Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Gert-Jan Segers: “Laat de EU deze historische kans aangrijpen om kinderen te beschermen tegen online seksueel geweld”
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Gert-Jan Segers: “Laat de EU deze historische kans aangrijpen om kinderen te beschermen tegen online seksueel geweld”

Revive
6 december 2023
Delen
4 min leestijd
IJM
Delen

Het Europees Parlement buigt zich deze weken over een aangepast voorstel van de Europese Commissie tegen online kindermisbruik. Gert-Jan Segers, adviseur bestrijding mensenhandel bij International Justice Mission (IJM), vindt dat dit voorstel tekortschiet. In een opiniestuk in De Telegraaf schrijft hij: “Tragisch genoeg zal het met dit voorstel voor daders makkelijker worden om beelden van seksueel kindermisbruik te verhandelen.” Hij hamert er daarom op dat de privacy van het kind voor die van de misbruiker zou moeten gaan.

“Het lijkt te gruwelijk om waar te zijn, maar het gebeurt op grote schaal,” schrijft Segers. “Tieners, kinderen, baby’s zelfs die misbruikt worden voor livestreams op verzoek van klanten uit het Westen. Elke seconde worden minimaal twee afbeeldingen of video’s van seksueel kindermisbruik online gedeeld. En dankzij een ‘end-to-endversleuteling’ kunnen criminelen ermee wegkomen.” Hij verwijst naar een onderzoek van IJM en de Universiteit van Nottingham, waaruit blijkt dat in 2022 naar schatting een half miljoen Filipijnse kinderen misbruikt werden voor pornografische livestreams.

Forse verslechtering
Segers: “Om dit grootschalige misbruik tegen te gaan, heeft de Europese Commissie een wetsvoorstel opgesteld. Dat verplichtte bedrijven om misbruikmateriaal op hun platform op te sporen. Maar volgens
privacy-experts zouden we daarmee allemaal een ‘politieagent in onze broekzak’ krijgen. Daarop is door leden van het Europees Parlement aan een nieuw voorstel gewerkt dat een forse verslechtering is. Zo verbiedt deze aangepaste versie detectietools terwijl techbedrijven die al ruim tien jaar gebruiken om materiaal van kindermisbruik van hun platforms te weren. In 2021 meldden techbedrijven 85 miljoen van dergelijke foto’s en video’s.” Segers wijst erop dat detectiesoftware ook wordt ingezet tegen malware
en virussen. “Dan is het toch logisch en zelfs onze plicht die ook te gebruiken tegen online seksueel misbruik?”

Keer op keer misbruikt
Mensen maken zich zorgen over de privacy van volwassen internetgebruikers, maar hoe zit het met de privacy van kinderen die misbruikt worden? Die moet volgens Segers de hoogste prioriteit hebben.
“Een voormalig Filipijns slachtoffer vertelde: ‘Het is moeilijk te beschrijven hoe het voelt om te weten dat er op elk moment, waar dan ook, iemand naar onze beelden kan kijken. Het is alsof we keer op keer worden misbruikt.'”

De voormalig politicus besluit in het Telegraaf-artikel: “Maar liefst 76 procent van de EU-bevolking bleek voorstander van geautomatiseerde detectie, melding en verwijdering van online materiaal van seksueel
misbruik van kinderen. Australië en het Verenigd Koninkrijk hebben recent een wet aangenomen die precies dat regelt. Laat de EU niet achterblijven en deze historische kans aangrijpen om kinderen te
beschermen tegen online seksueel geweld.”

International Justice Mission (IJM) strijdt tegen online kindermisbruik en andere vormen van moderne slavernij in onder andere de Filipijnen, Ghana en Roemenië. IJM richt zich op het bevrijden van slachtoffers,
traumazorg, het ter verantwoording roepen van daders en het versterken van rechtssystemen. Lees meer op www.ijmnl.org 

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel New Life Zoetermeer New Life Zoetermeer brengt treffende aanbiddingsliederen uit “waarbij Gods aanwezigheid zich telkens weer openbaart”
Volgend artikel Nederigheid Nederigheid: “Wij mogen elkaar de vraag stellen: Hoe kan ik jou dienen?”
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

PREMIUM

Omayra loste na zware depressie een schuld van 60.000 euro af: “Ik probeerde altijd mijn tiende te betalen”

23 december 2020
God in Nederland

Druk neemt toe: burgemeester Voorschoten eist stopzetting ‘drukke diensten’ evangelische kerk

31 maart 2021
Gert jan Seger
Nieuws

Gert-Jan Segers roept ‘wantrouwende’ christenen op: “Vertrouw de goede intenties van de overheid”

24 augustus 2020
Nieuws

Aantal evangelische christenen in Spanje groeit aanzienlijk: “We moeten nadenken over hoe we kerkplanting gaan ontwikkelen”

13 december 2022
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?