat: in Christus is een nieuwe schepping, het oude is voorbij gegaan. Voor mij hoort het oude dan ook weg te gaan.”
Boodschap aan jongeren: Jezus blaast leven in dode stukken
Aan het einde van het gesprek krijgt Widya de vraag wat haar boodschap is aan jongeren in deze tijd.
“Mijn boodschap is dat het voor Jezus nooit, nooit onmogelijk is om je uit een gat te trekken, uit de put te trekken. Hij blaast leven in stukken die dood waren. Daar mag je echt op vertrouwen.”
Over de wereld van influencers is ze nuchter én waakzaam. Ze ziet hoe groot de invloed is – positief en negatief. “Daarom vind ik het belangrijk dat je weet wie je volgt. Filter wie je volgt. Jij bepaalt wat je ziet op je tijdlijn.”
Scrollen noemt ze verslavend. Ze herkent het bij zichzelf. “Ja, stap daaruit,” is haar korte oproep.





