Onlangs gingen we naar een avond met Kim Walker-Smith en met Sharon en Gilbert Thera in het voorprogramma. Het was een cadeautje dat ik op mijn verjaardag hier samen met mijn man naartoe ging. Echt ik vond het zo leuk, want de muziek van Kim Walker-Smith en Jesus Culture is met me meegegaan door de jaren heen. Eerst startten Sharon en Gilbert. Tijdens de aanbidding had ik het gevoel dat dit de hele avond mocht duren. Als Jezus centraal staat, maakt het me eigenlijk niet uit wie er zingt. Gods aanwezigheid is gewoon zo goed.
Tekst: Mirjam Cappon – Oldengarm
Toen kwam Kim Walker-Smith en band op. Ik moest even schakelen want het geluid ging behoorlijk wat harder. Even had ik het gevoel dat ik niet bij een worshipavond was maar bij een concert. Al weet ik ook wel dat Kim echt een aanbidster is en dat bleek ook toen ze begon te zingen en een getuigenis deelde. Ze moedigde ons aan om vaker met mensen onze getuigenis te delen hoe we tot Christus zijn gekomen. Ze startte met oude bekende nummers. Herinneringen kwamen in mijn gedachten voorbij. Het raakte me dat ik op mijn 48ste verjaardag samen met mijn man bij dit concert aanwezig was. Dankbaarheid overheerst, door de jaren heen, situaties mooi, moeilijk of intens verdrietig, dankbaar voor het leven dat God me heeft gegeven. Het leven is een gift.
Knielen
Op een gegeven moment startten ze het volgende nummer: ‘Let it rain’ van Micheal W. Smith. Iedereen zong mee. Tijdens dit nummer ervaarde ik een druk van de Heilige Geest op mij. Het gevoel dat ik moest knielen. ‘Let it rain, let it rain. Open the floodgates of Heaven,’ klonk het. Gods Geest drukte op me als een zwaarte. Ik kreeg de indruk dat God meer wil doen in Nederland, veel meer. Maar de vraag die in mij rees: ‘Zijn wij hier klaar voor? Zijn we bereid als we zingen: ‘Let it rain, open the floodgates of Heaven?’ Dit nummer gaat niet over Gods aanwezigheid en Zijn liefde voor ons. Dit nummer gaat over Gods gerechtigheid over Wie Hij is en wat Hij wil doen in de wereld, in Nederland.
Thuis zoek ik het origineel op en daarin wordt Psalm 97 voorgelezen:
‘De Heere regeert, laat de aarde zich verheugen en vele kustlanden zich verblijden. Wolken en donkerheid zijn rondom Hem, gerechtigheid en recht zijn het fundament van Zijn troon.
Vuur gaat voor Zijn aangezicht uit en zet rondom Zijn tegenstanders in vlam. Zijn bliksemflitsen verlichten de wereld, de aarde ziet ze en beeft.’
En verder: ‘De hemel verkondigt Zijn gerechtigheid en alle volken zien Zijn heerlijkheid. Beschaamd moeten zijn allen die beelden dienen en zich op de afgoden beroemen. Buig u voor Hem neer, alle goden.’ U die de Heere liefhebt, haat het kwade. U bent de Allerhoogste over de hele aarde.’
Dit was een gedeelte, maar lees de Psalm eens na en luister het origineel van dit nummer. Het gaat over een diep ontzag voor God en verlangen naar Zijn gerechtigheid in onze wereld, ons land, onze stad, ons dorp, ons leven.
De vraag is zijn wij bereid? Zijn wij er klaar voor om meer van God te ontvangen? Is ons leven in de juiste houding voor God? Stellen we de juiste prioriteiten voor Hem? Spreken we over de juiste dingen? Durven we te laten zien wie we als christen zijn? Zijn we in de kerk dezelfde als daarbuiten of andersom? Maken we ons als christenen druk over de bijna 40.000 abortussen per jaar? God vraagt of we Hem helemaal willen, niet alleen Zijn liefde en genade, maar ook Zijn gerechtigheid, heiligheid en rechtvaardigheid. Zien we om naar de weduwen en wezen? Doen we recht? Dit vraagt iets van ons: bekering, overgave. Ik ervaarde dat het Gods Geest was die drukte en ik geloof dat we in een tijd zijn aangekomen dat dit daadwerkelijk gaat gebeuren: meer van Hem en ook dat God meer van ons vraagt, meer dan hoe het eerst was. Ben jij bereid?
Buigen
Een sleuteltekst voor mij voor de christenen en kerken in Nederland is 2 Kronieken 7:14 staat geschreven: ‘en Mijn volk, waarover Mijn Naam is uitgeroepen, in ootmoed buigt en bidt, en zij Mijn aangezicht zoeken, en zij zich bekeren van hun slechte wegen, dan zal ik vanuit de hemel horen, hun zonden vergeven en hun land genezen.’ Laten we ons buigen voor Hem, laten we bidden. Dat kerken weer huizen van gebed worden. We kennen het nummer: Laat het feest zijn in de huizen. Een prachtig nummer. Er staat; als het onrecht buigt voor Jezus en het volk weer bidden gaat. Maar het is andersom. Eerst moeten we bidden en dan buigt het onrecht. God werkt door onze levens heen.
Het is nodig dat het volk zich buigt en bid. Nederland verkeerd in een slechte staat. Vorige week bleek dat de meerderheid van de politieke partijen voor een nieuwe wijziging in de embryowet is en dan moet de veertiendagen grens nog worden besproken. Een termijn dat een embryo mag groeien voor onderzoek. Ze willen het naar achtentwintig dagen gaan verlengen. ‘Nederland koploper in hosting van kindermisbruik: ‘We laten dit gewoon gebeuren’. Kopte een artikel in Revive in februari 2025. Als wij niet bidden, wij niet opstaan tegen onrecht, wie doet het dan?
Van God los
Ons land is van God los. De moraal verdwijnt. Mensenlevens, kinderen worden gemaakt om op te experimenteren. Er vinden bijna 40.000 abortussen per jaar plaats. Laat dit ons gebed zijn: gerechtigheid voor ongeboren kind, gerechtigheid voor kinderen die worden misbruikt, voor tieners die hormoonblokkers krijgen, depressief zijn, voor het groeiend antisemitisme. Er is zoveel afleiding, zien we nog waar het echt om gaat? Vader ik bid voor meer van U in ons leven. Help ons om onszelf over te geven, te bekeren waar we nog moeten bekeren, ons toe te wijden aan U, aan gebed en voorbede voor ons land. Dat we zullen spreken dat U wil dat we spreken. Dat ons leven een offer is voor U in Jezus naam, let it rain, Lord let it rain, open the floodgates of Heaven. https://www.youtube.com/watch?v=ghHfnXPp2AA&list=RDghHfnXPp2AA&start_radio=1
Stichting Powerful woman, opgericht door Mirjam, komt op voor het ongeboren leven en inspireert om krachtige keuzes te maken voor het leven met de Bijbel als fundament. Ze schrijft columns voor Revive over het ongeboren kind en dingen die ze meemaakt in haar leven.

